Традиційно під час IT Arena відбулося найбільше та найавторитетніше в Україні змагання стартапів — Startup Competition. Протягом двох насичених днів учасники вражали членів журі потужними інноваційними розробками у сферах кібербезпеки, штучного інтелекту, доповненої реальності, логістики, соціального розвитку, ментального здоров’я, медицини та інших. Крім того, вже другий рік поспіль команди ділилися своїми новаторськими ідеями у галузі оборонних технологій у спеціальній defense-категорії. Переможці отримали вагомі грошові призи на розвиток своїх стартапів. Цього року учасникам також вдалося залучити найбільші за всю історію змагання інвестиції.
Рекордна кількість півфіналістів
З кожним роком кількість заявок на участь у Startup Competition стрімко зростає. Попри виклики війни, українські розробники продовжують впроваджувати інновації і демонструють свою стійкість та здатність успішно конкурувати на глобальному ринку. Цього року ми отримали 151 заявку, а до півфіналу пройшли 60 найперспективніших стартапів. Це — рекордна кількість півфіналістів. Половина з них змагалася в загальній категорії, інша — у категорії defense.
Перший день Startup Competition: захопливі пітчі та боротьба за місце у фіналі
У перший день IT Arena 2024 театр імені Марії Заньковецької став епіцентром інновацій та натхнення. Кожна команда мала лише 7 хвилин, щоб зацікавити професійне журі своїми ідеями, відповісти на запитання та здобути омріяний квиток у фінал. Цього року півфіналісти вразили не лише революційними продуктами, але й якісним аналізом конкурентів та точними розрахунками необхідних інвестицій для подальшого розвитку. Після запеклої боротьби у фінал вийшли 12 стартапів — по 6 у кожній категорії.
Найкращими серед загальних розробок стали: Metatable.AI, xTiles, Humancreed, Aspichi Luminify, eXtra Vision та Bliss Brain.
До фіналу defense-треку пройшли: Deftak, Oko Camera, UAV SOUL, Vidar Systems, NORDA Dynamics та Kraken.
Другий день Startup Competition: грандіозний фінал та імените журі
Найочікуванішою подією другого дня IT Arena 2024 став грандіозний фінал Startup Competition. Фінальні пітчі конкурсантів лунали зі сцени Львівського національного академічного театру опери та балету імені Соломії Крушельницької та зібрали аншлаг.
Ведучим заходу став Річард Валакіра, програмний менеджер Alliance of Democracies Foundation та реп-виконавець, який використовує музику для пропаганди соціальних та демократичних ідей. Учасники IT Arena отримали ексклюзивну можливість почути про важливість базових демократичних принципів у будь-якому бізнесі та суспільстві, а також деякі його пісні-маніфести перед оголошенням переможців Startup Competition.
Цього року стартапи фіналістів оцінювали технологічні лідери, підприємці та інвестори з США, Фінляндії, Франції, Чехії, Польщі та України.
Серед членів журі загальної категорії були:
Найкращих серед оборонних стартапів визначали:
Переможці загальної категорії: рішення, що можуть змінити технологічне майбутнє
Першість у загальній категорії та головний приз Startup Competition — $15 000 виборов медичний стартап eXtra Vision. Це застосунок, який працює на основі штучного інтелекту. Він дає змогу створювати 3D-модель КТ чи МРТ знімків пацієнта, яка завантажується на окуляри доповненої реальності. Таким чином у хірурга виникає “рентгенівський зір”.
“Наша команда лікарів постійно працює в операційній і ми шукали рішення, яке могло би спростити нашу роботу. Спочатку ми експериментували самостійно, а коли виявилося що все працює — вирішили розвиватися як стартап”, — розповідає співзасновник та CEO eXtra Vision, лікар-нейрохірург Владислав Калюжка.
Стартапу eXtra Vision ще немає й року. Над створенням інноваційного рішення для медичної галузі працювала команда з 6 людей. Менш ніж за рік завдяки застосунку лікарям вдалося провести 150 операцій у Києві та Харкові.
“Зараз в нас вже є черга у Львові, Тернополі, Рівному та ще декількох клініках Києва, таких як Національний інститут раку та інститут нейрохірургії. IT Arena стала для нас чудовою можливістю розказати про наш проєкт ще більшій кількості людей. А ще участь у Startup Competition дала нам можливість прокачати навики пітчингу та здобути нові корисні знайомства. Це насправді безцінний досвід”, — додає Владислав Калюжка.
Далі команда планує вкласти кошти в покращення свого застосунку, аби він не залежав від інтернету. Також розробники хочуть впровадити можливість взаємодіяти з реальним реальними хірургічними інструментами.
Друге місце та $10 000 отримала команда Bliss Brain, яка розробила мобільний застосунок для персоналізованих медитацій.
