23 Лютого, 2023
Час читання: 5 хв.

Топ-технологічних трендів, які можуть визначити наше майбутнє та домінувати в розробці програмного забезпечення

Борис Концевой —CEO та президент компанії Intetics Inc., провідної світової технологічної компанії, що займається розробкою програмного забезпечення та обробкою даних.

Я переконаний, що цифрова революція змінить звичні способи ведення бізнесу. Від телекомунікацій до нанотехнологій, від відеоконференцій до начіпних smart-гаджетів – технології стали невід’ємною частиною нашого повсякденного життя. 

Темп змін у цифровому світі зараз просто приголомшливий. Часто буває так, що в боротьбі за клієнта компанії виявляються не готовими до гонитви за трендами, і багато хто адаптується дуже повільно, через що і страждає. Щоб уникнути цього, розберімось, де ми знаходимося, куди ми йдемо і що нам слід знати, щоб бути успішними у 2023 році. 

Цього року ми ще глибше поринемо у смарт-світ, перетворений штучним інтелектом (ШІ). Такі технології, як customer experience або CX (рішення для покращення досвіду клієнтів), AI та IoT створять умови для нових можливостей для бізнесу, ніж у минулі роки. Чого нам чекати? Я вважаю, що протягом наступних трьох років мультимодальні юзер-інтерфейси та аватари штучного інтелекту трансформують взаємодію людини та машини. IoT-платформи з сервісами геолокації дадуть поштовх до створення контекстуалізованих цифрових двійників (Digital Doppelgangers) в режимі реального часу, а спільний для всіх розумний 3D простір вже буде відтворений у метавсесвіті. 

Лідери компаній гратимуть по-крупному. Нам доведеться адаптувати наші організації таким чином, як ми раніше не могли й уявити собі. Тут я маю на увазі гнучкість у плануванні, розвиток навичок, утримання співробітників, еволюцію/удосконалення моделей надання послуг та витрати на технології. І всі ці зміни повинні відбуватися безшовно в той час, як ми рухаємося у світле майбутнє. 

У чому я переконаний, то це в тому, що цифрова революція змінить звичні способи ведення бізнесу. Від телекомунікацій до нанотехнологій, від відеоконференцій до начіпних гаджетів —  технології стали невід’ємною частиною нашого повсякденного життя. Дехто побоюється такого технологічного переходу, проте інші використовують весь потенціал досягнень техніки для створення нового покоління можливостей. 

Пролиймо світло на головні тренди 2023 року.

Low-Code та No-Code розробка

Для того, щоб організації могли швидко адаптуватися до змін на ринку, необхідно розробити програми, за допомогою яких співробітники зможуть підвищити свою продуктивність. Кожна зі сфер, включаючи фінанси, освіту та охорону здоров’я, має можливість підвищити свою вартість за допомогою використання програмного забезпечення на базі low-code або no-code. Ці рішення можуть розширити коло завдань і доповнити їх тими, що зараз виконуються в Excel або подібних програмах. У 2019 році аналітики Gartner передбачили, що “до 2024 року розробка додатків на базі low-code відповідатиме за понад 65% від усієї діяльності з розробки додатків”. Подивимось. 

Цифрові імунні системи

Три основні елементи цифрової імунної системи — це люди, процеси та технології. Будь-який бізнес хоче бути прибутковим та бачити своїх клієнтів задоволеними. Цифрова імунна система — це своєрідний план дій для відповідальних за цифрові продукти людей, це активний інтелектуальний підхід до безпеки, який зміцнює безперервність бізнесу. Скоро ми зможемо краще захищати організації від загрози зловмисної діяльності, що постійно зростає, ідентифікуючи, аналізуючи та досліджуючи вразливість у реальному часі та пропонуючи превентивні заходи для запобігання шкоди. Згідно з іншим прогнозом Gartner, до 2025 року організації, які інвестують у створення цифрового імунітету, можуть покращити задоволеність клієнтів, зменшивши час простою на 80%. 

