20 Вересня, 2023
Час читання: 8 хв.

Починає роботу спілка резидентів Дія.City від активних учасників ІТ-ком’юніті України

Ініціаторами створення Спілки виступили українські IT-компанії, які брали активну участь у розробці законодавчої бази для запуску Дія.Сity, та стали одними з перших резидентів нового правового простору. Спеціальний правовий і податковий режим для ІТ-галузі Дія.City офіційно стартував 8 лютого 2022 року, а вже 17 лютого була подана заявка на реєстрацію спілки резидентів задля ефективної комунікації з державою, міжнародними, національними партнерами та сталого розвитку простору в наступні 25 років. 

На жаль, повномасштабне вторгнення росії в Україну завадило планам компаній-засновниць Спілки, але не зупинило їх – 18 серпня 2023-го року Громадська Спілка “Дія Сіті. Об’єднання резидентів” була офіційно зареєстрована. Представники компаній-засновниць – EPAM, SoftServe, Sigma Software, NIX і AltexSoft – були обрані до правління організації.

“Попри те, що ми зараз максимально сконцентровані на практичній допомозі фронту і робимо все можливе для прискорення Перемоги, ми вважаємо, що розвиток IT-індустрії в Україні не повинен зупинятися. І тому в цьому напрямку також активно діємо”, — зазначив Віктор Шальнєв, директор NIX.

Ці п’ять компаній є давніми учасницями профільних асоціацій, вони брали активну участь у формуванні бази для запуску Дія.Сity, співпрацюють з командою Мінцифри, тож свій досвід у розбудові ІТ-ком’юніті та створення ефективної взаємодії планують привнести і в нову Спілку.

“Об’єднані спільною метою, національна Асоціація ІТ Ukraine та Дія.City створюють підґрунтя для зміцнення ІТ-індустрії через силу ком’юніті. Сильні мають бути об’єднаними, щоб разом розвивати правовий простір, сприятливе податкове середовище, опікуватися питаннями освіти та CSR, реалізовувати важливі для індустрії проєкти. Асоціація IT Ukraine одна з перших публічно підтримала закон про Дія.Сіty, готова ділитися успішним досвідом розвитку ком’юніті та багаторічним досвідом розвитку української ІТ-індустрії”, — підкреслила Олена Самборська, Президент Асоціації ІТ Ukraine.

Мета Спілки та нові учасники

Метою діяльності Спілки є здійснення самоврядування резидентів Дія.City, стимулювання ділової взаємодії між ними, об’єднання зусиль резидентів Дія.City та ресурсів задля розвитку цифрової економіки в Україні та підвищення її інвестиційної привабливості.

“Ми прагнемо створити таке об’єднання, в якому було б чути голос різних компаній: маленьких, середніх, великих, продуктових, сервісних чи стартапів. Наш майже 20-річний досвід побудови ком’юніті та активна участь в запуску проєкту Дія.City показує, що кожна думка важлива. Тому в керівних і спостережних органах організації ми керуватимемось квотним принципом”, — розповів Тарас Кицмей, засновник SoftServe.

Приєднатися до Спілки можуть компанії-резиденти Дія.City, які отримали підтвердження свого статусу від Міністерства цифрової трансформації. Організація відкрита представникам усіх сфер технологічного бізнесу – сервісного, продуктового, освітнього – для того, щоб забезпечити максимальну різноманітність та інклюзивність, а також  максимальне врахування інтересів всіх представників ІТ-галузі.

“Для нас важливо створити організацію, яка буде представляти інтереси всіх учасників простору Дія.CityДія.сіті. Ми сповідуємо принципи інклюзивності та демократичності – для нас важливо створити механізм, щоб думка кожної компанії була почута. Також ми бачимо великий потенціал в тому, щоб Дія.Cityсіті зростала, а тому ми вирішили, що для створення організації, яка представлятиме резиденітв, логічно долучити різні асоціації., Ці асоціації можуть які об’єднуватимують навіть ті компанії, які на сьогодні не є учасниками Дія.City.сіті і Ми віримо, що це допоможе розвитку простору і подальшому долученню компаній до нього. Під час запуску простору Дія.Cityсіті було інвестовано багато годин співдії, щоб було враховано «червоні лінії», які важливі для ІТ-бізнесу. Тож одне з ключових завдань обʼєднання – у партнерстві з резидентами та іншими галузевими обʼєднаннями – розвивати простір, при цьому зберігаючи умови та не протиставляючи його діючим механізмам роботи ІТ-галузі в Україні”, — говорить Олександр Медовой, засновник Altexsoft.

