4 серпня у Львові пройшла четверта конференція із серії IT Meets, яку організовує Львівський ІТ Кластер. Цього разу подія була присвячена темі штучному інтелекту. Топ-фахівці розповіли учасникам про реальні випадки використання АІ-driven моделей у таких галузях, як транспорт, медицина, фінанси та комунікації. На основі реальних бізнес-кейсів, спеціалісти разом зі слухачами з’ясовували, як використовувати штучний інтелект та чи зможе він замінити людину. Розповідаємо детальніше про найцікавіші кейси.
Цього року запуск інтелектуального асистента ChatGPT сколихнув технологічну спільноту. Водночас бізнес вже давно використовує штучний інтелект для покращення своїх процесів. Про це розповідає Юрій Гуц, Principal ML Engineer у DataRobot. За його словами, йдеться не про генеративний ШІ, який зараз у всіх на слуху, а про так званий “нудний” штучний інтелект. Зокрема, про продуктивну аналітику, статистичні моделі, які покращують повсякденні рішення в бізнесі.
“Крім ефективнішого використання ресурсів бізнесу також потрібно багато планувати. Зокрема, попит на свої продукти, роботу персоналу, прогнозувати ризики та поведінку споживачів. Наприклад, наскільки часто клієнт буде користуватися нашою продукцією в найближчому майбутньому, через пів року, через рік? Якщо ми бачимо тенденцію, що клієнт перестав цікавитись нами, як його знову зацікавити в нашому продукті? Як помітити це?”, — розповідає Юрій Гуц, Principal ML Engineer у DataRobot.
Юрій каже, що ставиться до ШІ як до чергової технології, що піднімає продуктивність. Схожу думку має Богдан Пономар, співзасновник та CEO Gathers, член правління AI HOUSE. За його словами, усю рутинну роботу на себе візьме штучний інтелект.
“Він зробить наше життя набагато кращим. Це постійно відбувається: індустріальна революція, постіндустріальна… І в кожній революції завжди всі бояться, що буде катастрофа і не буде робочих місць. Але насправді те, що ми бачимо зараз ‒ кількість робочих місць тільки збільшиться. А от питання, чим ми будемо займатися ‒ відкрите. В нас точно прибереться рутинна робота. Ймовірно, будемо займатися більш творчими речами”, — додає Богдан Пономар, співзасновник та CEO Gathers, член правління AI HOUSE.
Keynote спікером конференції був Володимир Сидорський, R&D Team Lead з Respeecher. Ця компанія з 2016 року займається сервісом для синтезу мовлення, зокрема створює штучні звуки для Голлівуду. Володимир каже, що використання AI в аудіо відкриває нові можливості: від озвучування книг та синтезу голосів для фільмів, до допомоги людям, що втратили голос.
“Якщо казати про технологію voice cloning, то тут є декілька сфер застосування. Передовсім, це ентертеймент, це те, що робить Respeecher. Також ми дивимося у сферу демократизації. Робимо маркетплейс, щоб надавати можливість людям завантажувати туди свій голос, конвертувати його та в майбутньому отримувати монетизацію. І також це розвиток healthcare-напрямку. Якщо людина через певну хворобу втратила свій голос, за допомогою штучного інтелекту ми можемо розробляти девайси, які допоможуть їй повернути його”, — розповідає Володимир Сидорський, R&D Team Lead з Respeecher.
Як застосовувати ШІ у маркетингу на реальних кейсах розказав Євген Берко, керівник Data & Analytics у Intellias. Зокрема Євген розповів, як їхня команда використовує ChatGPT для оцінки сили бренду клієнта.
“Ми аналізуємо дані на просторах інтернету. Це можуть бути фейсбук коментарі, твіти, блог-пости чи статті. І намагаємося зрозуміти, який настрій вони несуть. І ми якраз використовуємо ChatGPT для того, щоб сумаризувати усі ці матеріали до кількох речень, адже вони можуть містити дуже багато зайвої інформації. Після цього нам вже легше і швидше визначити настрій повідомлень”, — Євген Берко, керівник Data & Analytics в Intellias.
А от де ШІ здатний замінити людей і це лише на краще, так це на фронті. Імплементація AI-моделей у зброю здатна зменшити втрати. Таку думку озвучив під час конференції Андрій Босий, співзасновник та CEO MindCraft AI. За його словами, ми вже бачимо, як війна стає технологічною, особливо широко нові розробки використовуються у дронах.
“Кожен вид дрона — це окрема професія певного військового. Наприклад, дрон, який замінить розвідника, щоб той не йшов сам за лінію фронту, не ризикував своїм життям. Чи робот, який розмінує територію без участі людей, які б ризикували життям. Або це може бути снаряд, який не доведеться доставляти десятки кілометрів, а можна навести дистанційно і потрапити точно в ціль”, — розповідає Андрій Босий, співзасновник та CEO MindCraft AI.
IT Meets — це серія одноденних професійних заходів, які збирають практиків з різних напрямів ІТ‑індустрії для якісного обміну знаннями та продуктивного нетворкінгу. Ми прагнемо створити потужну спільноту однодумців, які допомагатимуть одне одному ставати кращими та підвищуватимуть свою професійну експертизу.
Медіапартнерами IT Meets: Tech Штучний інтелект – реалії імплементації були: Happy Monday, Roosh, Speka.media та ONE DAY Network.
4 серпня у Львові пройшла четверта конференція із серії IT Meets, яку організовує Львівський ІТ Кластер. Цього разу подія була присвячена темі штучному інтелекту. Топ-фахівці розповіли учасникам про реальні випадки використання АІ-driven моделей у таких галузях, як транспорт, медицина, фінанси та комунікації. На основі реальних бізнес-кейсів, спеціалісти разом зі слухачами з’ясовували, як використовувати штучний інтелект […]
https://itcluster.lviv.ua/wp-content/uploads/2023/08/novyna4.png