24 Березня, 2022
Час читання: 4 хв.

Як Sigma Software допомагають армії та людям через власний благодійний фонд

Понад п’ять років тому компанія Sigma Software зареєструвала власний благодійний фонд для підтримки численних соціальних ініціатив. 24 лютого 2022 року, в перший же день початку бойових дій, фонд запрацював у нових напрямках – допомоги населенню та військовим. Головними координаторами стали спеціалісти Sigma Software та IdeaSoft, харківської сервісної ІТ компанії, що рік тому стала частиною Sigma Software Group.

Як все починалось
«Все починалось радше як продовження нашого із Sigma Software Group плану безперервності ведення бізнесу. Цей план передбачав евакуацію фахівців компаній з небезпечних регіонів до Західної України та за кордон. За перші дні та тижні ми спромоглись організувати транспорт для евакуації людей з Харкова, Києва, Сум, Дніпра, Полтави. Вивозили разом із членами родин та домашніми тваринами. Ми забезпечували всіх, і тих, хто евакуювався власним транспортом також, тимчасовим житлом та всім необхідним для роботи та нормального життя», розповідає Андрій Лазоренко, СEO IdeaSoft.

Можна сказати, що цей план спрацював, бо наразі понад 90% людей перевезені до безпечних локацій та змогли повернутись до роботи. «Водночас з цим, — продовжує Андрій — ми почали отримувати запити від громадян на допомогу з евакуацією. Важко було залишатися осторонь в таких умовах. Отже компанії долучилися до евакуації громадян, і на сьогодні вже вивезено понад 1,5 тисячі людей».

Проте люди, які з будь-яких причин залишились у гарячих точках, також потребують допомоги. Ліки, предмети першої необхідності, товари для дітей, їжа — з перших днів люди відчули нестачу цих товарів. Валерій Красовський, СEO Sigma Software Group, розповідає, що серед спеціалістів компанії знайшлось чимало волонтерів, які щодня допомагають населенню та армії. «Було б дивно нам, як компанії, не підтримати їх в цій справі. З першого дня компанія разом із фахівцями донатила на підтримку різних проєктів. Так, ми зібрали та передали близько 10 млн гривень фонду „Повернись живим“, 500 тисяч гривень спрямували Львівському ІТ Кластера на роботу з біженцями, заплатили наперед податки. Однак цього було замало. Ми розуміли, що багато де потрібна точкова допомога. Ба більше, все частіше ми отримували від клієнтів пропозиції на допомогу ліками, гуманітарну допомогу тощо, але всі бажали мати гарантії, що допомога надійде саме туди, куди треба. Так і вийшло, що через наш благодійний фонд, який вже існував на той час, ми почали допомагати людям, що опинились в халепі, та нашим захисникам».

Як працює фонд
Фонд здебільшого працює в двох напрямках — це, по-перше адресна гуманітарна допомога та організація евакуації, а по-друге, точкова допомога армії із екіпіруванням та технікою.

Фонд має команду координаторів — фахівців компаній-засновників — та волонтерів. Заявки на допомогу можуть надходити як особисто Валерію та Андрію, так і розміщуватися у волонтерських групах у соціальних мережах, які моніторять представники Sigma Software та IdeaSoft.

Фонд об’єднав зусилля з будівельною проєктною компанією GenPro, яка отримала ліцензію Червоного Хреста для пом’якшення гуманітарної кризи в Харкові, а також стали партнерами кількох гігантів роздрібної торгівлі та логістики, зокрема Metro Cash & Carry, Epicentr K, Нова Пошта. Основне завдання наразі — створити централізовану систему управління запитами, щоб забезпечити їх ефективну обробку, належну логістику та зберігання гуманітарної допомоги.

Крім того, фонд рухається в бік співпраці з мережею волонтерських організацій. На сьогодні Sigma Software та IdeaSoft фінансують волонтерський хаб «Венеція» у Мукачеві, який надає безкоштовне харчування та проживання вимушеним переселенцям. Спеціалісти компанії та члени їхніх родин також створюють подібні волонтерські хаби по Західній Україні, з якими фонд планує надалі співпрацювати.

У найближчих планах також посилення співпраці з представниками Червоного Хреста, які працюють над тим, щоб запровадити централізований процес доставки та логістики цільових поставок.

Загалом на сьогодні фонд витратив 321,42 тис. доларів США. З цієї суми 251 тис. доларів — на евакуацію автобусами та близько 20 тис. на перевезення автомобілями. Ще близько 16 тис. витрачено на закупівлю та доставку продуктів харчування та ліки, 21,76 тис. — на оптику та ін.

«Є часи, коли держава підтримує бізнес. А є часи — коли бізнес може підтримати державу», — каже Андрій Лазоренко. — «Ми прагнемо підтримувати країну та людей, щоб жити у відновленій, мирній та сучасній Україні».

«Як відповідальний бізнес, ми продовжуємо працювати та робити свій внесок в економіку країни. Сьогодні ІТ-галузь є однією з тих, що може і має працювати та забезпечувати надходження валюти, щоб забезпечити фінансову стабільність для людей, для армії, для країни», — додає Валерій Красовський.

Як допомогти?
Фонд запрошує до співпраці волонтерські організації та бізнеси. «Завжди є потреба в посиленні координаційної функції, для того щоб ми могли допомогти якомога більшій кількості людей, і, звісно, ми потребуємо фінансової підтримки. Наразі фінансова частина здебільшого покривається компаніями Sigma Software та IdeaSoft, надають допомогу також наші клієнти на партнери. Разом з цим інші фонди, шукаючи прозорих та цільових ініціатив, також перераховують кошти до нашого благодійного фонду», — каже Андрій Лазоренко.

Зробити донейшен можна за цим посиланням. З приводу іншої колаборації, пишіть на сторінки компаній у Facebook — Sigma Software, IdeaSoft.

Поділитися статтею:
Як Sigma Software допомагають армії та людям через власний благодійний фонд

Понад п’ять років тому компанія Sigma Software зареєструвала власний благодійний фонд для підтримки численних соціальних ініціатив. 24 лютого 2022 року, в перший же день початку бойових дій, фонд запрацював у нових напрямках – допомоги населенню та військовим. Головними координаторами стали спеціалісти Sigma Software та IdeaSoft, харківської сервісної ІТ компанії, що рік тому стала частиною Sigma […]

https://itcluster.lviv.ua/wp-content/uploads/2022/08/d18fd0ba-sigma-software-d0b4d0bed0bfd0bed0bcd0b0d0b3d0b0d18ed182d18c-d0b0d180d0bcd196d197-d182d0b0-d0bbd18ed0b4d18fd0bc-d187d0b5d180d0b5d0b7_62f865487da5a.png
Скопійовано!