18 Травня, 2020
Час читання: 5 хв.

Переможці Hack the New World. 7 Ідей для Посткарантинного Світу

181 учасник, 24 ментори та 16 суддів у ці вихідні, 15-17 травня шукали рішення для допомоги бізнесу у час посткарантину. Як пройшов онлайн-хакатон Hack the New World, організований IT Arena, спільно з клубом інвесторів Lviv Tech Angels та компанією ELEKS і кому дістався головний приз?

Hack the New World – перший хакатон IT Arena, метою якого було знайти рішення, які б допомогли усім нам, бізнесам, мешканцям Львова та світу загалом, пристосуватись до життя, яке після завершення карантину виглядатиме по-іншому. Задля більшої ефективності та експертності, подію об’єднали з хакатоном компанії ELEKS – The New Online Era – Collaborate for Impact, об’єднавши також кількість менторів, суддів та призовий фонд.

“Мені сподобалось, що зібралась досить кваліфікована аудиторія, серед учасників були не тільки професіонали в інформаційних технологіях, але також в бізнесі та інших дисциплінах, зокрема спеціалісти з психології. Також, майже всі учасники працювали над розробками, які актуальні на цей момент і відповідають тематиці хакатону, і до переможців потрапили команди з рішеннями, які справді направлені або на стримування епідемії (безконтактне вимірювання температури, безконтактне меню) або на допомогу тим, хто постраждав від кризи. Я переконаний, що той час і зусилля, які витратили всі учасники хакатону – і переможці, і ті, кому не вдалось попасти в призери, був дуже корисним досвідом, який в майбутньому допоможе учасникам в подальшій роботі або у власному бізнесі.” – коментує Михайло Пузраков, CEO & Co-founder, Intellias, President, Lviv Tech Angels.

Протягом вихідних, 22 команди працювали над ідеями у 10-ти тематичних напрямках хакатону і ось що вийшло.
final-final-winner

Головний приз хакатону $3000 дістався команді Kolo.Track. Стартап має на меті допомогти фермерським господарствам повернутись до роботи після кризи. Стартап пропонує корпоративні системи для фермерського бізнесу, які  автоматизують внутрішні процеси та допоможуть з отриманням необхідної сертифікації продуктів, з контролем якості продукції, а також з комунікацією з контролюючими державними органами. Я понад 6 років працюю у сфері торгівлі органічною продукцією, і моя ідея виникла зі спостереження статус-кво. Існуюча система дуже бюрократична, повільна та крихка через людський фактор. Неефективність створюється тим, що більшість стандартів написані складною іноземною мовою. Більшість фермерів та операторів ніколи ті стандарти не читали і роблять як робили, поки їм не зроблять зауваження. Тому я вирішив створити ERP систему, яка: буде підказувати операторам, що їм треба робити в повсякденні щоб дотримуватись вимогам сертифікації та створить уніфікований стандарт обміну інформації в ланцюгу торгівлі сертифікованих операторів, що пришвидшить та спростить процес роботи. Участь у хакатоні була для мене корисною. Перш за все, я зміг перевірити ідею з менторами з провідних українських ІТ компаній, яким ця ідея сподобалась. Бо до цього я перевіряв ідею тільки з учасниками цього ринку. А також нові знайомства – те, для чого дійсно корисні хакатони. Сподіваюсь він дасть початок новим співпрацям.” Владислав Ковтун, СЕО Kolo Agrarhandel GmbH, проєкт Kolo.Track.

“Ми в ELEKS пишаємося тим, що чимало команд запропонували стільки рішень для індустрій для постпандемічного світу; саме переможці запропонували рішення для місцевих фермерів. Це чудово, що хтось допомагає екосистемі, яка зазвичай не використовує технології потужно, а відтак і недоотримує певних переваг. Хакатон показав, що це потужний інструмент для генерації рішень, співпраці без обмежень та важливого соціального впливу” коментує Клаус Сонненляйтер, СТО, ELEKS.

Друге місце та $2000 отримала команда проєкту SafeMenu. Ідея стартапу в тому, аби зробити нарешті дозволене відвідування ресторанів та кафе Львова безпечним, а зокрема замінити усі друковані меню закладів на згенеровані онлайн. Щоб побачити меню потрібно лише відсканувати QR-код у закладі та отримати онлайн-меню від чат-бота, після чого безпечно та безконтактно зробити замовлення.

У новому посткарантинному світі усі повинні бути озброєними антисептиками, а усі публічні місця засобами вимірювання температури відвідувачів. Ідея автоматичного вимірювання температури взяла третє місце та $1000 відповідно, а саме стартап Thermal Camera. Унікальне технологічне рішення, яке може застосовуватись із вже існуючими пристроями для вимірювання температури людей у школах, музеях, фабриках, ресторанах, і тд.

Безкоштовну участь на виставці кращих українських стартапів Startup Alley під час конференції IT Arena виборола команда Distant.Travel. Стартап, який хоче зробити подорожі онлайн унікальними, а кожного місцевого мешканця мальовничих куточків світу туристичним гідом.

Команда BAKS 2 місяці безкоштовного резидентства у Sigma Software Labs. Стартап має на меті полегшити життя людям з цукровим діабетом, зокрема на основі зібраних даних допоможе відслідковувати коливання цукру у крові та систематичні зміни, а також сконтактувати з лікарем за необхідності.

Квитки на IT Arena для всієї команди отримують Limpio, стартап який дозволяє миттєве рапортування випадків домагання чи знущань через чат-бота, який передає інформацію поліції. Також бот надає відповідні терапевтичні консультації потерпілим. 

Chat_bog отримали 6 місяців безкоштовного резидентства у Coworking Platforma. Стартап пропонує ідеального чат-бота у Telegram який вам не відповідає і не турбує. Чат-бот для запису ваших думок та спонтанних нотаток, які він ретельно зберігає, а додаткова версія бота пропонує вам цікаво оформлювати ваші записи, пропонуючи заголовки, визначаючи ваші емоції, додаючи локацію, тощо.

Дякуємо усім за активну участь в хакатоні.

Партнери: Львівська міська рада, N-iXSoftServeIntelliasSigma SoftwareGarage48Platforma Coworking, Міністерство охорони здоров’я України, Міністерство цифрової трансформації України, LITSDOUZaxid.net.

Поділитися статтею:
Переможці Hack the New World. 7 Ідей для Посткарантинного Світу

181 учасник, 24 ментори та 16 суддів у ці вихідні, 15-17 травня шукали рішення для допомоги бізнесу у час посткарантину. Як пройшов онлайн-хакатон Hack the New World, організований IT Arena, спільно з клубом інвесторів Lviv Tech Angels та компанією ELEKS і кому дістався головний приз? Hack the New World – перший хакатон IT Arena, метою […]

https://itcluster.lviv.ua/wp-content/uploads/2022/08/d0bfd0b5d180d0b5d0bcd0bed0b6d186d196-hack-the-new-world-7-d196d0b4d0b5d0b9-d0b4d0bbd18f-d0bfd0bed181d182d0bad0b0d180d0b0d0bdd182d0b8d0bdd0bd_62f86d54b08c5-scaled.jpeg
Скопійовано!