11 Липня, 2022
Час читання: 3 хв.

Позашляховики, дрони та кіберфронт: волонтерські ініціативи Vakoms-івців

З перших днів повномасштабного вторгнення компанія Vakoms почала займатися волонтерством. Працівники зуміли знайти баланс, як ефективно поєднати добрі справи з роботою. Вільний графік у компанії та загалом патріотичний дух всієї команди дозволив Vakoms-івцям долучитися або стати організатором багатьох волонтерських ініціатив.

ІТ-компанія допомагає: 

  • 80-тій львівській бригаді
  • Нацгвардії 
  • окремо мобілізованим працівникам, які зараз на передовій. 

Один із головних волонтерських напрямків – це позашляховики для військових. Був запит від наших захисників саме на такі автівки. Вони зручні у користуванні, мобільні, на них легко перевозити крупнокаліберну зброю та поранених солдатів. Досі у волонтерів Vakoms-а не було досвіду допомоги саме з автівками.

Однак, завдяки друзям із-за кордону й, звісно, багатьом волонтерам й дотичним людям ІТ-компанії вдалося налагодити цілу систему із перевезення позашляховиків із-за кордону в Україну і відправки їх на передову. 

Це не було легко, ми стикалися з бюрократією та іноді демотивацією з боку митників, але попри це нам вдалося з квітня місяця доставити на передову дванадцять автівок. Дев’ять з яких ми придбали, перевезли, перевірили й віддали на потреби армії, три  допомогли лише перевезти та відправити на передову. І це ще не кінець. Кожен позашляховик не їхав до наших солдатів пустий, ми максимально завантажували його гуманітарною допомогою” – коментує Андрій Шевчик, керівник-партнер компанії Vakoms.

Ще один напрямок волонтерства у компанії – це залучення і допомога у виробництві дронів. Ці дрони збирають в Україні власними силами, вони ефективні, але втричі дешевші. Зараз співпрацівники компанії налагодили контакт із волонтерами, які цим уже займаються. Запускається ціле виробництво дронів (друк на 3D-принтері, пайка, налаштування, модернізація, ремонт). А також навчання пілотів на симуляторах. 

Один із наших PM-ів також займається закупівлею дронів. За 2,5 місяці йому вдалося зібрати понад півмільйона гривень і придбати 11 дронів й багато іншої амуніції для військових. Необхідні речі для ЗСУ збирали, закупляли та відправляли на передову чи не усі Vakoms-івці. Звісно, є серед наших тіммейтів кілька головних бджавелінів (так називають тепер волонтерів в Україні) у цій сфері, інші – долучаються фінансово.

Девопси Vakoms-а паралельно ведуть боротьбу на кіберфронтах, кладуть московські сайти, створюють перебої у роботі державних служб росії. З початку війни список пропагандистських ресурсів, яким вдалося нашкодити, досягає тисячі. Інженери Vakoms-а також допомагають з ноутбуками: купують нові або часто беруть старі гаджети компанії, перевіряють, роблять необхідні технічні налаштування та віддають військовим у користування. 

“Ми закликаємо наших тіммейтів працювати, це важливо у наш час. Але є розуміння, що не менш важливо й допомагати ЗСУ здобути перемогу. Тому паралельно закликаємо й заохочуємо волонтерити й допомагати. Також окремо хочу сказати, що до кожної волонтерської справи залучено дуже багато людей і без них нічого б не відбулося, кожен відіграє важливу роль і впливає зі свого боку на те, щоб те, що потребують військові було у них. Тому хочеться дякувати кожному українцю за таку потужну мотивацію. Перемога буде за нами! І вона вже близько” – додає Павло Пелех, керівник-партнер компанії Vakoms.

Поділитися статтею:
Позашляховики, дрони та кіберфронт: волонтерські ініціативи Vakoms-івців

З перших днів повномасштабного вторгнення компанія Vakoms почала займатися волонтерством. Працівники зуміли знайти баланс, як ефективно поєднати добрі справи з роботою. Вільний графік у компанії та загалом патріотичний дух всієї команди дозволив Vakoms-івцям долучитися або стати організатором багатьох волонтерських ініціатив. ІТ-компанія допомагає:  80-тій львівській бригаді Нацгвардії  окремо мобілізованим працівникам, які зараз на передовій.  Один із […]

https://itcluster.lviv.ua/wp-content/uploads/2022/08/d0bfd0bed0b7d0b0d188d0bbd18fd185d0bed0b2d0b8d0bad0b8-d0b4d180d0bed0bdd0b8-d182d0b0-d0bad196d0b1d0b5d180d184d180d0bed0bdd182-d0b2d0be_62f8635a4cd40.png
Скопійовано!