Цінності та засади 

Об’єднання резидентів Дія.Сіty стане ефективним консолідуючим центром, який діятиме на засадах відкритості та діалогу всіх учасників. Саме так резиденти Дія.City зможуть забезпечити прозору та сталу роботи простору на наступні роки.

“В Україні є багато ІТ-асоціацій, і я завжди виступав за їх об’єднання. Тому наша компанія зараз є членом основних спілок та асоціацій в країні. Серед них ІТ Україна, Американська Торгівельна Палата, Харківський, Львівський, Вінницький та інші ІТ-кластери. Крім того ми є співзасновниками ІТ-комітету ЄБА. Об’єднання резидентів найкращого податкового режиму Дія.CityСіті для продуктових та сервісних ІТ-компаній це наступний крок в консолідації наших зусиль, тому представники найвпливовіших асоціацій країни увійдуть до Наглядової Ради Спілки. Таким чином, ми зможемо формувати спільні ініціативи з Урядом країни з урахуванням думки всіх представників ІТ-галузі, а також максимально впливати на розвиток ІТ в Україні разом з найважливішими сферами для його існування, такими як розвиток стартап екосистеми, сервісного ІТ-бізнесу, венчурних інвестицій та ІТ-освіти”, — підкреслив Валерій Красовський, СЕО та співзасновник компанії Sigma Software. 

Серед профільних асоціацій, представники яких долучаються до Наглядової Ради – Національна Асоціація IT Ukraine, IT-комітет EBA, Харківський та Львівський IT Кластери.

“ЄБА завжди активно співпрацює з Державою і зокрема у такому важливому напрямку як розвиток ІТ-галузі, яка посідає зараз перше місце в експорті послуг з України. Це дуже важливо для економіки країни, особливо у військовий час, коли багато галузей суттєво зменшились. У 2010 році був заснований ІТ-комітет у ЄБА, який за цей час багато зробив, починаючи свою діяльність з розробки стратегії розвитку ІТ-екосистеми та ІТ-освіти. За цей час було опрацьовано разом з Урядом багато законопроектів. ІТ-комітет активно залучався до розробки законодавчої бази Дія.City разом з Мінціфрою та партнерами по ІТ-галузі. Спеціальний податковий режим Дія.CityСіті є дуже важливим та зручним для розвитку ІТ-бізнесу, тому ми із задоволенням долучилися до Наглядової Ради об’єднання компаній-резидентів, щоб разом розвивати ІТ-складову економіки держави”, — пояснила заступниця директора з представництва інтересів компаній-членів EBA Світлана Михайловська.

Демократичні принципи, закладені в основу простору, створюють сприятливе середовище для і інших подібних об’єднань учасників Дія.City.

“При створенні законодавчої бази для податково-правового режиму Дія.City ми, представники ІТ-асоціацій та великих гравців галузі, відстоювали необхідність дати можливість створювати кілька саморегульованих організацій (СРО) для резидентів Дія.City. І ми раді, що ця можливість використовується. Тож ми вітаємо створення іншої СРО рядом провідних технологічних компаній України. Демократичні принципи безперечно важливі, тим більше в тому, що стосується спільних інтересів. Ми впевнені, що робота ще однієї організації, метою якої теж є захист інтереси резидентів Дія.City, піде на користь розвитку ІТ-галузі в країні”, – зазначила Ольга Шаповал, виконавча директорка Kharkiv IT Cluster.

Перед об’єднанням резидентів Дія.City стоїть важлива задача — сформувати репрезентативний мандат представлення ІТ-індустрії у співпраці з владою.

