МОН та Мінцифра представили перші результати проєкту оновлення шкільних матеріалів з курсу “Інформатика” над якими працювали освітяни й фахівці ІТ-галузі.
Проєкт стартував у вересні. У ньому беруть участь 50 шкіл, 70 вчителів та понад 3 тисячі учнів. Школи відібрали із 405 заявок. Серед них: 28% закладів — із сіл, селищ і селищ міського типу, 34% закладів — із міст, 26% закладів — з обласних центрів і 12% закладів зі столиці.
Над IT-студіями працювали провідні українські експерти для створення освітнього контенту та ефективного впровадження новітніх цифрових технологій у викладання, навчання та оцінювання учнів з 1 по 11 класи.
Львівський IT Кластер залучає фахівців із компаній спільноти до перегляду та експертної оцінки навчальних матеріалів.
“Наша місія — це розвиток галузі, зокрема і через освіту. Ми продовжує активно працювати спільно з робочою групою Міністерств, щоб зробити навчання дітей інформатики перш за все якісним, а ще цікавими та сучасним. Нині вже 43 експерта з 24 IT-компаній, які є частиною Кластера, зголосилися перевіряти та давати експертну оцінку на підготовлені інноваційні освітні матеріали” , — зазначила керівниця освітньої команди Львівського ІТ Кластера Юлія Цимбала.
Проведене опитування серед вчителів пілотних шкіл за результатами першої чверті 2022-2023 навчального року показало, що діти та вчителі із задоволенням користувалися новими матеріалами, які замінюють підручник на 50-70%.
Контент 73 занять пілотного проєкту у I-ій чверті складається з:
- 15 анімованих відео;
- 8 мотиваційних відео з IT-експертами;
- 40 інструктивних допоміжних скрінкастів;
- теоретичних матеріалів;
- інтерактивних вправ;
- тестових завдань.
“Одна з чотирьох стратегічних цілей Мінцифри — це підвищити частку IT-індустрії у ВВП країни до 10%. Ми хочемо, щоб в нашій країні створювались мільярдні компанії, а кількість спеціалістів зросла вдвічі або втричі. Я вірю, що оновлені уроки ІТ-студій з інформатики стануть одним з перших кроків, щоб допомогти учням впевнено увійти в ІТ. Щоб їм було цікаво вчитися, використовувати інтернет для власного розвитку та досягнення цілей. А згодом — створювати в Україні продукти, які стануть відомими у світі”, — зазначив Віцепрем’єр-міністр — Міністр цифрової трансформації Михайло Федоров.
Наступного навчального року оновлений курс охопить усі школи і 4 млн школярів зможуть навчатися цифрової грамотності. Курс буде у вільному доступі онлайн для всіх вчителів інформатики та школярів України.
Пілотний проєкт «Оновлена інформатика — IT-студії» реалізується за ініціативи Мінцифри та МОН в межах програми EU4DigitalUA, що фінансується Європейським Союзом.