1 Жовтня, 2021
Час читання: 4 хв.

Стартує новий проєкт Львівського IT Кластера IT Future Mentors


Розпочався новий навчальний рік, а отже, на повну запрацювали наші освітні проєкти: IT Expert та 17 бакалаврських програм в університетах, Lviv IT Сluster Academy, який став початком реформування профтехосвіти, але ми не зменшуємо обертів, і стартуємо ще один проєкт в межах IT Future – IT Future Mentors.

“Проект IT Future є однією з перших ініціатив ІТ Кластера в напрямку освіти. Цього року ми розширюємо його та створюємо ще один напрямок IT Future Mentors. Пряма комунікація та обмін досвідом від ІТ спеціалістів дасть можливість учням ближче познайомитись із усіма можливостями галузі від практикуючих експертів”, – розповідає Христина Горбась, керівник освітнього напрямку Львівського ІТ Кластера.

Проект IT Future Mentors зініціювала Львівська міська рада ще в 2020 році, проте  через Covid-19 не вдалось повністю запустити проєкт. Тоді налагодили співпрацю лише з однією школою – СЗШ “Надія”. Їх менторила ІТ-компанія “Eleks”, а саме Тарас Дацюк, Middle Software Developer. Він впродовж квітня-травня проводив практичні уроки з Python для 8-класників.

Також серед цілей проєкту є:

  • Популяризація сфери ІТ серед учнів Львова
  • Профорієнтаційна робота
  • Розвиток hard та soft  skills учнів
  • Практичне використання знань учнів
  • Допомога в реалізації перших практичних проєктів.

img_1250
“Вимоги до освітнього рівня школярів змінюються з кожним роком, проте освітні програми закладів освіти не завжди відповідають цим потребам. Зараз сфера інформаційних технологій — одна з найбільш привабливих серед абітурієнтів.

Сьогодні вкрай важливо надавати молоді відповідні можливості для розвитку в ІТ. Зробити це можна лише спільними зусиллями усіх зацікавлених сторін: педагогів, школярів, батьків та представників ІТ-компаній.  Заклад освіти зі свого боку має дати учням мотивацію самостійно вчитися та розвиватися. Тому важливо, щоб діти змогли мати ІТ-менторів, які дадуть їм поштовх, допоможуть знайти себе. У такий спосіб учні бачать, яких результатів можна досягти.  Для нас важливо, щоб ментори співпрацювали з усіма школами. Так Львів стане тим містом, яке покаже найпродуктивнішу роботу школярів з ІТ-компаніями в Україні,” – коментує Зоряна Довганик, керівник Управління освіти Львівської міської ради.

Львівському ІТ Кластера до проєкту IT Future Mentors вже вдалось залучити п’ять ІТ-компаній  – Inoxoft, Avenga, Perfectial, Epam, DataArt. Вони будуть працювати із різними школами Львова. Формат співпраці дуже гнучкий і підлаштовується під можливості та потреби кожної компанії та школи. Наприклад, в одній школі проєкт може реалізовуватись в межах уроку інформатики, а в іншій як факультатив. Загалом, проєктом вже зацікавились працівники компаній, які представляють різні галузі: QA-інженери, рекрутери, девелопери, бізнес-аналітики, дизайнери.

“Рішення про підтримку такої ініціативи ми прийняли відразу. Нам дуже приємно, що ІТ Кластер спільно з міською владою започатковують різноманітні програми, і завдяки цьому Львів тримає першість серед усіх українських міст. Зі свого боку, ми хотіли доєднатись до проєкту, щоб розказати більше про нашу галузь, те, як зараз функціонує ринок праці та допомогти молоді робити усвідомлений вибір майбутньої професії. Крім того, це хороша нагода розповісти, що ІТ — це не лише програмування. Також не будемо приховувати, що такий досвід дуже цікавий і нашим колегам, тому розраховуємо на win-win співпрацю,” – коментує початок співпраці Ірина Пакош, Learning and Development Coordinator в Inoxoft.

img_8829Наступного тижня відбудуться перші уроки в львівському ліцеї №93 від компанії Inoxoft. Уроки відбуватимуться кілька разів на місяць для учнів 9-их класів.

“Зацікавленість в проєкті від  ІТ кластера буде чудовим мотивуючим досвідом для учнів, адже фахівці допоможуть їм зануритись в ази професії, що є зараз однією із  найзатребуваніших на ринку праці. Їхні історії становлення та успіху в сфері IT будуть добрим дороговказом для молоді, що стоїть перед вибором майбутньої спеціальності.  І звісно ми очікуємо, що за такої співпраці школярі отримають нові практичні навички та вміння”, – висловлює сподівання директорка ліцею №93 Олеся Мандзюк.

Наш пілотний проєкт IT Future Mentors триватиме один навчальний семестр, наприкінці якого ми оцінимо наскільки результативною буде така співпраця і що потребуватиме  доопрацювання.

Ми плануємо масштабувати проєкт й готові залучати якомога більше фахівців з компаній Кластера для досягнення нашої освітньої мети. Якщо ваша компанія зацікавлена в проєкті – напишіть менеджеру проєкту Оксані Корінь – oksana.korin@itcluster.lviv.ua

 

 

 

Поділитися статтею:
Стартує новий проєкт Львівського IT Кластера IT Future Mentors

Розпочався новий навчальний рік, а отже, на повну запрацювали наші освітні проєкти: IT Expert та 17 бакалаврських програм в університетах, Lviv IT Сluster Academy, який став початком реформування профтехосвіти, але ми не зменшуємо обертів, і стартуємо ще один проєкт в межах IT Future – IT Future Mentors. “Проект IT Future є однією з перших ініціатив […]

https://itcluster.lviv.ua/wp-content/uploads/2022/08/d181d182d0b0d180d182d183d194-d0bdd0bed0b2d0b8d0b9-d0bfd180d0bed0b5d0bad182-d0bbd18cd0b2d196d0b2d181d18cd0bad0bed0b3d0be-it-d0bad0bbd0b0_62f8685b94704.png
Скопійовано!