“Львівський ІТ Кластер є одним з найбільших в Україні галузевих об’єднань ІТ-компаній. Ми маємо змогу чути потреби українських ІТ-компаній різного розміру та спрямування, розуміти їхні виклики та труднощі. Та на основі цього формувати рішення та проєкти, які позитивно впливають на середовище для розвитку ІТ-індустрії в Україні. Нам імпонує підхід кооперації закладений у архітектурі саме цього об’єднання резидентів Дія.City. Ми вважаємо цей підхід єдиним дієвим у формуванні права на представництво інтересів цілої ІТ-індустрії. Тому раді бути у Наглядовій раді Спілки. Львівський ІТ Кластер, які і інші почесні учасники Наглядової ради, завжди будуть відстоювати дотримання принципів належного самоврядування та рівності для всіх учасників спілки резидентів Дія .Сіті” — зауважує Степан Веселовський, СЕО Львівського ІТ Кластера. 

Завдання Спілки 

Для захисту прав учасників та досягнення мети організації в Статуті сформовані наступні завдання:

  • популяризація правового режиму Дія Сіті в Україні та за її межами;
  • підвищення якості освіти, розвиток талантів та сприяння розвитку професій у цифровій галузі України;
  • сприяння формуванню та реалізації державної політики щодо розвитку та функціонування правового режиму Дія Сіті;
  • участь у проведенні публічних консультацій та експертизі проектів законів, що стосуються прав та інтересів резидентів Дія Сіті, а також представництво та захист інтересів резидентів Дія Сіті у взаємовідносинах з державними органами та міжнародними організаціями.

Умови резидентства Дія.City Сіті дозволяють планувати розвиток бізнесу для цілого сектору економіки у довгостроковій перспективі. І ця унікальна можливість може бути драйвером ще одного потужного етапу розвитку ІТ-індустрії у післявоєнній відбудові України. У свою чергу спілка “Дія Сіті. Об’єднання резидентів” сфокусується на представницькій функції та сприятиме вирішенню поточних викликів галузі. Зокрема, розширення простору Дія.CityСіті, цифровізація країни та створення рівних можливостей доступу до навчання та підвищення якості ІТ-освіти. Попереду багато роботи, яка потребує об’єднання наших зусиль”, — коментує Юрій Антонюк, віцепрезидент, голова EPAM CEE.

Простір Дія.City вже нараховує понад 600 резидентів, та їх кількість регулярно збільшується. Новеа обʼєднання резидентів планує активну співпрацю з органами державної влади, зокрема, з ключовим для ІТ-галузі – Міністерством цифрової трансформації.

“Мінцифра повністю підтримує прагнення компаній-резидентів Дія.City об’єднуватись для консолідації зусиль заради розвитку ІТ-індустрії. Зі свого боку ми максимально відкриті до діалогу з об’єднанням, готові допомагати у вирішенні проблемних питань, дослухатись до їхніх ініціатив та побажань. Історія проєкту Дія.City показала, що саме спільна взаємодія держави та бізнесу є ефективним інструментом у підтримці економічної стійкості країни”, — зазначив заступник міністра цифрової трансформації України Олександр Борняков.   

Компанії, які поділяють цінності Громадської Спілки “Дія Сіті. Об’єднання резидентів” та бажають стати її учасником, можуть звернутися за додатковою інформацією щодо діяльності організації за допомогою форми зворотнього зв’язку на сайті Спілки.

Поділитися статтею:
Починає роботу спілка резидентів Дія.City від активних учасників ІТ-ком’юніті України

Ініціаторами створення Спілки виступили українські IT-компанії, які брали активну участь у розробці законодавчої бази для запуску Дія.Сity, та стали одними з перших резидентів нового правового простору. Спеціальний правовий і податковий режим для ІТ-галузі Дія.City офіційно стартував 8 лютого 2022 року, а вже 17 лютого була подана заявка на реєстрацію спілки резидентів задля ефективної комунікації з […]

https://itcluster.lviv.ua/wp-content/uploads/2023/09/fb.png
Скопійовано!