Українська ІТ-компанія Devlight, яка досягла значних успіхів у цифровій трансформації найбільших бізнесів на ринку, тепер має амбіції вийти на шведський ринок. Після багаторічної роботи та впровадження сучасних цифрових рішень в Україні, Devlight готова принести свій досвід та експертизу до однієї з найінноваційніших країн Європи. Про те, як компанія планує завоювати довіру нових клієнтів і що саме пропонує шведському ринку, читайте в інтерв’ю з CEO Devlight Ігорем Поличем.
– Якщо коротко схарактеризувати шлях Devlight, то про що він? Якою була початкова мета і на якому етапі компанія знаходиться зараз?
Devlight завжди був на треку місії оцифровувати економіку і бути лідером впровадження мобільних застосунків. Ми ставили перед собою мету допомагати компаніям трансформуватись в Mobile First Business, бо за цим майбутнє, і останні 8 років рухались в цей бік.
Спочатку було справді багато заперечень: про те, що вебсайту буде достатньо, або що e-commerce у grocery retail неможливий – хто буде купувати батон, помідори і банани через мобільні застосунки?! Але завдяки реальним результатам, більшість тих, хто відмовляв нам ще 5-7 років тому, зараз є нашими клієнтами. Ми співпрацюємо з великими українськими компаніями, які також ставлять перед собою мету цифровізації бізнесу, та бачимо, як мобільні застосунки стають невіддільним і цінним інструментом в межах їхніх бізнес-моделей. Зараз поле нашої діяльності – це не тільки розробка, а ціла екосистема сервісів: пошук ціннісної пропозиції, просування застосунків в маркетах, дослідження користувачів, налаштування аналітики, дизайн комунікації.
Ми знаємо, як створити додаток з унікальною цінністю для користувача, який приноситиме користь бізнесу, тож відчуваємо, що вже вийшли на певний необхідний рівень в Україні. Далі в наших планах – розвивати екосистему. Накопичені за ці роки знання, досвід та експертизу хочемо перенести на новий амбітний ринок, саме тому і виходимо на ринок Швеції.
– Чому серед усіх європейських країн ви обрали саме Швецію?
Це комбінація декількох факторів. По-перше, ми бачимо, що це дуже інноваційна країна. Тут індекс інновації один з найбільших в Європі, а Стокгольм — найбільше місто в Європі за кількістю юнікорнів. Ця статистика характеризує Швецію як інноваційну країну, відкриту до цифрових технологій, і це нам цікаво.
Окрім того, Швеція і Україна мають багато зв’язків і напрацьовану базу в напрямку експорту IT-послуг. Ми двічі були тут на study tour в межах поїздки IT Association: частково відкрили для себе ринок і познайомилися з екосистемою. Цей досвід дав нам зрозуміти, що попри всю інноваційність Швеції, тут є empty room: в першу чергу, це стосується користувацького досвіду та комунікації в застосунку. Тож бачимо, що досвід Devlight справді може бути корисним тут.
– То чим Devlight виділяється в конкурентному полі розробки мобільних застосунків?
Зараз ми повністю покриваємо ланцюжок створення цінності мобільного застосунку – від ідеації, перевірки ідеї на ринку, до супроводу проєкту в фазі росту і далі. І наш підхід апробований розробкою застосунків для багатьох ніш і потреб — це і ритейл та e-commerce, фінтех, логістика, охорона здоров’я і програми лояльності. Нещодавно ми перетнули позначку в 35 млн завантажень наших застосунків. Фактично майже кожен українець взаємодіяв із застосунками, які розробили чи зараз розвивають у Devlight.
Компанії сьогодні шукають не просто підрядника для виконання однотипних одноразових задач, а радше партнера, який готовий брати на себе велику частину відповідальності і бути компетентним експертом в довгостроковій перспективі. Саме це ми хочемо перенести на шведський ринок.
Окрім того, вся індустрія зараз стикається з величезним рівнем фроду, cyber crimes. Працюючи в Україні в часи повномасштабної війни ми розуміємо, що таке data protection. Тож ми в Devlight ставимо перед собою місію максимально захищати клієнтські дані і самі продукти відповідно до кращих практик захисту клієнтських даних.
– Як Devlight гарантує, що мобільні застосунки, які він розробляє, резонують і захоплюють користувачів?
