3 Квітня, 2023
Час читання: 2 хв.

Обсяг ІТ-експорту у лютому виріс майже на 4%

Загальний експорт усіх послуг України у лютому виріс на  4.6% і становить на $58 мільйонів більше, порівнюючи з січнем. Такі дані наводить НБУ. Комп’ютерні послуги все ще складають значну частину в структурі експорту — 42%. І вони також показали ріст у лютому, на 3,6%. Українському бюджету це принесло $547 мільйонів, на  $19 мільйонів більше у порівнянні з січнем. 

Якщо порівнювати з 2022 роком, то обсяги експорту менші на 34,8%, що в доларовому еквіваленті дорівнює $292 мільйонам. Водночас, у порівнянні з аналогічним місяцем у 2021 експортна виручка цьогоріч більша на 14%, або ж на $67 мільйонів. Ми вважаємо більш коректним порівнювати дані саме до позаминулого року, оскільки в лютому 2022 року обсяги експортної виручки імовірно були пов’язані з підтримкою компаній та співробітників у зв’язку з початком повномасштабного наступу росії. 

Якщо ж порівнювати період січень-лютий 2023 року до аналогічного періоду 2021 року, то сукупна експортна виручка  ІТ-послуг стала більшою  на 19,7%, що у доларовому еквіваленті $177 мільйонів. 

“Галузь на другий рік повномасштабної війни продовжує показувати здатність до адаптації. Однак, без підтримки держави індустрії важко розвиватися. Окрім повномасштабної війни з росією на галузь також впливає світова рецесія. Українським тех-компаніям потрібна підтримка, аби залишатися конкурентноздатними. Щоб покращити ситуацію, потрібно найближчим часом вирішити питання, що хвилюють індустрію. Зокрема, важливо створити можливість виїзду за кордон чоловіків, які займають ключові посади у компаніях для короткострокових бізнес-відряджень. Також актуальним є питання бронювання ключових спеціалістів. Ми вітаємо рішення уряду про затвердження механізму бронювання працівників тех-компаній. Однак, наразі процедура не в повній мірі працює для IT-сектору. 88% українських тех-спеціалістів – це ФОПи та гіг-контракторию. Поки що не існує механізму для їх бронювання. Сподівємося, що держава врахує цей важливий аспект”, – зауважує Степан Веселовський, CEO Львівського ІТ Кластера.

Поділитися статтею:
Обсяг ІТ-експорту у лютому виріс майже на 4%

Загальний експорт усіх послуг України у лютому виріс на  4.6% і становить на $58 мільйонів більше, порівнюючи з січнем. Такі дані наводить НБУ. Комп’ютерні послуги все ще складають значну частину в структурі експорту — 42%. І вони також показали ріст у лютому, на 3,6%. Українському бюджету це принесло $547 мільйонів, на  $19 мільйонів більше у […]

https://itcluster.lviv.ua/wp-content/uploads/2023/04/fbtg-ukr-eksport_lyut.png
Скопійовано!