13 Жовтня, 2020
Час читання: 5 хв.

Вирішити Найактуальніші Проблеми 2020го: Переможці IT Arena Startup Competition

П’ятий IT Arena Startup Competition виглядав дещо по-іншому цього року. Завжди стартап-сцена конференції була переповнена глядачами, які хотіли побачити майбутніх єдинорогів, члени журі прискіпливо слухали пітчі та готували багато запитань, а інвестори шукали на події перспективні інновації та таланти. У 2020му найбільша битва стартапів країни пройшла у новій реальності. Як це було і хто переміг дізнаємось детальніше.

Більше сотні стартапів подали свої заявки на участь у Startup Competition, і лише 39 з них відібрали до півфіналу. Після дня пітчів офлайн, 10 стартапів стали фіналістами та пітчили свої ідеї перед онлайн-аудиторією глядачів та суддів протягом другого дня конференції. Загальний призовий фонд битви цього року сягнув $120,000.

Загалом, до складу журі цього року увійшли такі експерти: Бас Годська, General Partner of Acrobatorvc; Річард Голденай, Founding Partner of Octagonal Multi-Family Office; Михайло Пузраков, COO & Chairman of the Board, Intellias, President Lviv Tech Angels; Олег Маленков, Partner, TA Ventures, Mentor, Techstars; Адріан Сливоцький, Partner at Oliver Wyman; Уоррен Габер, Managing Director, Exoventure; Дмитро Чернуха, Innovation Manager, DTEK; Марті Кашубовскі, Executive Director of the new Center for Enterprise Innovation;    Рун Тейл, Co-Founder & CEO, Rockstart. Більшість членів журі були присутніми на події онлайн, проте деякі з них були присутні в студії Startup Competition.

Фіналісти IT Arena Startup Competition 2020 стартапи, які хочуть вирішити найактуальніші проблеми світу. Журі побачило великий потенціал в ініціативі щодо підтримки торгівлі товарами фермерів, не залишились поза увагою також рішення, пов’язані з COVID-19, адже стартапи, які зайняли друге та третє пропонують антипандемічні рішення. Приємно тішить, що частка засновників стартапів, які думають про глобальні ідеї з кожним роком зростає. Вже на ранніх стадіях вони думають як масштабуватись на закордонних ринках. COVID-пандемія у 2020 році теж внесла свої корективи і частка стартапів в e-health та онлайн навчанні значно зросла. Порівняно з попередніми роками, цього року було багато засновниць стартапів, а не лише засновників,” розповідає Іван Дмитрасевич, СЕО, Startup Depot, організатор Startup Competition на IT Arena.

Технологічний boost для агробізнесу

Переможцем IT Arena Startup Competition 2020 та власником головного призу
10 000 usd від CDRF Global & IT Arena cтав стартап Tradomatic. Це онлайн-платформа для агробізнесу, яка допомагає фермерам продавати врожай, купувати сировину, отримувати фінансування та швидше купувати / продавати землю, узгоджуючи запити з покупцями та дистриб’юторами.
800x500-4

“Це наша перша перемога і моя особисто теж. Вона дуже мотивує продовжувати розвиватись далі і працювати над собою і стартапом. Участь в Startup Competition принесла багато нових знайомств і, в першу чергу, з інвесторами. Грошовий приз ми інвестуємо в найм менеджерів з продажу, а також в більш глибоке тестування нових ринків для нашого продукту. В такий спосіб ми плануємо підтримати наш ріст та краще підготуватись до масштабування. Мене приємно вразив рівень стартапів, відібраних до фіналу, а також сподобались дуже грамотні запитання від членів журі і те, як вони допомагали своїми порадами перед фіналом, коментує Денис Балон, СЕО & Co-Founder, Tradomatic.

Член журі, Уоррен Габер, Managing Director, Exoventure коментує перемогу стартапу: “Tradomatic створили масштабоване рішення, яке може вирішити проблеми великої індустрії. Більше того, їхній продукт може застосовуватись в інших країнах за межами України. Важливим є те, що менеджерська команда добре зрозуміла сферу свого ринку і застосувала бізнес-модель, яка підходить саме для цього сектору. Саме тому було легко прийняти це рішення та визначити їх переможцями.

Компанія також отримала 1-річне членство в Platforma Coworking та менторство і доступ до спільноти Rockstart. Крім того, найкращий стартап отримав шанс взяти участь в Online acceleration program від Silicon Valley in Your Pocket.

Наносанітайзер та цифрове самообслуговування

Друге місце на Startup Competition зайняв хардверний стартап
IOON, який пропонує рішення для боротьби з бактеріями та вірусами. Стартап отримав 6 000 usd від CDRF Global. IOON – це інноваційний портативний пристрій кишенькового розміру, який за одну секунду перетворює воду на дезінфікуючий засіб, який не містить алкоголю та не є токсичним для шкіри людини, домашніх тварин та навколишнього середовища. “Потрапляння у трійку переможців стало для нас дуже потужним стимулом рухатися вперед ще швидше. А приз у 6 000 usd допоможе нам запустити кампанію на краудфандинговій платформі Kickstarter. Вся команда стартапу IOON дуже вдячна за новий досвід, знайомства та можливості. Бо бути в фіналі та здобути призи на IT Arena це велике досягнення і ми пишаємось цим, коментує Андрій Мануілов, CEO, IOON. Команда IOON отримала також 1-річне членство в Sigma Software Labs.

800x5002

Третій приз 5 000 usd та 6-місячне членство в Sigma Software Lab дісталися ORTY Restaurant Management. ORTY це рішення, яке дозволяє ресторанам швидко запустити цифрове самообслуговування (замовлення зі столу, попереднє замовлення, доставка) за допомогою чат-боту, веб-програми або додатку, які можна встановити в рамках звичайного програмного забезпечення для управління ресторанами. Стартап вже обслуговує сотні клієнтів в Україні та Південно-Східній Азії.

800x500-1Ще двоє стартапів-фіналістів були нагороджені призами. Зокрема, SPOKK, цифрова платформа страхування домашніх улюбленців. SPOKK отримали тревел-грант до Європи від Центру підприємництва УКУ, стартап вже другий рік поспіль беруть участь в Startup Competition.  Bicovery, стартап, спрямований на допомогу людям з біполярним розладом, отримав доступ до курсу відомого економіста Адріана Сливоцького. 

Поділитися статтею:
Вирішити Найактуальніші Проблеми 2020го: Переможці IT Arena Startup Competition

П’ятий IT Arena Startup Competition виглядав дещо по-іншому цього року. Завжди стартап-сцена конференції була переповнена глядачами, які хотіли побачити майбутніх єдинорогів, члени журі прискіпливо слухали пітчі та готували багато запитань, а інвестори шукали на події перспективні інновації та таланти. У 2020му найбільша битва стартапів країни пройшла у новій реальності. Як це було і хто переміг […]

https://itcluster.lviv.ua/wp-content/uploads/2022/08/d0b2d0b8d180d196d188d0b8d182d0b8-d0bdd0b0d0b9d0b0d0bad182d183d0b0d0bbd18cd0bdd196d188d196-d0bfd180d0bed0b1d0bbd0b5d0bcd0b8-2020d0b3d0be_62f86c53817e4-scaled.jpeg
Скопійовано!