11 Листопада, 2021
Час читання: 2 хв.

SoftServe Розробив Платформу для Популяризації Викладання Українською на Сході та Півдні

ІТ-компанія SoftServe розробила онлайн-ресурс для популяризації української мови серед викладачів позашкільних гуртків та секцій. Платформу створено у межах співпраці з ГО “Навчай українською”.

Ресурс допомагає викладачам дізнатися про ініціативу “Навчай українською” та її активності. Зокрема, мовомаратони та челенджі, у межах яких учасники практикують українську та опановують професійну лексику. За останній рік участь у челенджах взяло близько 2000 викладачів та ще 1000 розпочали навчання цього листопада.

Сайт також пропонує перелік гуртків та секцій (танцювальні студії, музичні школи, спортивні секції тощо), де викладають лише українською мовою. Наразі він налічує понад 400 закладів у Києві, Харкові, Одесі, Запоріжжі та Дніпрі. Цей список постійно доповнюється та розширюватиметься на інші міста України.

“Вчителі та вихователі гуртків часто бояться переходити на українську, бо відчувають, що невпевнено нею володіють. Ми дуже раді, що така чудова ініціатива “Навчай українською” може допомогти їм із цим, а студенти нашої ІТ-Академії та фахівці SoftServe — технічно підтримали проєкт та створили для них сайт. Так, українці можуть отримувати інформацію про гуртки, де вже викладають українською, та проходити мовомаратони та челенджі з української мови”, — коментує Ігор Когут, старший ментор ІТ-Академії SoftServe.

“За нашими даними, у 2020 році виключно українською мовою викладали лише 16% позашкільних гуртків та секцій у Києві та 8% у Харкові. Проте є ті люди, які мають бажання викладати українською, але через відсутність підтримки від колег – бояться рухатися далі. Тому ми створили ГО “Навчай українською” та раді, що нас підтримав свідомий бізнес та держава, зокрема, Міністерство молоді та спорту України та Уповноважений із захисту державної мови”, — коментує Наталка Федечко, співзасновниця ГО “Навчай українською”.

for-fb2021-11-11-4-soft

Функціонал платформи розширюватиметься. Наразі волонтери працюють над створенням блоку новин, покращенням налаштувань та функціоналу для челенджів та маратонів.

Цифрові рішення для “Навчай українською” стали частиною навчального проєкту ІТ-Академії, який студенти та ІТ-спеціалісти SoftServe розробили в межах Open Tech. Це платформа, яка залучає експертів компанії до волонтерської роботи над благодійними проєктами. У межах платформи реалізували вже 13 проєктів для благодійних та громадських організацій.

 
Поділитися статтею:
SoftServe Розробив Платформу для Популяризації Викладання Українською на Сході та Півдні

ІТ-компанія SoftServe розробила онлайн-ресурс для популяризації української мови серед викладачів позашкільних гуртків та секцій. Платформу створено у межах співпраці з ГО “Навчай українською”. Ресурс допомагає викладачам дізнатися про ініціативу “Навчай українською” та її активності. Зокрема, мовомаратони та челенджі, у межах яких учасники практикують українську та опановують професійну лексику. За останній рік участь у челенджах взяло […]

https://itcluster.lviv.ua/wp-content/uploads/2022/08/softserve-d180d0bed0b7d180d0bed0b1d0b8d0b2-d0bfd0bbd0b0d182d184d0bed180d0bcd183-d0b4d0bbd18f-d0bfd0bed0bfd183d0bbd18fd180d0b8d0b7d0b0d186_62f86797b1309.png
Скопійовано!