27 Листопада, 2023
Час читання: 3 хв.

Три тренди, які визначатимуть майбутнє менеджменту в ІТ

23 листопада у Львові зібрались понад 120 фахівців з галузі проєктного менеджменту для того, щоб обговорити головні ризики та тренди у сфері та поділитись власним досвідом подолання професійних викликів.

Під час одноненної конференції IT Meets: Management. Ризики – нове сьогодні. Як не втратити фокус, поки гасиш пожежі учасники та спікери обговорювали як досягати бізнес-цілей у часи постійних зламів. 

Автоматизація та ШІ

“Поки-що мало хто знає, як далеко це зайде. Але зараз АІ допомагає проєктним менеджерам ефективніше та продуктивніше працювати”, – розповідає Дарія Грунтовська, аккаунт-менеджерка у Sigma Software.

У компанії зробили self-hosted ChatGPT асистент, який допомагає швидше аналізувати документи та готувати вижимки з великих об’ємів інформації. Також ШІ застосовують при створенні презентацій та аналізі даних.Спікери IT Meets зауважують, що наразі ШІ є добрим асистентом, але він не в змозі повністю замінити проєктного менеджера. Але розвиток загального штучного інтелекту може замінити велику частину РМ на проєктах.

Фасилітація – новий hard skill

Зустрічі – це дорого і навичка фасилітації може зекономити гроші компанії та зробити наради ефективнішими. Олена Кізіменко, авторка курсу Facilitation of Group Meetings та Agile Coach в Kyivstar.Tech зауважує, що за даними дослідження State of Meetings 52% бізнес-лідерів у Північній Америці кажуть, що низька активність на зустрічах є їхньою найбільшою проблемою. Учасники не висловлюються, не беруть участі та не надають достатньої кількості інформації під час зустрічей.

“Менеджер, який вміє бути фасилітатором знає, як цього уникнути та зробити так, щоб кожен в команді зрозумів: його думка цікава, важлива, вони здатні приймати рішення спільно. Це великий крок до самоорганізації команди, до усвідомлення того, що команда – один організм”, – доповнює Олена Кізіменко.

Експертка виділяє такі правила проведення ефективних зустрічей:

  • визначити її мету та ціль
  • об’єктивно оцінити час, який необхідний для досягнення мети
  • аналіз учасників: чия експертиза точно необхідна, а кому буде достатньо просто надіслати фолоуап
  • визначити в кінці зустрічі, що далі. Наприклад, якщо під час зустрічі генерували ідеї, визначте що далі з ними робити.

Менеджмент 3.0

На думку Дениса Прилуцького, директора PMO у SoftServe, за Менеджментом 3.0 майбутнє. Цей підхід до управління та лідерства спрямований на розділення можливостей команд, сприяння співпраці та підвищенню організаційної гнучкості.

В основі Менеджменту 3.0 є п’ять принципів:

  • Залучення людей та максимальна взаяємодія учасників комади
  • Удосконалення системи. Системою є не тільки одна команда, а й всі, хто з нею взаємодіють. Менеджмент 3.0 передбачає зміну всієї системи, а не тільки її однієї частини
  • Щасливий клієнт. Клієнтами є не тільки замовники, а й всі учасники системи. Потрібно старатися задовольнити потреби всіх клієнтів, а не тільки колег чи інших зацікавлених сторін.
  • Управління людьми, а не системою. Прийнято вважати, що змінити поведінку людей складно. Однак, коли змінюється середовище, людям доведеться адаптовуватися. Крім того, змінивши середовище, люди зможуть краще керувати собою.
  • Спільне середовище. Співробітники разом створюють речі. А спільна робота – це також надання відгуків один одному. Це творить спільну поведінку.

До зустрічі 14 грудня на заключному IT Meets на тему HR: визначаємо головний КРІ 2023 року. 
Медіапартнери IT Meets: Management. Ризики – нове сьогодні. Як не втратити фокус, поки гасиш пожежі – Happy Monday та Speka.media.

Поділитися статтею:
Три тренди, які визначатимуть майбутнє менеджменту в ІТ

23 листопада у Львові зібрались понад 120 фахівців з галузі проєктного менеджменту для того, щоб обговорити головні ризики та тренди у сфері та поділитись власним досвідом подолання професійних викликів. Під час одноненної конференції IT Meets: Management. Ризики – нове сьогодні. Як не втратити фокус, поки гасиш пожежі учасники та спікери обговорювали як досягати бізнес-цілей у […]

https://itcluster.lviv.ua/wp-content/uploads/2023/11/novyna2-1.png
Скопійовано!