13 жовтня у Лісабоні команда Львівського ІТ Кластера об’єднала лідерів техгалузі та представників влади на закритій події “Ukrainian Code: Spreading Across The World”. На ній обговорили, як співпраця з українськими техфахівцями розширює можливості для бізнесу та сприяє зростанню і зміцненню галузі. Модератором панельної дискусії став CEO Львівського ІТ Кластера Степан Веселовський. Спікерами виступили заступник Міністра цифрової трансформації України Олександр Борняков; CEO та співзасновник Sigma Software Валерій Красовський; CEO та засновник Linkup Studio Андрій Самбір.
За останні три роки українська техіндустрія продемонструвала вражаючу стійкість. Попри повномасштабне вторгнення росії в 2022 році, яке перервало період стрімкого зростання – коли галузь розвивалася до 30% рік за роком, – очікуваного економічного спаду не сталося. Натомість 2022 рік показав найвищі результати експорту українських технологій, а 2023 і 2024 роки майже досягли рівнів, які спостерігалися до початку російської агресії.
“Дослідження ринку свідчать, що нині в Україні успішно працюють понад 2 000 техкомпаній і більше 2 600 стартапів. У галузі задіяні понад 300 000 професіоналів, які драйвлять світовий ринок інновацій. Це вражаючі показники, які вселяють великий оптимізм щодо майбутнього української техіндустрії”, – зазначив Степан Веселовський, CEO Львівського ІТ Кластера.
Однією з нових ініціатив, яка сприятиме зростанню і зміцненню галузі стала платформа CodeUA. Це національний маркетплейс українських техкомпаній, який з’єднуватиме іноземних клієнтів з перевіреними українськими ІТ-вендорами для реалізації широкого спектра проєктів. Платформа допоможе просувати українські техкомпанії на світові ринки та забезпечить ефективний matchmaking з глобальними бізнесами.
CodeUA – це спільний проєкт Міністерства цифрової трансформації України та Львівського ІТ Кластера, який підтримала Програма USAID “Конкурентоспроможна економіка України”. Ініціативу презентували з головної сцени Web Summit у Лісабоні. Лише у перший день до платформи приєдналися понад 200 провідних технологічних компаній.
Важливий внесок у розвиток ІТ-екосистеми зробив і проєкт “Дія.City”, який запустила Мінцифра. Він покликаний створити комфортне податкове та правове середовище для техкомпаній. До ініціативи вже долучилися 1 400 компаній. Про це під час панельної дискусії розповів заступник Міністра цифрової трансформації України Олександр Борняков. Завдяки “Дія.City” українські ІТ-компанії можуть працювати ефективніше та налагоджувати партнерства з закордонними компаніями.
Також у обговоренні взяв участь CEO та співзасновник Sigma Software Валерій Красовський. Він розповів, як компанія активно інвестує в українські стартапи через власний венчурний фонд, визнаний найактивнішим в Україні. Така потужна підтримка розвитку інновацій сприяє зростанню галузі навіть в період нестабільності.
Ще одним із ключових факторів, які забезпечують стійкість техсектору є довіра міжнародних партнерів до українських компаній та спеціалістів. Про це зазначив Андрій Самбір, CEO та засновник Linkup Studio. Компанії вдалося завоювати довіру клієнтів з різних куточків світу й побудувати довготривалі відносини та утримувати конкурентні позиції на глобальному ринку.
Загалом у 2023 році українська ІТ-індустрія зробила вагомий внесок у національну економіку та принесла $12,7 мільярдів. Цей результат став можливим, зокрема, завдяки зусиллям малих та середніх технологічних компаній. Уже 21 листопада у Києві під час Ukrainian Outsourcing Summit команда досліджень Львівського ІТ Кластера презентує актуальні результати проєкту IT Research Ukraine 2024 – єдиного детального комплексного дослідження техіндустрії України.
Організатори події: Міністерство цифрової трансформації України, Програма USAID “Конкурентоспроможна економіка України”, Львівський ІТ Кластер.
Партнери події: Sigma Software, SoftServe, Self-ERP.
13 жовтня у Лісабоні команда Львівського ІТ Кластера об’єднала лідерів техгалузі та представників влади на закритій події “Ukrainian Code: Spreading Across The World”. На ній обговорили, як співпраця з українськими техфахівцями розширює можливості для бізнесу та сприяє зростанню і зміцненню галузі. Модератором панельної дискусії став CEO Львівського ІТ Кластера Степан Веселовський. Спікерами виступили заступник Міністра […]
https://itcluster.lviv.ua/wp-content/uploads/2024/11/1200_630-1.png