12 Травня, 2023
Час читання: 3 хв.

Позиція Львівського IT Кластера щодо обшуку СЦ кібербезпеки СБУ та НПУ в офісі компанії ImproveIT Solutions

9 травня 2023 року в чернівецькому офісі української компанії-учасниці Львівського IT Кластера, ImproveIT Solutions відбулися обшуки. Львівський IT Кластер стурбований діями правоохоронних органів, які можуть негативно вплинути на всю IT-галузь.

Ситуаційний центр забезпечення кібербезпеки СБУ та Національна поліція провели обшук на підставі звинувачень, що не мають жодного стосунку до IT-компанії, її діяльності чи її працівників. Ухвала суду щодо процесуальних дій стосувалася адреси адміністративної будівлі, де орендує офіс компанія. Під час обшуку правоохоронці  вилучили обладнання – робочі ноутбуки, що унеможливлює подальше виконання окремих бізнес-проєктів через відсутність доступу до даних, які були збережені на вилучених пристроях. Такі дії були скоріше засобом тиску, аніж необхідним процесуальним заходом.

Подібні підходи правооохоронців створюють негативні умови для ведення бізнесу та погіршують інвестиційний клімат країни, а також знижують довіру підприємців і громадян до виконавчої влади. Під час повномасштабної війни IT-галузь зіткнулася з низкою труднощів: мобілізація ключових працівників, обмеження на виїзд за кордон у відрядження, проблеми із залучення експортерами нових клієнтів, атаки на енергетичну та критичну інфраструктуру країни. Іноземні клієнти та компанії почали обережніше укладати контракти з українськими вендорами, а агресивні заходи СБУ  можуть нівелювати будь-які зусилля українських IT-компаній продовжувати свою роботу в Україні. Згідно з даними Національного Банку України за 3 місяці (січень-березень) 2023 року сукупна експортна виручка ІТ-послуг становить майже $1,7 мільярдів. Це на 16% менше ніж в аналогічний період в 2022. Відтак, індустрія потребує підтримки держави для розвитку та стійкості. 

Попри труднощі, технологічна галузь залишається однією з основних експортоорієнтованих. Упродовж періоду повномасштабного вторгнення дохід від експорту послуг ІТ-індустрії складає від 42% до майже 49% усього експорту послуг України. IT-компанії також стали надійним тилом для ЗСУ і регулярно донатять у фонди підтримки українського війська. А частина фахівців, зокрема  троє спеціалістів  ImproveIT Solutions та співзасновник компанії Тарас Чорний, добровільно пішли захищати нашу державу від російського загарбника. 

Тарас Чорний, співзасновник ImproveIT Solutions

Спільнота Львівського IT Кластера сподівається на справедливе розслідування. А також закликає Міністерство цифрової трансформації та відповідний комітет Верховної Ради вжити заходів, щоб припинити використання процесуальних дій в якості інструменту тиску на бізнес. Зокрема розглянути законопроєкт “Маски-шоу стоп-3”, який має на мені захищати IT-компанії від подібних інцидентів та сприятиме забезпеченню підтримки сприятливішого бізнес-клімату в Україні. 

Про ImproveIT Solutions

ImproveIT Solutions — це компанія, що надає комплексні послуги з розробки програмного забезпечення, створює вражаючі цифрові продукти і потужні команди інженерів для технологічних корпорацій і стартапів. З 2016 року ImproveIT Solutions розробляє програмні продукти та створює виділені команди розробників в Україні для 50+ клієнтів з усього світу. Центри розробки знаходяться в Чернівцях та Львові. Засновниками компанії є Віталій Вершинін та Тарас Чорний.

Віталій Вершинін: CEO, ImproveIT Solutions. Активно допомагає ЗСУ та переселенцям. 

Тарас Чорний: лейтенант, начальник бойової підготовки. Після повномасштабного вторгнення пішов добровольцем захищати Україну. Зараз несе службу в 47 ОМБр “Маґура”.

Поділитися статтею:
Позиція Львівського IT Кластера щодо обшуку СЦ кібербезпеки СБУ та НПУ в офісі компанії ImproveIT Solutions

9 травня 2023 року в чернівецькому офісі української компанії-учасниці Львівського IT Кластера, ImproveIT Solutions відбулися обшуки. Львівський IT Кластер стурбований діями правоохоронних органів, які можуть негативно вплинути на всю IT-галузь. Ситуаційний центр забезпечення кібербезпеки СБУ та Національна поліція провели обшук на підставі звинувачень, що не мають жодного стосунку до IT-компанії, її діяльності чи її працівників. […]

https://itcluster.lviv.ua/wp-content/uploads/2023/05/for-site-11.05.23.png
Скопійовано!