2 Листопада, 2022
Час читання: 5 хв.

Як зберегти тепло та здоров’я цієї зими

20 тисяч рятувальних термоковдр до кінцЯ цього року буде відправлено для маленьких та дорослих українців від найбільшого системного інтегратора України – компанії “ІТ-Інтегратор”, за підтримки БФ “Фонд освітніх ініціатив” в межах проєкту “Знання, що рятують життя”.

Робити добрі справи – не “для галочки”, а надаючи реальну допомогу тим, хто її потребує найбільше зараз – головний принцип ІТ-бізнесу в Україні сьогодні, який з перших днів війни не тільки продовжує активно працювати та наповнювати податками бюджет України, але й максимально включений в волонтерські проєкти та пряму технологічну допомогу фронту.

Однією з таких компаній, що не словом, а ділом, на волонтерських засадах підтримує наші бойові частини, ДСНС, вимушених переселенців та біженців за кордоном, є компанія “ІТ-Інтегратор” та її віцепрезидентка Надія Омельченко. Внесок компанії та її керівництва в допомогу фронту, особливо щодо Military Tech напрямку, відзначений багатьма державними відзнаками, проте сьогодні компанія інвестувала значні кошти і в національну програму допомоги кожному українцю.

“Сьогодні ми запустили нашу першу загальнонаціональну інформаційну кампанію “Знання, що рятують життя”, – розповідає Надія Омельченко. Ми робимо це не тому, що хочемо замінити собою функцію держави чи гуманітарного фонду та подарувати кожному з 40 мільйонів українців захист, який всім нам дійсно необхідний цієї прогнозовано складної та холодної зими, особливо з огляду на зростаючу кількість ударів по енергетичній інфраструктурі України. Мета нашого проєкту – простими словами пояснити принципи, в яких ми, «технарі», справді розуміємося. Наприклад, це принципи фізики, теплотехніки, що сьогодні, без перебільшення, можуть врятувати від переохолодження та застуди більшу частину діток та дорослих, що довго та майже без руху перебувають в неопалюваних укриттях та сховищах під час повітряної тривоги”.

 

Проєкт “Знання, що рятують життя” насправді унікальний. Ще у серпні компанія ІТ-Інтегратор законтрактувала та розпочала виготовлення великої кількості рятувальних термоковдр дитячого та універсального розміру. У виробництві задіяні полімерні матеріали українського та європейського виробництва, що відповідають технічним умовам України для використання у медичній, фармацевтичній, харчовій промисловості та побуті. Працюють над виготовленням термоковдр волонтери – співробітники компанії у вільний від основної роботи час.

Великі партії дитячих рятувальних термоковдр будуть безкоштовно передані як благодійна допомога БФ “Фонд освітніх ініціатив” і з 25 жовтня вже прямують з волонтерами фонду для передачі батькам з дітками до 10 років першочергово на деокупованих територіях України.

Інші партії безкоштовних виробів дитячого та універсального розміру будуть надіслані фондом до освітніх хабів, STEM-центрів та інститутів підвищення кваліфікації вчителів – для навчання педагогічних колективів та учнів базовим принципам збереження тепла в надзвичайних умовах та комплектування тривожних валізок діток та дорослих для захисту від переохолодження під час перебування в укриттях та сховищах під час повітряних тривог цієї зими.

“Чому “зігріває” рятувальна термоковдра? Ця технологія, розроблена NASA понад сімдесят років тому, більш відома тоді – як «космічне покривало», а сьогодні – як ізофілія чи рятувальна ковдра, що широко використовується спортсменами, туристами, автомобілістами, але головним чином – бригадами медицини катастроф для укриття постраждалих при транспортуванні до медичного закладу, – дійсно врятувала вже не одну сотню тисяч життів. Наші дітки в STEM-центрах знають цей базовий принцип застосування законів фізики у дуже практичних повсякденних речах. І наше завдання як партнера в проєкті “Знання, що рятують життя” від ІТ-Інтегратор розповісти та показати на прикладі таких простих, легких і зрозумілих речей як термоковдра вагою лише 30 грамів – як базові закони фізики здатні врятувати вас від дуже неприємних наслідків в екстремальних ситуаціях цієї зими чи у подорожах, або навіть на відпочинку після Перемоги”, – розповідають голова правління БФ “Фонд освітніх ініціатив” Антон Дзюба та директорка благодійних програм фонду Алла Марамон.

