Команда волонтерів у Львові розпочала проєкт “GIT: Be brave”. Майстри перетворюють ящики для снарядів та гільзи в столики, скрині чи інші речі для інтер’єру. Ідея проекту належить військовому з позивним GIT, інженеру компанії DataRobot Тарасу Покорному, який зараз воює у зоні бойових дій. Він і доставив першу партію ящиків та гільз з фронту.
Кожен виріб GIT – унікальний, ручна робота, в єдиному екземплярі, має автентичні написи і виготовлений з якісних матеріалів. УСІ виручені кошти ідуть на підтримку ЗСУ.
Проєкт втілюється за синергії військового, волонтерів та митців. І це вкотре доводить, що українці – разом сильні, здатні вигадати й втілити найбожевільнішу ідею, аби не допустити ворога в свій дім. Назва проекту «GIT: Be brave» пішла від позивного автора ідеї ГІТ (GIT) і друга частина Be brave (бути хоробрими) – це нинішній внутрішній посил кожного українця.
Нині у списку створених речей – перші у світі барабан з касети для гільзи та бамбетель з ящика для снарядів (ліжко-лавка, яке можна використовувати для спання чи сидіння). Також є стіл, приліжковий пуф, ключниця, скриня. А перша скриня з гуцульським розписом стала справжнім витвором мистецтва, її розписували три майстрині-художниці впродовж тижня. На черзі – попільничка з гільзи та сейф, котрий волонтери-митці планують подарувати Головнокомандувачу Валерію Залужному.
У лютому 2022 року Тарас Покорний добровільно приєднався до одного з найбоєздатніших добровольчих підрозділів, які на той момент захищали столицю, тримаючи оборону на одному з напрямків. На війні зрозумів, наскільки військовим бути непросто, це дуже великий виклик. Але саме тут Тарасові згодилися навички майстрування. Бо облаштовувати побут доводиться з підручних матеріалів.
“Якщо не можемо змінити всю систему, то можемо змінити кожен щось на своєму рівні, змінити себе, – наголошує Тарас Покорний. – І якби так зробив кожен, то це будуть великі зміни. Ось ми минулого літа з побратимами думали, як назбирати коштів на потреби бійців. Я звернув увагу, що артилеристи використовують відстріляні гільзи у ролі попільнички, стільця чи табуретки, або як дзвін під час повітряної тривоги. Один побратим у ящику зі снарядів зберігає інструменти. Мені ідея створювати з ящиків меблі, давати речам друге життя сподобалася. Волонтери підтримали. Тішить, що в цьому проєкті підтримується наша національна культура, речі розписуються в національних орнаментах. Адже це війна не лише за територію, це війна за нашу культуру і націю, мову і традиції”.
Роздивитись вироби та придбати можна на сторінках проекту – https://www.instagram.com/git_bebrave та у Facebook – GIT: вироби для інтер’єру з фронту.
Команда волонтерів у Львові розпочала проєкт “GIT: Be brave”. Майстри перетворюють ящики для снарядів та гільзи в столики, скрині чи інші речі для інтер’єру. Ідея проекту належить військовому з позивним GIT, інженеру компанії DataRobot Тарасу Покорному, який зараз воює у зоні бойових дій. Він і доставив першу партію ящиків та гільз з фронту. Кожен виріб […]
https://itcluster.lviv.ua/wp-content/uploads/2023/05/img_2100.jpg