Питання ФОПів Знято: Результати Зустрічі ІТ-спільноти з Президентом

27 Feb, 2019

26 лютого відбулася зустріч представників ІТ-індустрії з Президентом України Петром Порошенком та Прем’єр-міністром Володимиром Гройсманом. Каталізатором зустрічі стало обговорення ініціативи Мінсоцполітики про внесення змін до трудового законодавства, яке мало на меті обмежити діяльність ФОПів. Президент та голова Уряду запевнили представників ІТ-індустрії, що хвилюватись – нічого.

1 / 3

У Київському офісі Global Logic представники ІТ-індустрії вирішували одне з найбільш резонансих та загрозливих питань для усіх креативних індустрій України. ІТ-індустрія демонструє найстрімкіший річний ріст серед галузей української економіки – 20% та входить в трійку індустрій, за часткою ВВП, та на другому за експортом послуг. Очікується, що за 2 роки, частка ВВП сягатиме 8 %, при стабільному рості індустрії.

Володимир Гройсман заявив, що “для нас розвиток ІТ сектору, креативних індустрій є дуже важливим. Зрозуміло, щоб здобути успіх ми можемо в тому випадку, якщо правила, які існують всередині країни будуть мотивуючими для зростання сектору, пітримки динаміки інвестицій. Я абсолютно згоден з тим, що нам треба подолати цифрову дискримінацію, яка зараз існує в країні.” Також Прем’єр наголосив, що питання по ініціативі Мінсоцполітики закрито. Надалі планується подальше обговорення податкової системи та прийняття спільного з представниками бізнесу рішення, яким стане не додаткове оподаткування, а те, що допоможе компаніям рости й надалі.

ІТ-сектор – напрямок, який визначає майбутнє. Я особисто твердо переконаний, що це пріоритетна галузь України, яка забезпечує високі конкурентні переваги на континенті і в світі. Результатом співпраці представників IT-індустрії та влади має стати не просто створення середнього класу, а налагодження механізму, щоб молодь отримала можливості реалізовувати свій потенціал в Україні,” – наголосив Петро Порошенко.

У зустрічі брали участь представники аутсорсних та продуктових компаній та представники регіональних ІТ Кластерів. “Ми раді, що шляхом активного висвітлення позиції представників ІТ індустрій в медіа та соціальних мережах нам вдалося вийти на прямий діалог з керівництвом держави. Незалежно від результатів Президентських виборів, ми продовжимо діалог з першими особами країни, для того щоб прийти до спільного рішення, яке дасть змогу розвиватися бізнесу, буде прозорим і необтяжливим для усіх працівників індустрії. Адже розвиток ІТ та креативні індустрії створюють робочі місця для інтелектуальної молоді країни, натомість як будь-які галузеві обмеження можуть спричинити відтік умів з країни, що є неабиякою загрозою для української економіки. Тому ми продовжуємо працювати над розвитком ІТ сфери, залучившись підтримкою держави” – заявив Степан Веселовський, СЕО, Львівського ІТ Кластеру.

52744583_2269154293136189_8427253115002028032_o

Як представника продуктової компанії, мене тішить, що нам вдалося дійти до спільного знаменника у вирішенні бізнесових питань з керівництвом держави. Зараз неабияк важливо, щоб держава підтримувала ІТ сектор та креативні індустрії, в момент, коли ми спостерігаємо стрімкий ріст галузі не тільки на українському, але й на світовому рівні. Подальший розвиток ІТ-сектору в Україні дозволить стати конкурентоспроможною державою на світовому ринку цифрових технологій, що забезпечить сильні позиції на міжнародній арені,” – стверджує Іван Бабічук, голова Наглядової Ради Львівського ІТ Кластеру, VP of Engineering, Edunav.
Крім того, на зустрічі поговорили про створення стабільного інвестиційного клімату в країні, для подальшого залучення інвестицій в ІТ та покращення ІТ-освіти. Надалі вирішено укріпити співпрацю між IT-сектором та державою, щоб IT-сектор був пріоритетною і конкурентною галуззю. Наразі представники ІТ-сектору спільно з керівництвом держави працюють над змінами до податкового законодавства.