Найбільша техконференція України IT Arena зібрала понад 100 спікерів та більше ніж 5500 учасників з 30 країн світу: стартаперів, керівників ІТ-компаній, розробників, маркетологів, журналістів та інших. Це рекордна кількість учасників за всі 11 років конференції.
Цього року подія була наймасштабнішою в історії IT Arena: на відвідувачів чекали потужні стартапи – від найактуальніших defense-розробок до інновацій у сфері AI; гострі дискусії, 45 мітапів на різноманітні теми, унікальні бізнес-можливості та яскраві нетворкінг-події. Відкрив конференцію СЕО Львівського ІТ Кластера та IT Arena Степан Веселовський.
“Попри всі виклики повномасштабної війни, Львів знову став осередком українського ІТ та місцем, де народжуються ідеї, які змінюють світ. Історичні локації у самому серці міста, максимальні заходи безпеки, десятки іменитих спікерів та тисячі відвідувачів створили незабутню IT Arena, яка цього року дала старт новому світанку технологій – New Dawn. І саме цій темі була присвячена цьогорічна конференція”, – зазначив він.
IT Arena уже вдруге приймала учасників у трьох історичних локаціях у центрі Львова. Виступи та дискусії у межах бізнес-треку відбувалися на головній сцені Національного театру опери та балету імені Соломії Крушельницької. А у Дзеркальній залі будівлі був доступний Lviv IT Cluster Executive Lounge, де засновники, керівники та власники бізнесів мали можливість вести діалог та брати участь у закритих пресконференціях. Драмтеатр імені Марії Заньковецької приймав учасників Startup Competition, а також слухачів продуктового та стартап-треків. А воркшопи та виступи технологічного потоку відбувалися у Національному музеї імені Андрея Шептицького.
На всіх локаціях на учасників чекали понад 120 стендів різних техкомпаній та стартапів, серед яких 55 – з defence-сфери. Там можна було більше дізнатися про продукти, взяти участь у інтерактивах та навіть виграти подарунки.
Крім того, для учасників конференції був доступний застосунок IT Arena, який допомагала розробляти компанія Sigma Software. Він дозволив відслідковувати актуальну адженду та легко пересуватися між локаціями. Застосунок також став ефективним нетворкінг-інструментом, адже містив список усіх учасників конференції та надавав можливість писати їм та домовлятися про зустрічі.
Подія розпочалася зі звернення до учасників символу IT Arena – прототипу штучного інтелекту Аріни. Вона задала тон одній з головних тем цьогорічної конференції – дискусії про те, яку роль зіграють AI-технології у розвитку людства.
“Щодня я чую різні думки про те, ким я стану для людини: ефективним помічником чи кимось, хто відбере роботу, другом чи ворогом”, – озвучила свої роздуми Аріна.
Так, Дінкар Джайн, віцепрезидент з питань AI та маркетплейсу в Uber, під час свого виступу про використання ШІ-технологій у менеджменті наголосив, що попри всі очевидні переваги штучний інтелект може помилятися, і це несе загрозу як бізнесу, так і окремим людям.
“Критично важливо мінімізувати ризики як для користувачів, так і для сторонніх людей, які безпосередньо не взаємодіють з ШІ, але також можуть постраждати від помилок таких систем”, – наголосив він.
Анна Гетат, віцепрезидентка з питань даних, аналітики та штучного інтелекту в Recorded Future, переконана, що завдяки ШІ-технологіям людство зможе досягти визначних результатів, якщо використовуватиме логічне мислення, автоматизацію та автономність.
“Штучний інтелект – це ключ до збору даних і встановлення взаємозв’язків між ними, ключ до ухвалення рішень і дій”, – заявила вона.
Одним з головних фокусів цьогорічної IT Arena стала кібербезпека. Цій темі було присвячено 7 доповідей на різних сценах конференції, а також окреме воркшоп-змагання Capture the Flag.
Так, Сергій Загорулько, СIO у UKRSIBBANK BNP Paribas Group проаналізував, які компоненти кібербезпеки повинна мати компанія, щоб почуватися захищеною. Він зазначив:
“Кібербезпека стала одним із головних викликів у сучасному суспільстві. Важливо реагувати на зміни та сучасні тенденції, щоб забезпечити безпеку вашої компанії.”
Роберт Поттер, засновник Cyber Activities Group, проаналізував стан кібербезпеки в Україні та шляхи її підсилення. Він переконаний, що провідну роль у розбудові українського кіберпростору можуть зіграти ветерани.
“Те, що ми можемо зробити і в чому я намагаюся переконати український уряд, — це залучити ветеранів до навчання кібербезпеки і повернути їх до боротьби. Через цей процес ми навчали понад тисячу ветеранів. Це навчання доступне безоплатно завдяки співпраці з урядом США, щоб навчити стільки людей, скільки хочемо”, – зазначив Роберт Поттер під час свого виступу.
Під час дискусій на різних треках спікери підкреслили критичну роль партнерства та комунікації у посиленні кіберстійкості. Так, на панелі “Еволюція управління продуктами у сфері кібербезпеки” експерти говорили про важливість побудови довіри між клієнтами та інвесторами. Арно Дасьє, партнер інвестиційного фонду Koryos, зазначив, що малі компанії можуть отримати вигоду від партнерства з більшими фірмами для обміну практиками, підвищення стійкості та залучення клієнтів.
