15 Червня, 2023
Час читання: 4 хв.

Як працює програма підтримки менторів Львівського IT Кластера: приклад GlobalLogic

Менторство — важлива складова тех-освіти. Завдяки ньому студенти можуть навчатися у практиків, здобувати реальний досвід роботи та розширювати мережу контактів з професійної сфери. У свою чергу для менторів це шанс реалізувати спільні проєкти разом зі студентами, розвивати лідерські навички та мати прямий вплив на якість тех-освіти. Виграють від такої співпраці і компанії, що підтримують наставництво. Адже вони роблять внесок у залучення нових кадрів та просування бренду роботодавця. 

Саме тому в межах освітнього проєкту IT Expert наша спільнота розвиває Програму підтримки менторів. Вона включає два основні напрямки: підтримка наставників зі сторони Львівського ІТ Кластера та зі сторони ІТ-компаній, які долучаються до програми. Серед них — GlobalLogic. Як програма працює в компанії розповіли Євген Сакало, L&D Manager, Pre-hire & University Program та Артем Поляков, System Architect та ментор студентської команди на програмі “Інтернет речей” у Львівській політехніці.

GlobalLogic активно підтримує проєкт Кластера IT Expert, мета якого постійне оновлення бакалаврських програм в сфері IT. Компанія однією з перших долучилася до програми підтримки менторів. Цьогоріч для роботи зі студентами GlobalLogic делегували семеро наставників. За підтримки Кластера досвідчені спеціалісти менторять студентів у трьох вищих навчальних закладах Львова: НУ “Львівська політехніка”, ЛНУ ім. Івана Франка і Львівському державному університеті безпеки життєдіяльності.

Це підтримка освіти, коли фахівці діляться своїми знаннями зі студентами, мотивують їх навчатись і розвиватись. Звичайно, компанія хоче максимально заохочувати таких людей“, — зауважує Євген Сакало.

Спільно зі студентами ментори розробляють проєкти, які в майбутньому мають усі шанси стати стартапами. Такий підхід допомагає компаніям створити міцні зв’язки з академічним середовищем та залучити талановиту молодь до співпраці. 

Кожна компанія, що приєдналася до Програми підтримки менторів, має можливість самостійно вирішувати, як заохочувати наставників. У GlobalLogic  сформована система мотивації для внутрішніх менторів, які підтримують колег у професійному розвитку. Цю ж систему вирішили поширити і на менторів, які працюють із зовнішньою аудиторією — студентами вищих навчальних закладів. Над цим працює L&D департамент. 

Наше завдання постійно працювати з менторами, знаходити нових людей, яким це може бути цікаво“, — додає Євген Сакало.

Одним з таких людей є Артем Поляков, System Architect в GlobalLogic. Він займається менторством уже більше п’яти років. Починав з наставництва новачків у компанії, нині також працює і зі студентами. Для нього це можливість вдосконалювати свої знання та безпосередньо впливати на розвиток освіти. 

“У мене є троє дітей. І я хочу, щоб їм не треба було виїжджати за кордон, коли вони обиратимуть, чим хочуть займатись. Я хочу, щоб  вони могли отримати якісну освіту тут, в Україні”,  — розповідає Артем Поляков

Ментори мають можливість проводити лекції та воркшопи у своїх альма-матер і таким чином віддячити університетам, які самі ж закінчили. Крім того, вони отримують ексклюзивний мерч, можливість проходити навчання на курсах для підвищення кваліфікації, та інші бонуси, що сприяють мотивації наставників. 

“Компанія надає мені можливість купувати книги, їздити на конференції, брати участь в техтоках. Я забезпечений усім тим, що потрібне для навчання. І це дуже мотивує”, — ділиться Артем Поляков.

Артем розповідає, що наставництво впливає і на його професійний ріст у компанії. 

“Менторство закладено в матрицю мого розвитку. Компанія зацікавлена, щоб на проєкті були люди, які готові ділитися інформацією. Проєкти змінюються, люди змінюються, і потрібні ті, які вміють та готові навчати нових фахівців.”

Також ментори можуть залучити у свої команди в компанії нових талановитих спеціалістів. Уже є кілька успішних кейсів співпраці. У 2021 році семеро студентів кафедри систем Штучного інтелекту Інституту комп’ютерних наук та інформаційних технологій у Львівській політехніці спільно з наставниками з GlobalLogic  розробили програму розпізнавання обличчя. Вона відрізняє живу людину від підставленої світлини.  Після успішного захисту, четверо студентів отримали пропозицію про співпрацю в GlobalLogic.

Якщо і ваша компанія хоче долучитися до розвитку української тех-освіти та культури менторства, звертайтеся до  проджект менеджера освітнього департаменту Кластера Марії Левицької: mariia.levytska@itcluster.lviv.ua.

Поділитися статтею:
Як працює програма підтримки менторів Львівського IT Кластера: приклад GlobalLogic

Менторство — важлива складова тех-освіти. Завдяки ньому студенти можуть навчатися у практиків, здобувати реальний досвід роботи та розширювати мережу контактів з професійної сфери. У свою чергу для менторів — це шанс реалізувати спільні проєкти разом зі студентами, розвивати лідерські навички та мати прямий вплив на якість тех-освіти. Виграють від такої співпраці і компанії, що підтримують […]

https://itcluster.lviv.ua/wp-content/uploads/2023/06/golovna-novynazapusk_ui-ux.png
Скопійовано!