23 серпня завершилась подача заяв абітурієнтів у ЗВО України. На інноваційні програми, створені за підтримки Львівського ІТ Кластера в чотирьох університетах міста, абітурієнти подали 7950 заяв. Найпопулярнішою цього року виявилась програма Cybersecurity в Львівській політехніці.
1 480 майбутніх студентів подали заяви на бакалаврську програму з Cybersecurity. На цій програмі також найбільше держзамовлення – 133 студенти отримають доступ до бюджетної форми навчання.
Програми з Cybersecurity в інших університетах також користуються популярністю серед цьогорічних абітурієнтів. 544 вступники обрали програму в ЛНУ ім. Івана Франка, а 244 – хочуть навчатися у ЛДУБЖД. Серед останніх – усі на комерційну форму навчання, адже програма у ЛДУБЖД взагалі не має бюджетних місць.
На програму Software Engineering в ЛНУ ім. Івана Франка подано 851 заяву. Загальний ліцензований обсяг – 75 місць. Це означає, що більше 11 вступників змагаються за 1 місце. Варто зазначити, що дана програма пропонує лише 7 місць на бюджетній формі навчання.
Вже традиційно, програма Artificial Intelligence в НУ “ЛП” – одна з найпопулярніших серед вступників. Цього року, 915 студентів бажають вивчати Штучний інтелект, при ліцензійному обсязі 120 місць і державному замовленні 86 місць.
Львівський ІТ Кластер також допоміг запустити оновлену програму в Львівській Національній Академії Мистецтв. Цьогоріч програма Графічний дизайн отримала популярність серед 358 вступників. Загалом, нова програма має 44 місця, з них 15 – державних.
Програма Business Analytics & Data Science у Львівській політехніці отримала 508 заяв від вступників (при ліцензійному обсязі 90). Схожі показники й на програмі Data Science & Intelligent Systems – 460 заяв (при ліцензійному обсязі 100). Напрямок Data Science вже давно має значний попит серед вступників, адже потреба у відповідних фахівцях постійно зростає.
Користуються популярністю й нетехнічні напрями, наприклад, програма HR Management у ЛНУ ім. І. Франка. Незважаючи на те, що програма має лише 5 державних місць, при ліцензійному обсязі 50, 135 вступників обрали цю програму.
Cитуація на програмі IT Sales Management в НУ “ЛП” – схожа. Програму обрало 257 вступників, хоча зможуть навчатися лише 35 з них (14 – на бюджетній формі навчання).
Після російського вторгнення, суттєво зріс попит на програми з кібербезпеки, але hardware-напрям, а саме програма Internet of Things у НУ “ЛП” вже кілька років зберігає популярність серед вступників. У 2022, на програму подали 753 заяви. Згідно з ліцензійним обсягом, лише 150 студентів зможуть навчатися на програмі, з них – 76 за кошт держави).
Cтабільно високим залишається попит й на інші програми hardware-напрямку: Robotics у НУ “ЛП”, Sensor & Analytical Systems та Electronics & Computer Systems у ЛНУ ім. І. Франка.
Війна однозначно внесла корективи у вступну кампанію цього року. Чимало випускників обрали ЗВО в ЄС. Та популярність бакалаврських програм, які оновив та підтримує Львіський ІТ Кластер продовжує зростати, а інтереси вступників – розширюватися. Майбутні студенти обирають не лише суто технічні спеціальності, а й більш креативні та творчі, які також пропонують хороші перспективи працевлаштування в ІТ-індустрії.