25 травня у Львові відбулася друга конференція IT Meets, яку організовує Львівський ІТ Кластер. Цього разу подію присвятили темі Product, а саме діджитал-дизайну в тех-продуктах. Подія об’єднала понад сотню дизайнерів різних напрямків, арт-директорів, бренд-менеджерів, продуктових менеджерів та всіх, хто цікавиться дизайном та технологіями.
Головними спікерами IT Meets: Product були Анна Гребнєва, Chief Product Officer у ЛУН та Володимир Смирнов, дизайн-директор та партнер в Spiilka design büro. Разом з ними ділилися досвідом експерти із сервісних та продуктових компаній. Як Штучний інтелект змінює роботу дизайнера? Як бренду в пошуках української ідентичності уникнути “шароварщини”? Без яких навичок діджитал-дизайнер не вийде на новий професійний рівень? Про це говорили експерти IT Meets: Product – Дизайн/Майбутнє. Користувачі. Компетенції. Бізнес.
Дизайн-директор та партнер в Spiilka design büro і арт-директор Megogo каже, що як би прикро це не було визнавати: повномасштабне вторгнення зробило українців цікавими самим собі. Одні бренди, звісно, почали цей шлях в 2014. Але більшість саме після 24 лютого 2022 року.
“Жовто-блакитні кольори в брендингу стали символом солідарності та підтримки. Щоб це було доречно, відштовхуватись треба не від зовнішніх атрибутів, як-то вишиванка чи косівська кераміка. А від сенсу, який дизайн має нести світу. Такий підхід зробить дизайн слушним та довготривалим. Безпечною зоною для продуктового дизайну можу виділити роботу зі шрифтами. В цьому випадку можна проявити оригінальність, історичну тяглість і не паразитувати на національній тематиці”, – каже Володимир Смирнов.
Він також запропонував ознаки, які роблять український дизайн унікальним та відмінним:
Керівник департаменту Product Design в агенції Qubstudio переконаний, що без вдосконалення роботи з дослідженнями, фасилітацією, візуалізацією, новими інструментами в дизайнера нема професійного майбутнього. Крім того, Олександр Валюс виділив навички, які допоможуть бути готовим до трендів, які входять на ринок:
“Очевидно хвиля хайпу вже проходить, – каже Макс Меркулов з Projector Institute. – Стає зрозуміло, що ШІ не може виконувати більш комплексну роботу. Я вважаю, Штучний інтелект може забрати на себе більш рутинну частину завдань. Але не повністю замінити дизайнера”.
В цьому контексті досвідом залучення AI-інструментів під час роботи над дослідженнями поділилась Марія Мірошина Head of UX and Product Design Practice в N-iX. Її команда використовує ChatGPT для освіти, користувацьких та конвершин-тестів, визначення больових точок користувача:
“Просіть ChatGPT допомогти вам розібратися чи пояснити щось. Наприклад, попросіть пояснити чому падає конверсія, розробити сценарій для тестування. Крім того, ChatGPT вміє аналізувати алгоритми, які вже існують. Приміром, спитайте в чому чотири основні проблеми Uber і чат вам видасть відповідь, яку ви можете адаптувати вже до свого продукту”, – зазначає Марія Мірошина.
Експертка додає, що з ШІ-інструментів треба робити союзників. Але при обробці важливих, чутливих даних перевага завжди буде у людини.
IT Meets — це серія одноденних професійних заходів, які збирають практиків з різних напрямів ІТ‑індустрії для якісного обміну знаннями та продуктивного нетворкінгу. Ми прагнемо створити потужну спільноту однодумців, які допомагатимуть одне одному ставати кращими та підвищуватимуть свою професійну експертизу.
Партнери IT Meets: Product Дизайн/Майбутнє. Користувачі. Компетенції. Бізнес є: QubStudio, Eleks, Just Answer, LinkUp Studio. Медіапартнерами події є: Cases, Vector, Projector, Ukrainian Digital Community, robota.ua та Happy Monday.
25 травня у Львові відбулася друга конференція IT Meets, яку організовує Львівський ІТ Кластер. Цього разу подію присвятили темі Product, а саме діджитал-дизайну в тех-продуктах. Подія об’єднала понад сотню дизайнерів різних напрямків, арт-директорів, бренд-менеджерів, продуктових менеджерів та всіх, хто цікавиться дизайном та технологіями. Головними спікерами IT Meets: Product були Анна Гребнєва, Chief Product Officer у […]
https://itcluster.lviv.ua/wp-content/uploads/2023/05/novyna-4.png