Львівський ІТ Кластер, що об‘єднує більше 160 ІТ-компаній та 20 тисяч ІТ-спеціалістів, відсвяткував 10-річчя в Львівській Національній Опері в межах конференції IT Arena. Вечірка з нагоди 10-річчя пройшла в особливій атмосфері, зібрала власників та керівників ІТ-компаній, представників влади, а також учасників конференції та тех-експертів. Сцена Львівської Опери перетворилась на фотозону, а зали на простір для нетворкінгу. Історія Львівського ІТ Кластера розпочалась в межах розробки Стратегії Конкурентоспроможності Львова. Першими учасниками Кластера стали три ІТ-компанії – SoftServe, ELEKS та N-iX, що об’єдналися в спільноту для виконання ключових завдань, таких як співпраця бізнесу, влади та освіти для розвитку ІТ-галузі міста. Протягом 10 років Кластер запускає проєкти з інфраструктурного розвитку міста, модернізації вищої та професійно-технічної освіти, підтримки стартапів та забезпечення комфортних умов для життя та ведення бізнесу в місті. Розповідаємо про проєкти Львівського ІТ Кластера, що є найбільш знаковими та важливими для ІТ-спільноти, міста та країни.
IT Arena
Один з наймасштабніших проєктів спільноти – міжнародна тех-конференція IT Arena, яку Кластер організовує вже 8 років поспіль. Щороку конференцію відвідують близько 4 тисяч осіб, а в 2021 завдяки новому гібридному формату, що поєднав найкращі можливості онлайн та офлайн подій, їх кількість зросла до 5345 учасників. На ІТ Arena відвідувачі досліджують тех-тренди бізнесу, технологій, створення продукту та налагоджують корисний нетворк. Спікери з таких світових тех-гігантів, як Google, Microsoft, Tesla, Facebook, Headspace, Airbnb діляться власним досвідом, дають учасниками конференції актуальний контент та цінні інсайти. В 2021 році хедлайнером ІТ Arena стала Мей Маск, зосередившись на розширенні прав і можливостей жінок та їх впливі на розвиток технологічної індустрії.
Cтарт проєкту: 2014 рік
IT Park
Найбільшим інфраструктурним проєктом спільноти є IT Park – інноваційний парк, який стане центром розвитку львівської ІТ-індустрії, з офісами для 10 тисяч ІТ-спеціалістів, навчальними лабораторіями, фітнес залом та зеленою парковою зоною для відпочинку. Проект отримав кредит на будівництво на суму €81,5 млн. від найбільшого державного банку Польщі BGK. В 2019 році відбулось підписання договорів з майбутніми резидентами – найбільшими IT-компаніями Львова, серед яких SoftServe, Intellias, N-iX, Perfectial, GlobalLogic. Загальна сума інвестицій проєкту IT Park склала $180 млн.
Cтарт проєкту: 2018 рік
IT Village
Львівський ІТ Кластер запускає інфраструктурні проєкти, щоб об’єднувати ІТ-спеціалістів в проактивну спільноту, де цінностями є відповідальність та відкритість до співпраці. Одним з таких проєктів є IT Village – 17 гектарів заміського простору з 134 будинками для ІТ-професіоналів, які хочуть мешкати поблизу Львова, об‘єднавшись в активну спільноту. IT Village поєднав комфорт, сучасний мінімалізм та ідею добросусідства, маючи на меті значно більше, ніж просто збудувати житло. Інфраструктурні проєкти Кластера – відповідь на потребу ІТ-спільноти в якісному житлі. Саме так в 2016 році Кластер реалізував IT House – багатоквартирний будинок для представників ІТ-галузі, з активною спільнотою сусідів, які розвивають та удосконалюють спільний простір, організовують пікніки на даху чи спільні заняття спортом.
Cтарт проєкту: 2018 рік
United for Health
United for Health – екстрений проєкт Львівського ІТ Кластера, який долучився до боротьби з поширенням Covid-19 у Львові та області. Проект передбачає актуальну допомогу місту та області, в межах якої Львівський ІТ Кластер надав кошти загальною сумою близько 8 мільйонів гривень на боротьбу з COVID-19. Проект запустив старт масової вакцинації у Львові. Зокрема, перший Центр вакцинації у Львові створив саме Львівський ІТ Кластер. Згодом його передали під управління Міністерства охорони здоров’я України та Львівської обласної державної адміністрації.
Cтарт проєкту: 2020 рік
IT Research
З 2015 року з ініціативи Львівського IT Кластера проводиться масштабне дослідження ІТ-ринку Львова. IT Research надає вичерпну інформацію про економічний ефект ІТ-галузі для Львова, динаміку ринку, число та портрет ІТ-спеціалістів, кількість ІТ-компаній та їх сегментацію. Мета IT Research – відслідковувати динамічні зміни та розвиток ІТ-бізнесу у Львові, а також його вплив на місто, суміжні індустрії та загальний економічний ефект. У 2021 році з метою масштабнішого дослідження ІТ-індустрії до IT Research долучився Івано-Франківський ІТ Кластер. Проект стає дослідницькою мережею і в майбутньому до нього приєднаються всі тех-хаби країни. Дані дослідження дають можливість орієнтуватися в галузі та тенденціях ринку зацікавленим бізнесам, партнерам, потенційним інвесторам, ІТ-компаніям, які хочуть зростати та розвиватися у Львові. Дані дослідження ілюструють внесок ІТ-галузі в економіку міста. Згідно з IT Research, загальний економічний ефект від діяльності ІТ-сфери у Львові у 2019 році перевищив $1 мільярд. Крім вищезазначених економічних показників, IT Research проводить аналіз впливу кризи, спричиненої пандемією COVID-19 на ІТ-сферу Львова.