Генеративний штучний інтелект

Індустріалізація змінила виробництво шляхом розширення й автоматизації людської праці під час промислової революції понад 100 років тому. ШІ — це революція в комп’ютерних технологіях, яка змінить світ бізнесу в найближче десятиліття. Прогрес у додатках та інструментах штучного інтелекту сприяє революції продуктивності. Наприклад, генеративний штучний інтелект ладен трансформувати цілі індустрії та підходи до ведення бізнесу. Завдяки автоматизації багатьох завдань, які раніше виконувалися людьми, компанії зможуть досягти нових рівнів ефективності та продуктивності. 

Аби зрозуміти прогрес штучного інтелекту, потрібно лише згадати контент, який він може створити: від блогів до комп’ютерного коду. Але, як і з будь-якою новою технологією, бізнес-лідери повинні діяти зважено, оскільки сучасні технології можуть створити багато етичних і практичних проблем. До них належить управління питаннями конфіденційності та безпеки даних, пом’якшення потенційної упередженості в алгоритмах і, можливо, найголовніше, забезпечення того, щоб переваги штучного інтелекту однаково охоплювали всі сектори суспільства. 

Метавсесвіт

Ми будуємо нову еру синхронізованої реальності, в якій користувачі можуть взаємодіяти зі своїми улюбленими персонажами та середовищами у будь-який час і в будь-якому місці. Метавсесвіт має на меті радикально змінити Інтернет і стати багатовимірною екосистемою, у якій користувачі можуть створювати, обмінюватися та здійснювати операції з віртуальними активами. Її можливості необмежені, але все ще примітивні за своєю природою порівняно з тим, якими вони згодом стануть. Аналітики McKinsey прогнозують, що до 2030 року вартість метавсесвіту може досягти 5 трильйонів доларів. 

У корпоративному світі це надасть доступ до віртуального середовища, в якому бізнеси зможуть віддалено проводити навчання, адаптацію нових співробітників та інше. Аналітики Gartner прогнозують, що “до 2026 року 25% людей будуть проводити принаймні одну годину на день у метавсесвіті” за різними справами. 

Гіперавтоматизація

Якщо ви шукаєте спосіб заощадити час, автоматизувати бізнес-процеси та забезпечити задоволеність своїх співробітників, гіперавтоматизація може стати вашим рішенням. Гіперавтоматізація поєднує численні технології, платформи та інструменти для ідентифікації, аналізу та автоматизації широкого спектру ІТ та бізнес-процесів. Ця високоефективна система, що включає обробку природної мови (NLP), штучний інтелект, машинне навчання (ML) і роботизовану автоматизацію процесів (RPA), може виконувати бізнес-процеси точніше, ніж це робить людина, що потенційно призведе до значної економії коштів. 

Висновок 

Певні найбільш захопливі розробки,  такі як Web3, IoT і робототехніка, вже використовуються в повсякденному житті. Однак, цілком можливо, що через кілька років людство дійде до ще більш інноваційних рішень. Куди ми прийдемо врешті-решт і як будемо взаємодіяти з технологіями, залежить від нас! 

Поділитися статтею:
Топ-технологічних трендів, які можуть визначити наше майбутнє та домінувати в розробці програмного забезпечення

Борис Концевой —CEO та президент компанії Intetics Inc., провідної світової технологічної компанії, що займається розробкою програмного забезпечення та обробкою даних. Я переконаний, що цифрова революція змінить звичні способи ведення бізнесу. Від телекомунікацій до нанотехнологій, від відеоконференцій до начіпних smart-гаджетів – технології стали невід’ємною частиною нашого повсякденного життя.  Темп змін у цифровому світі зараз просто приголомшливий. […]

https://itcluster.lviv.ua/wp-content/uploads/2023/02/boris-kontsevoi-intetics-_cluster.png
Скопійовано!