10 Вересня, 2024
Час читання: 3 хв.

Від ідеї до продукту: підсумки першої стартап-школи Львівського IT Кластера

Львівський IT Кластер спільно зі стартап-підприємцем Олександром Ремінним, Sigma Software та Sigma Software University провів першу стартап-школу. Протягом тижня найкращі команди студентів вдосконалювали свої проєкти спільно з професіоналами з індустрії. 

Бакалаврські програми, які підтримує Кластер, сфокусовані на тому, щоб розвивати підприємницькі навички студентів вже під час навчання. Саме тому студенти спільно з менторами створюють власні проєкти вже з перших курсів. Для того, щоб підтримати студентів, надати їм додаткові знання та інструменти для перетворення їхніх проєктів на повноцінні стартапи, Кластер спільно з партнерами провів першу стартап-школу. 

“Моя основна особиста ціль була донести молодим студентам, що їхній проєкт дійсно може бути комусь потрібен. Адже їхні ідеї не мають запалювати тільки їх, вони мають вирішувати якусь конкретну зовнішню проблему. Це необхідно,  щоб знайти цільову аудиторію, маркетингові канали для спілкування з нею і, зрештою, перетворити ідею на стартап”,Олександр Ремінний, cтартап-підприємець, викладач Львівської політехніки, автор ютуб-подкасту і книги “Стартап-кухня.”

Під час навчання студенти мали змогу доопрацювати свої продукти та розробити перші прототипи. Крім того, проаналізувати ринок та попит, розробити маркетинг стратегію, пропрацювати юридичні аспекти майбутнього бізнесу і навчитися пітчити свій продукт та послугу. Зі студентами працювали досвідчені техфахівці, які вже мають досвід запуску стартапів. Серед них: Іван Осадчий CEO стартапу knopka, Product Strategist Анна Кульчицька та Digital Marketing Expert Назар Дзядик. А саме навчання проходило у сучасному просторі Sigma Software.

“Зараз нашій економіці потрібно дуже багато нової крові, зусиль та ідей для розвитку. І тому ми маємо підтримувати молодь. Тому що ці знання, ресурси та зусилля і цей досвід, які студенти отримали під час стартап-школи, точно будуть корисні для розвитку України, стартап-культури та IT сектору”, – Мирослава Осередчук, L&D manager, Sigma Software University

Загалом у стартап-школі навчання пройшли 11 команд. Серед проєктів: EasyCyberStudy — платформа для вивчення кібербезпеки; Code — гра для навчання програмуванню; FAID — благодійний маркетплейс; Mirror [R] — аплікація з AI для створення цифрових клонів; ShieldSync — додаток для відстеження загроз; BookLoop — платформа для обміну книгами; Шпацер — додаток для дозвілля у Львові; SpiritPleasure — сайт для пошуку місць для відпочинку; Капібара — платформа для підтримки ЗСУ через продаж крафтових товарів; TimeSquad — веб-сайт-планер; та OCP — проєкт для покращення комунікації в університеті. 

“Під час навчання я побачив деякі проблеми у своєму стартапі, над якими потрібно більше попрацювати. Я побачив нові канали для пошуку аудиторії та зрозумів, що потрібно орієнтувати на вужчу цільову аудиторію. Я вдячний Кластеру за цю можливість”, – Глєб Товстенюк, студент програми Business Analytics & Data Science та співзасновник проєкту FAID.

“Основне, що ми винесли за 4 дні навчання – це досвід. Сподобалися розповіді про реальні кейси від Івана та маркетингові лекції від Назарія. У планах нашої команди далі розвивати проєкт”, – Христина Оверко,  студентка програми Robotics та співзасновниця проєкту Mirror [R].

Зараз студенти мають кілька тижнів, щоб допрацювати свої стартапи. Невдовзі Кластер проведе спеціальну пітчинг подію, де команди продемонструють свої досягнення та вдосконалені продукти. 

Запрошуємо компанії-учасниці спільноти Кластера долучитися до заходу та підтримати команди матеріально та експертно. З ідеями, питаннями та пропозиціями звертайтеся до Керівника напряму університетських програм у Львівському ІТ Кластері Олега Леськіва 

oleh.leskiv@itcluster.lviv.ua

Поділитися статтею:
Від ідеї до продукту: підсумки першої стартап-школи Львівського IT Кластера

Львівський IT Кластер спільно зі стартап-підприємцем Олександром Ремінним, Sigma Software та Sigma Software University провів першу стартап-школу. Протягом тижня найкращі команди студентів вдосконалювали свої проєкти спільно з професіоналами з індустрії.  Бакалаврські програми, які підтримує Кластер, сфокусовані на тому, щоб розвивати підприємницькі навички студентів вже під час навчання. Саме тому студенти спільно з менторами створюють власні […]

https://itcluster.lviv.ua/wp-content/uploads/2024/09/1-2.png
Скопійовано!