Які переваги дає менторство студентів ІТ-спеціалістам та компаніям, де вони працюють? У межах серії публікацій, присвячених Програмі підтримки менторів, ми поспілкувались з фахівцями компанії Intellias – менторами студентів: Романом Івасишиним, Principal C++ Engineer та Оксаною Вакшинською, Head of Sales Enablement and Customer Marketing.
В рамках проєкту модернізації бакалаврських програм ІТ Expert наша спільнота започаткувала Програму підтримку менторів. Вона включає два основні напрямки: підтримка наставників зі сторони Львівського ІТ Кластера та зі сторони ІТ-компаній, які долучаються до програми. Серед компаній, що підтримують своїх менторів – Intellias. Минулого року четверо фахівців з команди Intellias працювали зі студентами над спільними проєктами:
У новому семестрі ще більше представників Intellias долучаться до командної роботи зі студентами, адже компанія регулярно поширює інформацію про менторство й заохочує фахівців до співпраці з університетами.
Менторство всередині компанії та у зовнішніх ініціативах – це можливість для спеціалістів та спеціалісток Intellias посилити власну позицію як експертів. Передаючи свій досвід менш досвідченим колегам або початківцям у сфері ІТ, наставники допомагають їм вже на початку кар’єрного шляху визначити чіткі цілі для розвитку та отримати актуальні якісні знання.
В Intellias є програма внутрішнього менторства – IntelliMentorship. У її межах досвідчені спеціалісти стають менторами для колег, які хочуть підвищити кваліфікацію та здобути нові навички для кар’єрного зростання. Співпраця з ментором у межах IntelliMentorship може бути довготривалою (9-12 місяців) або короткотривалою (3-6 місяців).
Компанія цінує бажання працівників долучатись до освітніх програм для студентів. Програма підтримки менторів Кластера допомагає студентам здобувати сучасні знання, що відповідають тенденціям ринку. У компанії пишаються, що їхні спеціалісти та спеціалістки докладають до цього зусилля.
Кожна компанія, що приєдналася до Програми підтримки менторів, має можливість самостійно вирішувати, як заохочувати наставників. У Intellias є програма для контриб’юторів – IntelliPerson. Це унікальна ініціатива, яка гарантує справедливі винагороди для колег відповідно до їхнього внеску. Відзнаки можна отримати за менторство, виступи у ролі спікерів, написання статей та матеріалів, активну участь у CSR ініціативах, лідерство/внесок/участь у розвитку професійних спільнот, участь у програмі підвищення кваліфікації в ролі ментора, проходження зовнішніх сертифікацій тощо.
Оксана Вакшинська, Head of Sales Enablement and Customer Marketing в Intellias – менторка студентів на програмі IT Sales Management у Львівській політехніці. Також вона була учасницею мітапу по менторству на IT Arena.
“Я дуже рада, що зараз з’являються нові напрямки для студентів, які дають їм можливість стати частинкою ІТ-індустрії з погляду розвитку бізнесу, а не тільки технологій. У менторстві мені найбільше подобається вдячність та захопленість студентів. Після багатьох років роботи інколи втрачаєш відчуття цінності того, що робиш, і сприймаєш усі свої досягнення як належне. Тут є можливість ще раз нагадати собі силу свого досвіду та ділитись цим з молодими спеціалістами”, – ділиться Оксана.
Роман Івасишин, Principal C++ Engineer в Intellias менторив вже на кількох бакалаврських програмах, які підтримує Львівський ІТ Кластер. Також Роман був наставником на хакатонах, а ще постійно ділиться досвідом та скілами з колегами в Intellias.
“Менторство допомагає розвиватись та посилювати власну експертизу. Цікаво співпрацювати зі щоразу новими людьми, шукати нові підходи, щоб їх зацікавити, бачити їхні відкриття та перші досягнення. Мотивує також ком’юніті менторів, яке сформувалось навколо Львівського ІТ Кластера. Це нові знайомства, спільні активності, постійний розвиток,” – додає Роман.
В Intellias вважають підтримку початківців у сфері ІТ частиною місії компанії. Спеціалісти Intellias регулярно долучаються як наставники та ментори до спільних навчальних проєктів із закладами вищої освіти. Зокрема, восени стартувала тренінгова програма IntelliDrive – спільна ініціатива Intellias та Українського Католицького Університету. В її межах спеціалісти Intellias навчають доменним знанням в галузі розробки програмного забезпечення для автомобільної електроніки і аналізу специфічних вимог до якості продукту студентів третього та четвертого курсів факультету прикладних наук. Також восени Intellias відкрив інноваційну науково-практичну лабораторію IntelliMapLab у ЛНУ імені Івана Франка. Тут фахівці компанії навчають студентів однойменної програми створювати карти для навігаційних систем автомобілів.
Приєднавшись до Програми підтримки менторів, Intellias та інші компанії Кластера отримують можливість розвивати та мотивувати своїх працівників, долучатися до навчання нового покоління талановитих ІТ-фахівців, розвивати бренд роботодавця та стартап-екосистему в Україні.
Якщо ваша компанія хоче долучитися до розвитку української техосвіти та культури менторства, звертайтеся до керівника напрямку університетських програм Львівського ІТ Кластера, Олега Леськіва: oleh.leskiv@itcluster.lviv.ua.
Які переваги дає менторство студентів ІТ-спеціалістам та компаніям, де вони працюють? У межах серії публікацій, присвячених Програмі підтримки менторів, ми поспілкувались з фахівцями компанії Intellias – менторами студентів: Романом Івасишиним, Principal C++ Engineer та Оксаною Вакшинською, Head of Sales Enablement and Customer Marketing. В рамках проєкту модернізації бакалаврських програм ІТ Expert наша спільнота започаткувала Програму […]
https://itcluster.lviv.ua/wp-content/uploads/2024/02/osvita-programa_pidtrymky_mentoriv-intelias_novyna-2.png