 

В офісі ІТ-Інтегратор вже цієї осені також прохолодно. Компанія відповідально ставиться до рекомендацій енергетиків щодо ощадливого використання електроенергії та не вмикає опалення чи додаткові системи обігріву в усіх своїх виробничих та офісних приміщеннях.

Попри це, в команді панують бойові настрої, а більша частина співробітників блискуче виконують свої обов’язки тепер ще й і в прямому сенсі. Термоковдри дійсно рятують тепло та настрій колективу ІТ-Інтегратор в ці непрості часи.

“Коли ми тільки розпочинали проєкт і роздали термоковдри своїм колегам для тестування, спочатку було трохи незвично, – ділиться враженнями керівниця HR-департаменту ІТ-Інтегратор, волонтер проєкту Олена Маслій-Шишова. Але шорохи плівки, яка є основою термоковдри, дуже швидко стали непомітними для кожного з нас, а тепло і комфорт, яке відчуваєш одразу, щойно накинув термоковдру на плечі, можна порівняти з пледом чи пуховою курткою. Тож, така маленька дрібничка, як ця ковдрочка, тепер стала обов’язковим атрибутом робочого місця кожного нашого співробітника. Спробувавши на собі, колеги активно підключаються до виробництва, дарують своїм клієнтам, кладуть в тривожні рюкзачки діток до школи та інституту. Окремо поклала собі декілька таких ковдр до автомобільної аптечки.

Це дуже зручно – і ми всі, керівники різних департаментів «ІТ-Інтегратор» задіяні як волонтери проєкту “Знання, що рятують життя”, щоб розповідати та показувати можливості рятувальної ковдри для якомога більшої кількості наших клієнтів, партнерів, українців. Наші термоковдри, виготовлені в рамках проєкту, даруємо всім, кому вони справді необхідні, безкоштовно. Але ж це не унікальний виріб, і ви його легко можете придбати онлайн чи в магазині за дуже незначні кошти. Тож, головне в цьому проєкті – знати. І ми поширюємо ці знання, адже це, дійсно, знання, що одного разу збережуть, можливо, і ваше життя”.

Проєкт “Знання, що рятують життя”, започаткований ІТ-Інтегратор, триватиме до 31 грудня 2022 року. Протягом цього часу кожен охочий може дізнатися більше про способи використання та принципи дії рятувальної термоковдри, замовити безкоштовну партію дитячих чи універсальних (стандартного розміру) термоковдр для свого колективу, закладу освіти чи громади, зробити донат на виготовлення 10, 100 чи 1000 термоковдр на рахунок БФ “Фонд освітніх ініціатив” або підтримати проєкт, розповівши про нього на власному медіа-ресурсі чи сторінці у соціальній мережі.

Поділитися статтею:
Як зберегти тепло та здоров’я цієї зими

20 тисяч рятувальних термоковдр до кінцЯ цього року буде відправлено для маленьких та дорослих українців від найбільшого системного інтегратора України – компанії “ІТ-Інтегратор”, за підтримки БФ “Фонд освітніх ініціатив” в межах проєкту “Знання, що рятують життя”. Робити добрі справи – не “для галочки”, а надаючи реальну допомогу тим, хто її потребує найбільше зараз – головний […]

https://itcluster.lviv.ua/wp-content/uploads/2023/01/yak-zberegty-teplo-ta-zdorovya-cziyeyi-zymy_63bd82ab6b388.png
Скопійовано!