Інвестиція, яка дасть поштовх стартапу і допоможе відкрити його світу – мрія кожної комади, яка виходить на сцену для пітчингу. Як зробити так, щоб ця мрія перетворилась на бізнес-ідею в яку повірять інвестори? Експерти IT Meets: Startups поділилися порадами, які допоможуть амбітним стартапам налагодити співпрацю з інвесторами та залучити перші великі інвестиції.
2 листопада під час IT Meets: Startups своїм досвідом, експертизою та факапами ділилися десять представників ІТ-галузі, які теж колись були амбітними початківцями. Понад 100 учасників зібрались, щоб послухати Fuckup Standup – формат, який поєднує гострий гумор та поради від успішних технологічних підприємців. Та разом обрати переможця “просмажки” стартапів, де сім команд змагались за призові у $4000.
Пітч має мати чітку структуру і при цьому розповідати історію, каже Назар Гембaра, керівний директор та співзасновник BotsCrew. Структура проста: проблема, розмір проблеми, рішення, яке пропонує стартап, склад команди та пояснення, що ви хочете отримати від інвестора.
“Сьогодні під час пітчингу були комади з сильними продуктами, помітним прогресом. Але в кінці взагалі було не зрозуміло, що вони хочуть. Це проблема. Мало коли сам пітч може одразу принести інвестицію. Але вдалий пітч – це вхідний квиток в інвестиції ”, – зауважує Назар Гембaра.
Спікери IT Meets: Startups наголошують: залучення інвестицій – процес кропіткий. Насамперед працюйте над розширенням бази контактів інвесторів, враховуйте їхній фідбек для настпуних пітчів і регулярно будьте на зв’язку:
“Робота з інвесторами повинна бути постійною. Створюйте спеціальні листи або розсилки з оновленням, які є в стартапі. Звітуйте про те, що ви зробили, чого досягли, на якому етапі ви зараз. Стартап завжди має вирішувати певну проблему. Бо для інвесторів важливо отримувати валідацію, що під цю проблему є ринок, а у вас є рішення”, – наголошує Олег Карізський, інвестиційний менеджер у Flyer One Ventures.
Стартапам варто пам’ятати про своєрідний стратегічний трикутник, першою точкою якого є ідея. Другою – система. Третьою – стратегія, зауважує Євгенія Глізер, співзасновниця та CEO Choice31.
“Ідея завжди має бути набагато глобальнішою ніж про імпульс щось зробити. Система означає, що у вас є розуміння конкурентів, а не тільки клієнтів, розуміння проблеми та ринку, на якому буде працювати стартап. Коли є ідея та система, можна будувати стратегію, тобто спосіб реалізації ідеї”, – наголошує Євгенія Глізер.
Євгенія підкреслює, що інвестор готовий вкластись у ваш стартап тоді, коли розуміє як втілюватиметься стратегія. Адже інвестують завжди у спосіб реалізації, а не в ідею. Дайте інвестору розуміння, як саме будете досягати своєї цільової аудиторії, доповнює Олександр Кулепін заступник голови Львівської ОВА з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації:
“Я звертаю велику увагу на дистрибуцію продукту. Як мільйони людей користувачів чи бізнеси мають про нього дізнатися? Стартап має показати яким меседжем він захочуватиме свою аудиторія – тоді я вірю, що в у нього є потенціал стати наступним єдинорогом”.
Серед семи команд, які пітчились під час IT Meets: Startups, найближчими до порад спікерів виявився стартап Free Walk. Розробники розумної тростини для частково зрячих людей виграли $4000 призових:
“Для нас це неочікувана перемога. Ми вперше залучили таку велику суму. Тепер маємо змогу ще більше вдосконалити наш продукт, замовити необхідні матеріали для довершення прототипу тростини”, – розповідає Меланія Волошинська, керівниця команди.
Стартап Free Walk створили другокурсники бакалаврської програми “Інтернет речей” в НУ “Львівська політехніка”.
Вже 23 листопада відбудеться наступна подія з серії конференцій IT Meets. Подія буде присвячена темі Management. Ризики – нове сьогодні. Як не втратити фокус, поки гасиш пожежі. Більше дізнавайтесь на сайті.
Медіапартнерами IT Meets: Startups. Ніч просмажки та факапів є: Happy Monday та The Cymes.
Інвестиція, яка дасть поштовх стартапу і допоможе відкрити його світу – мрія кожної комади, яка виходить на сцену для пітчингу. Як зробити так, щоб ця мрія перетворилась на бізнес-ідею в яку повірять інвестори? Експерти IT Meets: Startups поділилися порадами, які допоможуть амбітним стартапам налагодити співпрацю з інвесторами та залучити перші великі інвестиції. 2 листопада під […]
https://itcluster.lviv.ua/wp-content/uploads/2023/11/novyna.png