Третє місце та $5 000 здобув стартап Aspichi Luminify. Це VR-асистент для психотерапевтів. Продукт допомагає боротися з психологічними травмами завдяки платформі для стримінгу 360-градусного просторового відео в режимі реального часу у VR-шоломі.
Переможці defense-категорії: унікальні оборонні рішення
Три стартапи від учасників кластера з розвитку оборонних технологій Brave1 стали переможцями Startup Competition у defense-категорії. Перше місце та $15 000 здобув стартап Oko Camera. Він спеціалізується на розробці та виробництві тепловізійних камер для дронів. Команді вдалося локалізувати виробництво в Україні, що дозволяє виробникам дронів отримувати критично важливі компоненти без залежності від імпорту з Китаю.
“Китайські камери мають чимало викликів, а західні аналоги занадто дорогі й вимагають отримання ліцензій, доступних лише великим гравцям. Ми пропонуємо рішення з кращими умовами за оптимальну ціну. В нашій команді є ветерани з бойовим досвідом і саме це допомагає будувати найкращий продукт щодня”, — розповідає Назарій Николайчук, менеджер з продажів та підтримки Oko Camera.
Компанія активно співпрацює з великими і малими виробниками, адаптуючи свої рішення під специфічні потреби. Це дозволяє не лише створювати інноваційні продукти, а й оперативно реагувати на запити ринку та військових.
“Перемога на ІТ Arena дала нам поштовх та мотивацію працювати далі. Ми постійно покращуємо нашу систему і сподіваємось що після ІТ Arena нам вдасться залучити до нашої команди ще більше нових талантів для того, щоб зробити внесок в перемогу України”, — Денис Ніколаєнко, СЕО Oko Camera.
$10 000 та друге місце здобула команда Vidar Systems. Це стартап у сфері акустичних технологій, який дає змогу виявити ворожу артилерію за звуком пострілу. Команді вдалося вразити інвесторів та отримати додаткових $200 000 від MITS Capital.
Третє місце з призовим фондом $5 000 виборов стартап Norda Dynamics. Компанія розробляє системи автономного пілотування та наведення для БПЛА. Команді Norda Dynamics також вдалося залучити додаткові інвестиції та отримати $200 000 від MITS Capital та ще $100 000 від United Angels Network.
Рекордні інвестиції та перспективи
Цього року учасникам Startup Competition вдалося залучити рекордні інвестиції на загальну суму понад $1 500 000. Так, спеціальний приз за найвпливовіший стартап від фундації ЗМІH отримали:
Крім Vidar Systems та Norda Dynamics по $200 000 від MITS Capital отримали: Kraken, Aspichi Defense та TENCORE.
Також цьогоріч на стартап-експозоні свої стенди презентувати не лише півфіналісти змагань, а й інші стартапи. Таким чином команді GrainMole (розумна система моніторингу стану зерна), яка отримала безкоштовний стенд як переможець одного з IT Meets, вдалося залучити $10 000 від інвестора Сергія Калінчука.
Стартапи eXtra Vision та Bliss Brain також отримали пряме запрошення на інвестиційний комітет Startup Wise Guys, де вони можуть залучити по 100 000 євро кожен.
Крім того, 1991 VC співпрацюватиме з 10 перспективними стартапами для подальших обговорень.
Загалом цьогорічний призовий фонд Startup Competition склав $85 000, а учасникам змагання вдалося залучити $1 500 000 інвестицій і ця сума продовжує зростати.
Організатор: Lviv IT Cluster.
Співорганізатори Startup Competition: Startup Depot та Ukrainian Startup Fund.
Головні партнери події: UKRSIBBANK BNP Paribas Group, USAID, Google for Startups, UMAEF, u.ventures.
Ексклюзивні партнери: Sigma Software, Payoneer, Intellias.
Ексклюзивний партнер Startup Competition: Фундація Змін.
Ексклюзивний автомобільний партнер: BMW.
Gold-партнери: N-iX, IT Ukraine Association, EPAM, MODUS X, Linkup Studio, SoftServe, Diia.City.Union, SQUAD.
Gold-партнер Startup Competition: Keywords.Agency.
Головний партнер Defense Expo: KSE Graduate Business School.
Партнери: Міністерство оборони України, Brave1, Defense Builder, D3 та MITS.Capital.
Медіапартнери: AIN, AIN Capital; стартап – Vector; тех – SPEKA; міжнародний – Сalibrated, defense – Армія ТВ.
Традиційно під час IT Arena відбулося найбільше та найавторитетніше в Україні змагання стартапів — Startup Competition. Протягом двох насичених днів учасники вражали членів журі потужними інноваційними розробками у сферах кібербезпеки, штучного інтелекту, доповненої реальності, логістики, соціального розвитку, ментального здоров’я, медицини та інших. Крім того, вже другий рік поспіль команди ділилися своїми новаторськими ідеями у галузі […]
https://itcluster.lviv.ua/wp-content/uploads/2024/10/peremozhczi_startapiv_peremozhczi_1.png