За роки роботи з клієнтами з різних ніш та з різними запитами, ми в Devlight напрацювали певну модель роботи, яку назвали Fusion Framework. В її основі лежать 8 ключових принципів, на яких ми фокусуємося, щоб створити передовий застосунок:
Кожен з цих етапів ретельно планується і вся команда розробників мобільних додатків – дизайнери, інженери, проджект-менеджери, маркетологи – тісно співпрацюють на кожному з них. Такий підхід сприяє створенню додатків на Android чи iOS, що відповідають високим вимогам користувачів та ринку.
– Чи досвід співпраці з клієнтами вищого рівня в Україні може бути помічним для Devlight у виході на ринок Швеції? І які челенджі у виході на новий ринок вже бачите?
Досвід роботи з найбільшими українськими компаніями в секторі економіки дає нам певний рівень експертизи – ми вміємо працювати зі складними запитами великих клієнтів. Це стосується і побудови багатовекторних відносин, і врахування динаміки великої компанії, і, безперечно, вміння чути стейкхолдерів, розуміти і поєднувати потреби компанії на шляху до Mobile First Businesses в контексті створення мобільних додатків.
Разом з тим розуміємо, що на ринку Швеції ми будемо андердоґами, і це наш головний челендж зараз – це завоювати довіру і перейти до позиції trusted partner. Ми вже маємо кілька запитів від місцевих компаній та готові працювати з майбутніми колегами “в довгу”, не боїмося вкладати 5-10 років в побудову стосунків.
– Як Devlight планує вплинути на шведський технологічний сектор і його клієнтів?
Зараз ми активно працюємо на проєктом App Playbook. Це всебічна методологія для створення та масштабування мобільних застосунків. В основі проєкту лежить структурований підхід, який включає 75 завдань, що охоплюють увесь життєвий цикл розробки додатка – від ідеї до постзапускової підтримки. Завдяки реальним прикладам з більш ніж 120 успішних проєктів, цей посібник пропонує практичні інструменти, шаблони та експертні консультації, що допомагають засновникам, підприємцям та менеджерам прискорити процес розробки у 3-5 разів, забезпечуючи при цьому високу якість та безпеку продукту.
Розроблений компанією Devlight, App Playbook спирається на значний досвід роботи з провідними компаніями та інноваційними стартапами. Він призначений для тих, хто прагне підходити до розробки додатків систематично, мінімізуючи ризики та витрати. Використовуючи App Playbook, розробники можуть скористатися багатими ресурсами та покроковими інструкціями, що дозволяють легко адаптувати процес розробки до різних галузей та масштабів проєктів.
– На вашу думку, яке майбутнє у розробки мобільних додатків і як Devlight до нього готується? І які плани Devlight стосовно нових ринків?
Рівень конкуренції на ринку мобільних застосунків в контексті компаній, що пропонують продукти, і кінцевих споживачів сильно зростає. Тож компаніям варто думати про ціннісну пропозицію, яку вони несуть споживачу, про рівень технологій і дизайну у своїх продуктах, а також про захист даних та персоналізацію. Ми багато працюємо саме в цьому напрямку.
І другий момент це, безперечно, інтеграція в мобільні застосунки генеративних AI-моделей, які будуть створювати нові можливості для користувача і бізнесу. Зараз ми тестуємо нові способи офлайн комунікації з клієнтом за допомогою мобільного застосунку.
Нам цікаво вийти на ринки інших Скандинавських країн, тож будемо зосереджувати зусилля в цьому напрямку, пропрацьовувати можливості ринку і розробляти нові продукти та сервіси. Devlight, визнаний лідер у сфері мобільних технологій, готується вийти на новий рівень у Швеції. Зацікавлені в тому, щоб ваш бізнес був попереду конкурентів? Залишайте заявку та скористайтеся безкоштовною консультацією. Перейдіть на наш сайт та долучіться до цифрової революції разом з Devlight.
Українська ІТ-компанія Devlight, яка досягла значних успіхів у цифровій трансформації найбільших бізнесів на ринку, тепер має амбіції вийти на шведський ринок. Після багаторічної роботи та впровадження сучасних цифрових рішень в Україні, Devlight готова принести свій досвід та експертизу до однієї з найінноваційніших країн Європи. Про те, як компанія планує завоювати довіру нових клієнтів і що […]
https://itcluster.lviv.ua/wp-content/uploads/2024/12/main.jpg