12 Травня, 2022
Час читання: 2 хв.

Vakoms припинила роботу з багаторічним клієнтом через ведення бізнесу в росії

Vakoms, компанія-розробник програмного забезпечення з R&D-офісами у Львові та Івано-Франківську, припинила майже 10-річну співпрацю із відомим стартапом. Усе через небажання останнього припиняти діяльність на території рф.

Співпраця між компаніями почалася ще у 2013 році. За цей час маленький стартап зі США виріс до великої компанії, ставши лідером з надання специфічних послуг фотографам у багатьох країнах. Не в останню чергу завдяки команді Vakoms, яка збудувала софт з нуля та продовжувала розвивати його роками.

Невдовзі після початку війни, команда звернулась до керівництва Vakoms із проханням перевести їх на інший проєкт. Пояснили, що абсолютно не мають бажання працювати на бізнес, який має проросійську позицію.

Як з’ясувалось, засновники стартапу вирішили не виводити свій продукт з російського ринку і навіть більше – скористатися ситуацією, найняти на роботу дешевих російських програмістів. Крім того, ще на початку війни на запит допомогти із закупівлею амуніції для української армії, американська компанія відповіла відмовою, пояснивши, що створюють фонд допомоги українським біженцям. Водночас, інші клієнти Vakoms самостійно пропонували підтримку та допомогу, як ЗСУ, так і командам на проєктах та їхнім сім’ям.

Зрештою, ІТ-компанія  висунула вимогу стартапу: або припинення будь-якої співпраці із рф протягом двох тижнів, або зупинка роботи над проєктом. Оскільки звернення було проігноровано, Vakoms рішуче розірвала  усі стосунки зі стартапом.

“Це рішення не було легким для нас. Звісно, воно несло певні фінансові втрати для компанії,проте ми не могли вчинити інакше, бо будь-який контакт з країною-агресором вважаємо зрадою. Ще з 2014 року ми відмовилися працювати з росією через війну на Сході України. Зараз наша позиція залишається незмінною, і ми не можемо поступитися у цьому рішенні ні на крок” – зазначають Андрій Шевчик та Павло Пелех, співвласники компанії Vakoms.

Щодо інших клієнтів Vakoms, то вони ще у перші дні широкомасштабного вторгнення висловили чітку позицію на підтримку України і засудження дій рф. В ІТ-компанії висловлюють вдячність усім партнерам за моральну, а також фінансову підтримку, адже кожен сплачений долар зміцнює економіку України.

Крім того, навіть у час війни у Vakoms відзначають збільшення нових запитів на розробку та розширення поточних проєктів. Саме тому на сайті компанії постійно з’являються нові вакансії.

Поділитися статтею:
Vakoms припинила роботу з багаторічним клієнтом через ведення бізнесу в росії

Vakoms, компанія-розробник програмного забезпечення з R&D-офісами у Львові та Івано-Франківську, припинила майже 10-річну співпрацю із відомим стартапом. Усе через небажання останнього припиняти діяльність на території рф. Співпраця між компаніями почалася ще у 2013 році. За цей час маленький стартап зі США виріс до великої компанії, ставши лідером з надання специфічних послуг фотографам у багатьох країнах. […]

https://itcluster.lviv.ua/wp-content/uploads/2022/08/vakoms-d0bfd180d0b8d0bfd0b8d0bdd0b8d0bbd0b0-d180d0bed0b1d0bed182d183-d0b7-d0b1d0b0d0b3d0b0d182d0bed180d196d187d0bdd0b8d0bc-d0bad0bbd196_62f8644663788.jpeg
Скопійовано!