Практично кожен розробник хоч раз у житті задумувався про свій проєкт або навіть бізнес. Та далеко не всі наважуються піти цим тернистим шляхом. Рано чи пізно постає питання як поєднати роботу, що приносить дохід, та бізнес-мрію, яка лише обіцяє прибуток у майбутньому. Адже підготовка до запуску стартапу вимагає великої кількості ресурсів: і тут не стільки про фінанси і час, скільки про пошук інформації. Вдала ідея, команда професіоналів, які готові поділитися експертизою та скерувати у потрібне русло – це те, що може привести до успішної реалізації.
З цією метою для розробників ISsoft/Coherent Solutions був створений стартап-інкубатор Innovation Sandbox. В рамках ініціативи будь-який співробітник компанії може подати заявку, прийти з ідеєю власного проєкту і за 20 тижнів зробити перші кроки до її реалізації. Як показує досвід, така можливість є привабливою, але з різних причин частина учасників «сходять із дистанції» і не захищають свої проєкти.
“Як правило, до DEMO дня доходять близько 7-8 проєктів. При цьому багато хто не наважується відразу спробувати себе в рамках програми. Спершу спостерігають за іншими проєктами, іноді приєднуються до команди існуючого проєкту, щоб зрозуміти, як все відбувається всередині,” – розповідає Олександр Дробишевський, директор з інновацій ISsoft/Coherent Solution.
Як стати учасником?
Кожні шість місяців відбувається черговий набір проєктів у стартап-інкубатор ISsoft/ Coherent Solutions. У рамках роботи Innovation Sandbox учасники програми відвідують навчальні сесії, тренінги, проводять тестування гіпотез, працюють над стратегією просування та монетизацією продукту, і розробляють прототип або MVP. Під керівництвом досвідчених колег-менторів команди отримують чималу інформаційну та методичну підтримку під час розробки всіх форм та презентацій. А також можна обговорити додаткові опції, як от ліцензіати програмного забезпечення чи обладнання.
“Кожен учасник сам вирішує, у який час йому зручніше займатися своїм стартап-проєктом і як це поєднувати з робочими завданнями. Оскільки власний проєкт драйвить у будь-якому випадку, це допомагає досить добре балансувати та встигати більше. Дуже важливо, що після роботи над завданнями власного проєкту (особливо бізнес-завданнями) у співробітника з’являється краще розуміння бізнес-потреб клієнтського проєкту та, відповідно, власного внеску у розвиток співпраці із клієнтом компанії,” – зазначає Олександр Дробишевський.
DEMO день та визначення переможців
Лідер проєкту може запросити колег із різних офісів компанії у команду для спільної роботи над продуктом або ж працювати над ідеєю самотужки. Всі команди-учасники Innovation Sandbox представляють свої проєкти перед експертами серед клієнтів і співробітників компанії. Три проєкти-переможці кожні півроку отримують фінансову підтримку для подальшого розвитку та релізу продукту.
“У кожному сезоні завжди є цікаві проєкти як з точки зору масштабу проблем, які будуть розв’язані, так і з точки зору розвитку проєкту в рамках програми. Були дуже цікаві проєкти у сфері medtech – моніторинг життєвих станів та пристрій лікування хропіння, також кілька проєктів у сфері e-commerce, які дозволяють розв’язувати проблеми невеликих компаній,” – ділиться Олександр Дробишевський.
26 липня відбувся фінал сьомого сезону Innovation Sandbox, де розробник з ISsoft Ukraine – Максим Чернявський змагався з учасниками з Грузії, Литви, Румунії та Білорусі, представляючи свій стартап Avantec. Попри те, що йому не вдалось обійти колег, про свій досвід він ділиться з оптимізмом:
“Важко готувати проєкт самотужки, з командою було б більш плідно та цікаво. Тому готовий спробувати ще, але тепер 100% із командою. Зараз, після оголошення результатів, планую переглянути всіх конкурентів глибше та спробувати знайти краще рішення”.
Отримати нагоду, розвивати свій проєкт, який буде цінним та вирішуватиме реальні проблеми людей та бізнесів можливо, ставши частиною компанії ISsoft Ukraine.