30 Червня, 2023
Час читання: 2 хв.

Обсяг ІТ-експорту в травні зріс на 9,5% у порівнянні з квітнем: цей показник менший за аналогічний у 2022 році

Травень став більш успішним для експорту ІТ-послуг, аніж попередній місяць. Показник зріс на 9,5% та склав $590 млн. Такі дані наводить НБУ. Українській економіці це принесло на $51 мільйон більше у порівнянні з попереднім місяцем. Водночас ці показники на 1,8% або ж $11 млн менші у порівнянні з травнем минулого року.

Якщо поглянути на підсумок експорту ІТ-послуг за 5 місяців поточного року $2,8 мільярдів – то ми все ще спостерігаємо падіння. Сукупна експортна виручка ІТ-послуг за січень-травень становить на 12% менше ніж в аналогічний період у 2022. Різниця за періодами у доларовому еквіваленті – $374 мільйони. СЕО Львівського ІТ Кластера наголошує, що ріст виручки у травні – це тенденція, яку всій індустрії хотілось би бачити й надалі. Адже загальний тренд свідчить, що за останні п’ять місяців поточного року в порівнянні до показників минулого, 2022-го, обсяги все ж нижчі.

“У травні цього року частка ІТ в структурі всього експорту послуг склала 41%. Натомість у цей період минулоріч – 47,5%. Це вкотре нагадує, що ІТ, як одна з опорних галузей економіки, сьогодні потребує підтримки. При наявній тенденції маємо всі шанси закінчити 2023 рік з таким же показником по виручці, як і 2022 – $7,3 млрд. Тобто вперше тех-сектор не покаже зростання. Тому уже сьогодні потрібно впорядкувати механізм короткострокових відряджень за кордон для чоловіків, які займають ключові позиції у компанії.  Це розширить можливості для залучення нових клієнтів та укладання нових контрактів”, –зауважує Степан Веселовський, CEO Львівського ІТ Кластера.

Поділитися статтею:
Обсяг ІТ-експорту в травні зріс на 9,5% у порівнянні з квітнем: цей показник менший за аналогічний у 2022 році

Травень став більш успішним для експорту ІТ-послуг, аніж попередній місяць. Показник зріс на 9,5% та склав $590 млн. Такі дані наводить НБУ. Українській економіці це принесло на $51 мільйон більше у порівнянні з попереднім місяцем. Водночас ці показники на 1,8% або ж $11 млн менші у порівнянні з травнем минулого року. Якщо поглянути на підсумок […]

https://itcluster.lviv.ua/wp-content/uploads/2023/06/site_small_ukr-eksport_tra.png
Скопійовано!