19 Липня, 2023
Час читання: 2 хв.

Проєкт Guardian: Кластер передав обладнання прикордонникам вартістю близько 2 000 000 гривень

19 липня в приміщенні Львівської ОВА спільнота Львівського ІТ Кластера передала інтерактивну систему онлайн-моніторингу Західному регіональному управлінню ДПС та шість квадрокоптерів 7 прикордонному Карпатському загону. 

Передача відбулась в межах проєкту Guardian, який запустив Львівський IT Кластер у травні 2023 року. Його мета – підвищити рівень підготовки прикордонників. За підтримки Кластера та науковців Львова прикордонники створили власний перший тренажерний комплекс, який готує військовослужбовців, зокрема, розрахунків ПЗРК та ПТРК. Цього разу спільнота Львівського ІТ Кластера передала нову партію обладнання, яке покращить роботу системи моніторингу на кордонах України та підсилить підрозділи прикордонної служби. 

“І дрони, і моніторингова система допомагають прикордонникам якісніше виконувати свою роботу. Ми радіємо, що на другий рік повномасштабного вторгнення наша спільнота має можливість допомагати не тільки прикордонникам, а й усім Силам оборони. Я вдячний компаніям спільноти за підтримку проєкту Guardian та усієї ініціативи Victory Projects”, – зазначає Степан Веселовський, СЕО Львівського ІТ Кластера.

“Потреби в нас постійні і їх багато. Особливо це стосується повітряної розвідки, квадрокоптерів, які стали по факту розхідним матеріалом на фронті. Вже завтра всі дрони відпрвляться на поле бою. А система моніторингу – це новий проєкт, який ми втілюємо тут, на заході країни, для підсилення кордону тут. Нам приємно, що Кластер першим прийшов і запропонував свою допомогу”, – додає Ігор Матвійчук, представник Західного регіонального управління ДПСУ, заступник начальника штабу.

Йдеться про 3 звичайні дрони типу Mavic-3 з оптичною камерою та ще 3 – з тепловізійною, що використовують для розвідки у нічний час. Вартість обладнання сягає близько 2 000 000 гривень. Це вже третя передача обладнання в межах започаткованого проєкту Guardian. Перша відбулась у травні цьогоріч, тоді прикордонники отримали 3D-принтери, термінали Starlink та VR-окуляри. 

“Спільно з IT Кластером ми реалізуємо багато крутих проєктів, які допомагають нашим правоохоронним органам, Збройним Силам, оборонцям неба та кордону. Торік ми запустили ініціативу з технічної модернізації командного та аналітичного центрів Повітряного командування “Захід”. Проєкт отримав назву “SKY”. Разом з тим, ще на початку повномасштабної війни успішно стартував проєкт “Vision”, який допомагає нашим поліцейським контролювати безпекову ситуацію в області. Значна кількість наших захисників сьогодні на фронті і ми раді, що можемо їм допомогти. Дякую IT Кластеру за сприяння і за те, що розуміють потреби наших захисників у час війни. Дякую нашим прикордонникам за надійний захист”, – наголосив начальник Львівської ОВА Максим Козицький.

Проєкт Guardian – ініціатива в межах Victory Projects, напрямку який спільнота Львівського ІТ Кластера запустила у березні 2022 року, як відповідь на повномасштабне вторгнення. Victory Project спрямовані на підтримку бізнесу, військової, критичної та цивільної інфраструктури, а також зміцнення безпеки регіону.

Поділитися статтею:
Проєкт Guardian: Кластер передав обладнання прикордонникам вартістю близько 2 000 000 гривень

19 липня в приміщенні Львівської ОВА спільнота Львівського ІТ Кластера передала інтерактивну систему онлайн-моніторингу Західному регіональному управлінню ДПС та шість квадрокоптерів 7 прикордонному Карпатському загону.  Передача відбулась в межах проєкту Guardian, який запустив Львівський IT Кластер у травні 2023 року. Його мета – підвищити рівень підготовки прикордонників. За підтримки Кластера та науковців Львова прикордонники створили […]

https://itcluster.lviv.ua/wp-content/uploads/2023/07/v_novynu_kopiya_2-2.png
Скопійовано!