9 Жовтня, 2023
Час читання: 2 хв.

Підсилення кордону: Кластер передав прикордонникам техніку вартістю 2 500 000 млн гривень

9 жовтня у Львівській обласній військовій адміністрації відбулася четверта передача  техніки та обладнання Західному регіональному управлінню ДПС в межах проєкту Guardian. Львівський IT Кластер запустив цей проєкт у травні 2023 року. Його мета – підвищити рівень підготовки прикордонників і ефективність їхньої роботи.

Обладнання передбачене для оновлення систем онлайн-моніторингу ситуації на кордоні. Це підвищить рівень ефективності роботи служби, допоможе якісно виявляти потенційні ризики і швидше приймати рішення. Прикордонники наголошують, що це допоможе створити “Західну стіну” на ділянці кордону протяжністю понад 1 000 кілометрів.

“Завдяки новому обладнанню ми краще будемо бачити повітряний простір над західним кордоном України, в тому числі на ділянках, що межують з білоруссю. Уся зібрана інформація допоможе швидко реагувати на будь-які зміни. Це обладнання покращить роботу системи моніторингу на кордонах України, підсилить підрозділи нашої прикордонної служби та допоможе прикордонникам якісніше виконувати свою роботу”, – розповідає представник Західного регіонального управління ДПСУ, начальник штабу Ігор Матвійчук.

Крім того, нове технічне оснащення допоможе оперативніше реагувати на затримки на пунктах пропуску та краще координувати їхню роботу. Це вже четверта передача в межах проєкту Guardian. Раніше за підтримки Кластера та науковців Львова прикордонники створили власний тренажерний комплекс, який готує військовослужбовців, зокрема, розрахунків ПЗРК та ПТРК. В межах цієї ініціативи прикордонники отримали 3D-принтери, термінали Starlink, FPV-дрони та обладнання для навчання персоналу, який відправляється в зону бойових дій. Наразі спільнота Кластера залучила до проєкту понад 4 500 000 гривень.

“Це перший великий підсумок цієї співпраці, але не кінцевий. Це обладнання і техніка дозволить завершити створенням моніторингового центру, аби прикордонники могли ефективніше та комфортніше нести свою службу. Я вдячний компаніям нашої  спільноти, які долучаються до проєкту Guardian та ініціативи Victory Projets. Це важливі проєкти, які допомагають нам посилити безпеку в регіоні, продовжувати працювати  та надалі підтримувати Збройні Сили України”, – додає Степан Веселовський, СЕО Львівського ІТ Кластера.

“Маємо віддати належне прикордонній службі, тим хто одними з перших прийняли удар в перші дні війни. Це обладнання допоможе їм  виконувати свою  роботу якнайкраще. За красивими назвами “SKY”, “Vision”, “Guardian” стоїть набагато більше – це реальна допомога, яку Кластер реалізовує для допомоги нашим захисникам і захисницям”, – каже Максим Козицький, голова Львівської ОВА.

Проєкт Guardian – ініціатива в межах Victory Projects, напрямку який спільнота Львівського ІТ Кластера запустила у березні 2022 року, як відповідь на повномасштабне вторгнення. Victory Project спрямовані на підтримку бізнесу, військової, критичної та цивільної інфраструктури, а також зміцнення безпеки регіону. Станом на сьогодні, спільнота Кластера передала в межах Victory Projects обладнання, програмного забезпечення, старлінків, бронежилетів, автомобілів, дронів та інших засобів на суму більше ніж 85 500 000 гривень.

Поділитися статтею:
Підсилення кордону: Кластер передав прикордонникам техніку вартістю 2 500 000 млн гривень

9 жовтня у Львівській обласній військовій адміністрації відбулася четверта передача  техніки та обладнання Західному регіональному управлінню ДПС в межах проєкту Guardian. Львівський IT Кластер запустив цей проєкт у травні 2023 року. Його мета – підвищити рівень підготовки прикордонників і ефективність їхньої роботи. Обладнання передбачене для оновлення систем онлайн-моніторингу ситуації на кордоні. Це підвищить рівень ефективності […]

https://itcluster.lviv.ua/wp-content/uploads/2023/10/v_novynu_-golovna.png
Скопійовано!