19 Лютого, 2019
Час читання: 4 хв.

Студенти ЛНУ ім. І. Франка Навчатимуть Комп’ютери Опрацьовувати Дані

15 лютого за сприяння ІТ-компанії Infopulse та Lviv IT Cluster у Львівському національному університеті ім. Івана Франка відкрили нову лабораторію «Infopulse Data Science & Machine Learning Lab» для навчання та наукових досліджень освітньої програми Data Science & Intelligent Systems, кафедри системного проєктування факультету електроніки та комп’ютерних технологій.

Відкриття Infopulse Data Science & Machine Learning Lab забезпечить можливість студентам опрацьовувати великі масиви даних. У своїй діяльності компанії генерують великі  масиви даних, які людина самостійно не спроможна опрацювати. Data Science – це наука про роботу з такими даними. Раніше ІТ-фахівці програмували машини і задавали їм алгоритми для обробки, однак тенденції останніх років тяжіють до розвитку Machine Learning, своєрідного «навчання машин». Спеціаліст надає комп’ютеру лише ввідну інформацію, і той самостійно обирає алгоритми роботи, аналізу та видає результати.

04
«Спеціалісти з Data Science та Machine Learning на сьогодні вважаються одними із найбільш перспективних на ІТ-ринку. Ці технології активно використовують у багатьох галузях: від продажів у супермаркеті до банківської сфери. Спеціалісти, які працюють із цими технологіями, мають володіти не лише знаннями програмування, а і математичного аналізу, інженерії та інших дисциплін. Infopulse зацікавлений у розвитку ІТ-галузі, особливо в такому перспективному напрямку, як Data Science. Спеціалісти Infopulse також будуть залучатися до навчальної програми як експерти“ – каже Любомир Бойчук, віце-президент компанії Infopulse.

Відзначимо, що Infopulse Data Science & Machine Learning Lab має 15 робочих станцій і сучасний надпотужний сервер для проведення обчислень. Тут студенти зможуть працювати над власними проєктами, для них проводитимуться лекції та майстер-класи ІТ-експертів. На важливості подібної підтримки від ІТ компаній та їх залученості до навчального процесу наголосив також ректор Львівського університету, член-кореспондент НАН України, професор Володимир Мельник.  Він зазначив, що якість освіти залежить від наукомісткості: наскільки в навчальний процес інкорпоровані сучасні наукові досягнення і наскільки забезпечена технологія навчання сучасним обладнанням. Володимир Мельник: «Відкриття лабораторії, яка обладнана за останнім словом техніки, з урахуванням усіх вимог потенційних роботодавців, які ще й самі будуть долучатися до  навчального процесу та спільних наукових досліджень, що може стати кращим вкладенням ІТ-компаній в освіту. Адже якість освіти – це спільна відповідальність університетського середовища і тих провідних компаній-роботодавців, які без освіти не бачать свого майбутнього. Ми разом працюємо над тим, щоб підготовка фахівців була не тільки на професійному рівні, але і світоглядно широка. Людина повинна бути не обмежена вузькими рамками вузької професії».

03
Під час заходу спеціалісти Infopulse провели для студентів лекції з Data Science, майстер-клас з англійської мови для ІТ-спеціалістів, розіграли серед учасників призи, а студенти ЛНУ ім. Франка презентували свої проєкти, які планують реалізувати в новій лабораторії.

Іван Коржов, регіональний менеджер компанії Infopulse наголошує: «Проект створення лабораторії є ідейно близьким для нас і відповідає цілям корпоративної соціальної відповідальності компанії. Ми заохочуємо спеціалістів брати активну участь у розвитку нашої країни, долучатися до соціальних та освітніх ініціатив. Уже понад 28 років Infopulse докладає зусиль, щоб Україна ставала більш конкурентоспроможною і сильною. Для Львова ми створили перший в країні портал адміністративних послуг міста, і раді продовжувати такого роду співпрацю з містом».

06
Відкриття лабораторії відбувається в межах проєкту IT Expert, освітньої ініціативи Львівського ІТ Кластера. Кластер спільно з ІТ-компаніями Львова запустили вже 9 інноваційних бакалаврських програм та 2 сучасні лабораторії у львівських університетах.

«Модернізація освіти – один з найпріоритетніших напрямків Львівського ІТ Кластера, адже це – інвестиції в майбутнє прямо зараз. Кількість ІТ-спеціалістів у Львові зросла до позначки 21 000 протягом останнього року і продовжує зростати, а до кінця 2019 року майже 5 000 студентів, випускників ІТ-спеціальностей зможуть розпочати свою роботу в індустрії. Нові лабораторії та осучаснені програми навчання – спосіб підвищити професійний рівень студентів, а також можливість для індустрії отримати висококваліфікованих працівників». – Коментує Степан ВеселовськийСЕО Львівського ІТ Кластера.

Довідка:

Infopulse  – одна з найбільших ІТ-компаній України, що входить до складу скандинавської групи EVRY та є надійним постачальником сервісів для всього життєвого циклу ІТ-систем та послуг із підтримки телеком-інфраструктури. Компанія заснована у 1991 році, має представництва в 10-ти країнах Східної та Західної Європи, 7 офісів в Україні  (Київ, Харків, Одеса, Львів, Вінниця, Житомир, Чернігів) та налічує 1900+ висококваліфікованих IT-спеціалістів. Наприкінці 2018 року Infopulse було визнано найкращим ІТ-роботодавцем у категорії для великих компаній 1500+ за версією порталу DOU.UA.

Львівський ІТ Кластер – перша в Україні IT-спільнота, яка об’єднує 15 000 IT-спеціалістів, та більше 80 IT-компаній у Львові. Окрім інфраструктурних та івент-проєктів, організація успішно модернізує освіту у львівських університетах, займається промоцією міста в професійному середовищі та на глобальному рівні. На рахунку Львівського ІТ Кластера – 9 інноваційних бакалаврських програм у трьох львівських університетах та 2 сучасні лабораторії, відкриті у співпраці з ІТ-компаніями Львова.

Data Science & Intelligent Systems – інноваційна програма факультету електроніки та комп’ютерних технологій Львівського національного університету імені Івана Франка, відкрита за підтримки Львівського ІТ Кластера. Програма включає чотири напрями: штучний інтелект, аналітика даних, інтернет речей, розумні рішення та системи. Деталі – http://itlnu.lviv.ua/

Поділитися статтею:
Студенти ЛНУ ім. І. Франка Навчатимуть Комп’ютери Опрацьовувати Дані

15 лютого за сприяння ІТ-компанії Infopulse та Lviv IT Cluster у Львівському національному університеті ім. Івана Франка відкрили нову лабораторію «Infopulse Data Science & Machine Learning Lab» для навчання та наукових досліджень освітньої програми Data Science & Intelligent Systems, кафедри системного проєктування факультету електроніки та комп’ютерних технологій. Відкриття Infopulse Data Science & Machine Learning Lab забезпечить можливість студентам опрацьовувати […]

https://itcluster.lviv.ua/wp-content/uploads/2022/08/studenty-lnu-im-i-franka-navchatymut-kompyutery-opraczovuvaty-dani_62f96c3356b80.jpeg
Скопійовано!