Cтарт проєкту: 2015 рік
ITID Lviv
З 2017 року Львівський ІТ Кластер видає ITID Lviv – щоквартальний англомовний журнал про ІТ-індустрію Львова, який розповідає про досвід, експертизу та хобі людей з індустрії. ITID Lviv ділиться інтерв’ю з лідерами індустрії, блогами від тех-експертів та досвідом стартапів Львова, як перспективного міста з можливостями для бізнесу та комфортними умовами життя. З 2020 року ITID Lviv виходить в друці та онлайн. ITID Lviv показує сучасний Львів, спілкуючись із його талановитими мешканцями та розповідаючи про досягнення ІТ-сфери.
Cтарт проєкту: 2017 рік
IT Club Loyalty
IT Club Loyalty – це програма лояльності для IT-спеціалістів, яка налічує понад 25 000 користувачів та об’єднує працівників понад 160 компаній. Проект стартував для того, щоб зробити Львів лояльним до людей, що працюють у тех-індустрії. Зараз користуватися пропозиціями від 900 партнерів програми можна в 11 містах країни. Програма лояльності має великий попит серед ІТ-працівників, тому Кластер має амбітні плани масштабувати IT Club Loyalty на всі українські міста, в яких є ІТ-компанії. Картка IT Club надає IT-спеціалістам знижки та подарунки від партнерів програми лояльності.
Старт проєкту: 2014 рік
Lviv Tech
Lviv Tech – це платформа для зустрічі львівських IT-компаній з міжнародними замовниками та клієнтами, що поєднує функціонал онлайн-каталогу компаній та маркетплейсу. Метою Lviv Tech є просування місцевої, а у майбутньому й української ІТ-галузі на глобальному ринку, зокрема, малих та середніх компаній, які не мають достатньої можливості просувати себе самостійно. На платформі Lviv Tech потенційні замовники послуг можуть знайти потрібну компанію, використовуючи систему пошуку та фільтрів та сконтактувати з нею напряму для налагодження співпраці. Проект розроблений за підтримки Програми USAID “Конкурентоспроможна економіка України”.
Старт проєкту: 2021 рік
Lviv Tech Angels
Для підтримки та розвитку стартапів, Львівський ІТ Кластер створив Lviv Tech Angels – клуб інвесторів, які прагнуть вкладати кошти в стартапи Львова, регіону та України загалом на ранніх стадіях розвитку. Lviv Tech Angels спрямований створити у Львові культуру ангельського інвестування та розвинути стартап екосистему міста, створення потужної спільноти інвесторів, які регулярно підтримуватимуть найкращі українські стартап-ідеї. Усі учасники клубу – власники місцевих ІТ-компаній, які готові ділитись власним досвідом та знаннями для розвитку та побудови успішних тех-бізнесів та продуктів. В 2020 році 7 учасників клубу інвестували $560 000 в розвиток місцевих стартапів.
Старт проєкту: 2019 рік
IT Expert
В межах проєкту IT Expert, спільнота реформує та модернізує вищу та професійно-технічну освіту, створює нові бакалаврські програми та відкриває навчальні лабораторії у закладах вищої освіти міста. Кластер розпочав ініціативу запуску освітніх програм для ІТ-спеціальностей, щоб сприяти наближенню освіти до потреб ринку. На сьогодні, 17 інноваційних навчальних програм вже діють у трьох університетах міста – Львівській політехніці, ЛНУ ім. І. Франка та ЛДУ БЖД, на яких навчаються більше 4000 студентів. Програми в університетах викладають співробітники вищих навчальних закладів, а також ментори – працівники ІТ-компаній, що є учасниками Кластера. Серед повністю оновлених програм: Data Science & Intelligent Systems, Internet of Things, Artificial Intelligence, Computer Science, Cybersecurity. Ще одна освітня ініціатива Львівського ІТ Кластера – це IT Expert: School Edition, проєкт модернізації програми предмету “Інформатика” з залученням до викладання ІТ-спеціалістів та підвищення кваліфікації вчителів інформатики у закладах середньої освіти Львова. Метою проєкту є надання школярам практичних та адаптованих до потреб часу знань з інформатики. Залучивши найкращих ІТ-експертів та вдосконалені програми з інформатики, IT Expert: School Edition модернізує інформатику в школах, роблячи її актуальною для кожного учня.
Старт проєкту: 2015 рік
Спільнота Львівського ІТ Кластера, заклади освіти та міська влада об’єднують зусилля для розвитку ІТ-галузі міста. Проєкти Кластера спрямовані на створення нового позиціонування та стратегії бренду міста, наближуючи Львів до провідних міст Європи.