9 Листопада, 2022
Час читання: 3 хв.

Як створити ефективне об’єднання. Головне з семінару “Кращі практики розвитку спільнот”

7 листопада Львівський ІТ Кластер у межах програми міжнародної допомоги “EU4Business: конкурентоспроможність та інтернаціоналізація МСП” провів семінар “Кращі практики для розвитку кластерних спільнот” для організацій, асоціацій, спільнот, які прагнуть покращити свою діяльність та запозичити найефективніші інструменти для побудови надійної, стійкої та успішної спільноти. Захід відвідали представники різних галузей: медицина, туризм, бізнес, мода, поліграфія тощо.

Мета події – поділитись досвідом роботи під час війни, вмінням будувати міцні спільноти та об’єднуватися заради спільних проєктів для росту галузі. Львівський ІТ Кластер впродовж десяти років втілює в життя проєкти, які трансформують тех-освіту, досліджують ІТ-галузь, розвивають промоцію індустрії та підтримують країну в часи великих викликів. Це дозволило Кластера об’єднати понад 250 компаній, стати найбільшою тех-спільнотою в Україні та набути експертизу, яка сьогодні є корисною для організацій, компаній або асоціацій, які націлені на тривалий та сталий розвиток.

“Дуже важливо, що в такі складні часи кластери та представники бізнесу активні та прагнуть розвиватися. Зараз наша організація активно працює над тим, щоб підтримати галузеві спільноти, допомогти в розвитку їхніх ідей та втілити їх в реальність. Ми плануємо дуже багато різних ініціатив для кластерів різних галузей, які зможуть подавати свої ідеї. А ми – допоможемо в їх реалізації”, – розповідає Надія Пшенична, координаторка компоненту інтернаціоналізації та підтримки розвитку кластерів, програми Міжнародної технічної допомоги “EU4Business: конкурентоспроможність та інтернаціоналізація МСП”, GIZ.

Під час семінару команда Кластера поділилась власним досвідом розвитку спільноти. Юрій Огоновський розповів про основи діяльності асоціації, проєкти та секрети їх успіху. Чимало уваги приділили обговоренню цінностей спільноти, як ключа до успішного розвитку.

“Цінності – це основа, фундамент, з якого все починається. Важливо розуміти потреби галузі та відштовхуватися від них при побудові чи розвитку спільноти. Цінності роблять вашу спільноту зрозумілішою і ближчою для потенційних учасників, партнерів та фондів. А вам допомагають створювати сервіси та проєкти, які виходять із запитів індустрії”, – зазначає Юрій Огоновський, заступник директора Львівського ІТ Кластера.

Наталія Герас, директорка ІТ Club Loyalty – програми лояльності для IT-спеціалістів поділилася тонкощами та особливостями створення програми, як дієвого HR-рішення для учасників спільноти.

“Програма лояльності допомагає HR компаній-учасниць спільноти підвищити мотивацію працівників та покращити бренд роботодавця”,  – розповідає Наталія Герас.

Напрям співпраці влади та бізнесу набуває особливої ваги в кризові часи. Тому все більшої необхідності набуває напрям GR, як важливого інструменту для розвитку та стійкості індустрії. Як впроваджувати такий напрям в спільноті та як взаємодіяти із владою, щоб голос індустрії почули, розповів Святослав Кавецький, директор з питань взаємодії з урядом в компанії в N-iX:

“Не кожна компанія може дозволити собі спеціаліста із GR. Тому якщо в спільноті є така людина, це великий плюс участі в спільноті. Адже вашу позицію, позицію індустрії чутиме влада. Напрямок взаємодії з урядом також важливий прояв соціальної відповідальності спільноти”, – наголошує Святослав Кавецький.

Крім того, під час семінару спікери поділилися досвідом щодо того як працювати з клієнтами та членами вашої організації через PR, маркетинг та digital-інструменти. Та як спільнотам будувати відносини з владою.

Семінар організований в межах програми міжнародної допомоги EU4Business: конкурентоспроможність та інтернаціоналізація МСП за фінансування Європейського Союзу й уряду Німеччини та за технічної підтримки німецької урядової компанії GIZ Ukraine. Організатор семінару – Львівський ІТ Кластер.
Поділитися статтею:
Як створити ефективне об’єднання. Головне з семінару “Кращі практики розвитку спільнот”

7 листопада Львівський ІТ Кластер у межах програми міжнародної допомоги “EU4Business: конкурентоспроможність та інтернаціоналізація МСП” провів семінар “Кращі практики для розвитку кластерних спільнот” для організацій, асоціацій, спільнот, які прагнуть покращити свою діяльність та запозичити найефективніші інструменти для побудови надійної, стійкої та успішної спільноти. Захід відвідали представники різних галузей: медицина, туризм, бізнес, мода, поліграфія тощо. Мета […]

https://itcluster.lviv.ua/wp-content/uploads/2023/01/yak-stvoryty-efektyvne-obyednannya-golovne-z-seminaru-krashhi-praktyky-rozvytku-spilnot_63bd82524ac7f.png
Скопійовано!