19 Травня, 2020
Час читання: 3 хв.

Визначити Поширення COVID-19 за Допомогою Соціології. Кластер Запускає Дослідження

Вчора відбувся брифінг, на якому було анонсовано старт унікального для України, експериментального дослідження, метою якого є виявлення рівня поширення захворюваності на коронавірус серед мешканців міста Львова. Проект реалізовується міською радою Львова спільно з Львівським ІТ Кластером в межах ініціативи Кластера United for Health та Соціологічною агенцією Fama.
Суть проєкту полягатиме у поєднанні методик вибіркового соціологічного дослідження та експрес-тестування мешканців міста. Спершу, методом простого імовірнісного відбору, буде сформована вибіркова сукупність респондентів, які візьмуть участь у дослідженні (генеральною сукупністю є всі мешканці міста). Учасникам дослідження буде запропоновано пройти експрес-тестування виявлення коронавірусу. Тестування буде проводитись медичними працівниками у міських закладах охорони здоров’я.

photo11

Ініціатори проєкту зазначають, що на першому етапі буде проведена пілотна стадія дослідження, під час якої відбуватиметься верифікація методології відбору учасників дослідження, а також реакції мешканців на такий проєкт. «Ми розуміємо, що питання виявлення рівня захворюваності мешканців є достатньо чутливим. Оскільки участь у такому проєкті є для мешканців добровільною, ми розуміємо, що кількість відмов може бути великою. Враховуючи це, ми розуміємо, що така ситуація може ускладнити масштабування проєкту на більший обсяг вибіркової сукупності. Аби говорити про достатній рівень репрезентативності дослідження, потрібно, аби у дослідженні взяли участь від 400 респондентів — у такому випадку максимальний показник похибки становитиме 5%. Після оцінки результатів та динаміки пілотного етапу дослідження, будемо приймати рішення про повноцінний старт проєкту», – додає Мар’яна Малачівська-Данчак, засновниця Соціологічної агенції Fama.

Результати дослідження дозволять виявити рівень поширення захворюваності на коронавірус серед мешканців міста Львова. Досі тестування на коронавірус (в т.ч. експрес-тестування) проводилося лише тим, що належали до груп ризику, контактували з великою кількістю людей (працівники комунальних та соціальних служб, водії громадського транспорту, священнослужителі) або мали відповідні симптоми чи показання. Дане ж дослідження дозволить виявити рівень захворюваності серед всього населення міста.

photo2

Нам дуже не вистачає аналітики, даних та вичерпної інформації про те, з чим усі ми зараз найбільше боремось – COVID-19. Наше дослідження з 5% похибкою покаже кількість хворих у місті. Маючи такі дані дослідження та офіційні дані Центру громадського здоров’я, ми зможемо зрозуміти кількість хворих, які не були виявлені раніше і тим самим матимемо можливість скоригувати стратегію масового тестування мешканців”- Степан Веселовський, виконавчий директор Львівського ІТ Кластера.
 
Додатково варто зазначити, що кожному учаснику дослідження, у якого буде виявлено позитивний результат експрес-тесту на коронавірус, буде проведене лабораторне ПЛР-тестування з метою підтвердження результату тестування.
 
Подібне дослідження є унікальним для України і проводитиметься вперше. Подібні дослідження були проведені в інших країнах світу, зокрема в Австрії та США (Нью-Йорк, округ Санта Клара, штат Каліфорнія). «Результати подібних досліджень в інших країнах показують, що рівень захворюваності на коронавірус може бути значно вищий, ніж це відображено в офіційній статистиці. Це в жодному випадку не потрібно розуміти як недовіру до офіційних даних чи недостовірність цих даних. На жаль, ми не маємо достатньо ресурсів, аби проводити масове тестування всіх мешканців міста. Саме тому проведення такого експериментального дослідження та його результати стануть для нас додатковим джерелом інформації для подальшого прийняття різних управлінських рішень, зокрема щодо формування плану виходу міста із режиму карантину, послаблення чи навпаки — посилення тих чи інших обмежень», – зазначив Андрій Москаленко, заступник міського голови з питань розвитку.
 
Участь у дослідженні є цілком безкоштовною для всіх учасників. Експрес-тести на визначення COVID-19 для дослідження, будуть надані Львівським ІТ Кластером в межах ініціативи United for Health.
Поділитися статтею:
Визначити Поширення COVID-19 за Допомогою Соціології. Кластер Запускає Дослідження

Вчора відбувся брифінг, на якому було анонсовано старт унікального для України, експериментального дослідження, метою якого є виявлення рівня поширення захворюваності на коронавірус серед мешканців міста Львова. Проект реалізовується міською радою Львова спільно з Львівським ІТ Кластером в межах ініціативи Кластера United for Health та Соціологічною агенцією Fama. Суть проєкту полягатиме у поєднанні методик вибіркового соціологічного […]

https://itcluster.lviv.ua/wp-content/uploads/2022/08/d0b2d0b8d0b7d0bdd0b0d187d0b8d182d0b8-d0bfd0bed188d0b8d180d0b5d0bdd0bdd18f-covid-19-d0b7d0b0-d0b4d0bed0bfd0bed0bcd0bed0b3d0bed18e-d181d0be_62f86d5037a76.jpeg
Скопійовано!