Водночас під час дискусії на тему “Кіберзагрози: захист бізнесу та людей” спікери порівняли ландшафт кібербезпеки в Україні та США. Нік Гічінто, співзасновник Hilltop Technologies, наголосив на необхідності співпраці між бізнесом та навчальними закладами для зміцнення кіберстійкості. А Даніелла Таво, засновниця Bold Text Strategies, підкреслила, що ефективна комунікація критично важлива для підтримки кібербезпеки, особливо в умовах обмежених ресурсів.
Наскрізною темою IT Arena 2024 став defence-tech. Уперше цього року учасники могли відвідати закриту defense-виставку, де було представлено 25 оборонних розробок. Крім того, вперше за всю історію конференції діяла Defense Stage. Там провідні спікери аналізували defense-індустрію в Україні та світі, а оборонні стартапи мали змогу дізнатися корисні інсайти та знайти менторів.
“Україна має неймовірний потенціал у військовому та оборонному секторах. Ми привертаємо увагу світових інвесторів, а інновації, які народжуються тут, забезпечать стабільність у всьому світі”, — підсумував під час панельної дискусії Олександр Борняков, заступник міністра цифрової трансформації України з розвитку ІТ.
Крім того, на цьогорічній IT Arena іноземні стартапи мали змогу запітчити свої розробки українським Силам оборони на окремій таємній події Test the Reality.
Окремою темою обговорення стала цифровізація та запуск електронних сервісів в Україні. Під час свого виступу на конференції міністр цифрової трансформації Михайло Федоров представив досягнення країни у сфері цифрових перетворень та анонсував нову послугу: Електронне резидентство.
“Ми з’являємося на світовій карті як одна з країн, що пропонує іноземцям можливість відкривати бізнес в нашій державі онлайн всього за кілька кліків на вигідних умовах. Це дозволить нам генерувати нові доходи для бюджету України, розвивати банківський сектор і підвищувати міжнародні рейтинги. Ми виходимо на новий рівень конкуренції з іншими країнами”, — сказав він.
Катерина Черногоренко, заступниця міністра оборони України, розповіла, як цифровізація формує нашу оборону, а також анонсувала нові функції у застосунку для військовозобов’язаних Резерв+.
“Основна мета полягає в тому, щоб перетворити уряд на сервісно-орієнтовану систему, це спростить процеси як для громадян, так і для урядовців”, — зазначила вона.
Традиційно під час IT Arena відбулася битва найамбітніших розробок – Startup Сompetition. Цьогоріч була рекордна кількість стартапів-півфіналістів — 60. Технологічні команди змагалися у двох треках: основному та спеціальному — для defense-tech стартапів та проєктів з кіберзахисту. У першій категорії переможцями стали:
Серед оборонних розробок перемогли:
За перші місця у кожній з категорій стартапи отримали $15 000, за друге – $10 000, за третє – $5 000. Крім того, учасники цьогорічного змагання вже залучили додаткові інвестиції. Наразі сума сягнула $1,5 мільйона і продовжує зростати. Також стартапи, які мають найбільший соціальний вплив, отримали спецпризи від Фундації ЗМІН:
За останні одинадцять років змінювалися технології, країна, техгалузь та IT Arena. Незмінним залишилося бажання об’єднувати людей заради дискусій, обміну досвідом, бізнес-нетворкінгу та розвитку ІТ-індустрії. Вдячні Силам оборони України за можливість провести таку масштабну подію, а також всім учасникам та партнерам. Уже через рік 26-28 вересня IT Arena знову повернеться з новою програмою та можливостями.
Організатор: Lviv IT Cluster.
Головні партнери події: UKRSIBBANK BNP Paribas Group, USAID, Google for Startups, UMAEF, u.ventures.
Співорганізатори Startup Competition: Startup Depot та Ukrainian Startup Fund.
Ексклюзивні партнери: Sigma Software, Payoneer, Intellias.
Ексклюзивний партнер Startup Competition: Фундація Змін.
Ексклюзивний автомобільний партнер: BMW.
Gold-партнери: N-iX, IT Ukraine Association, EPAM, MODUS X, Linkup Studio, SoftServe, Diia.City.Union, SQUAD.
Gold-партнер Startup Competition: Keywords.Agency
Головний партнер Defense Expo: KSE Graduate Business School. Партнери: Міністерство оборони України, Brave1, Defense Builder, D3 та MITS.Capital.
Медіапартнери: AIN, AIN Capital; стартап – Vector; тех – SPEKA; міжнародний – Сalibrated, defense – Армія ТВ.
Найбільша техконференція України IT Arena зібрала понад 100 спікерів та більше ніж 5500 учасників з 30 країн світу: стартаперів, керівників ІТ-компаній, розробників, маркетологів, журналістів та інших. Це рекордна кількість учасників за всі 11 років конференції. Цього року подія була наймасштабнішою в історії IT Arena: на відвідувачів чекали потужні стартапи – від найактуальніших defense-розробок до інновацій […]
https://itcluster.lviv.ua/wp-content/uploads/2024/10/post-reliz_novyna-golova.png