10 Липня, 2019
Час читання: 4 хв.

600,000 грн від Львівських ІТ-Компаній для Студентів ІоТ

25 червня, відбулося відкриття нової IoT лабораторії у Львівській Політехніці, яку стартував Львівський ІТ Кластер спільно з ІТ компаніями. Відтепер, студенти програми “Інтернет Речей” мають необмежені можливості для проєктування та конструювання ІоТ пристроїв. Про можливості лабораторії та важливість ІоТ напрямку розповідаємо далі. 

Це вже друга лабораторія інтернету речей у Львівській Політехніці. До створення та облаштування лабораторії долучились 7 компаній Львівського ІТ Кластера: генеральні партнери Sigma Software та SoftServe, ексклюзивний партнер PLVision LLC, золоті партнери Intellias, Perfectial, Conscensia, та срібний партнер Vakoms. Вартість обладнання лабораторії перевищила 600,000 грн, на які придбали лазерний гравер, робомашини та ноутбуки а також буде придбано 3D принтер.

 
1 / 8


Детальніше про можливості нової ІоТ лабораторії розповідає Ігор Саламін, Head of Human Capital у PLVision: “У лабораторії є все необхідне обладнання для роботи над проєктами у сфері Інтернету речей. Для студентів це простір, де можна експериментувати, перевіряти свої ідеї, створювати щось першими. Можна самому проєктувати і виготовляти деталі для розумних пристроїв. Для цього в лабораторії є лазерний гравер і скоро з’явиться 3D принтер. Для розвитку навиків у програмуванні, у роботі з сенсорами та контролерами – робомашини. У лабораторії можна пройти весь процес створення розумної речі – від написання коду до її виготовлення. Те, що тут можна створити, обмежується лише уявою. Виготовити можна все, починаючи від крутої прикраси для новорічної ялинки, завершуючи пристроєм для управління розумним будинком чи заводом. Ми в PLVision спеціалізуємося на Embedded Software Development, Networking та IoT, і працюємо зокрема над створенням рішень, які покликані запобігати втратам на промислових підприємствах. Щоб працювати з проєктами такого рівня, потрібно добре опанувати базу. І це цілком можливо зробити в IoT-лабораторії.

img_8130
Технології Інтернету речей зараз є дуже популярним напрямком, про що свідчать як запити компаній, так і кількість студентів, які прагнуть навчатись на цій спеціальності. Володимир Чирва, керуючий партнер Sigma Software розповідає, чому їхня компанія вирішила долучитись до проєкту:  «Підтримка освіти в Україні є важливою частиною CSR (Corporate social responsibility (Соціальна відповідальність бізнесу) – прим. ред.) стратегії Sigma Software. Ми ініціюємо освітні програми та зустрічі зі студентами; інтернатури для тих, хто прагне отримати досвід на реальних проєктах; відкриваємо високотехнологічні класи та сприяємо розвитку майбутніх фахівців ІТ галузі. IoT – це трендовий напрямок, за ним – майбутнє. Те з якою швидкістю зростає кількість під’єднаних до інтернету пристроїв вражає – 30 млрд у 2020 році. Якщо колись дивували технології розумних будинків, то сьогодні поява розумних міст вже не дивує нікого. Тож напрямок має величезні перспективи.

Sigma Software має великий досвід роботи із проєктами, що поєднують Embedded Software Development, IoT та Cybersecurity. Сьогодні ми допомагаємо своїм партнерам у втіленні рішень для освітлення великих міст, розробляємо обладнання для керування опаленням, електрикою та водою для смартбудинків та ще багато інших цікавих проєктів, які наразі реалізуються у нашій Embedded Software Development лабораторії у львівському офісі компанії. Інвестиція у відкриття IoT лабораторії є кроком назустріч розвитку майбутніх висококваліфікованих фахівців, які вже за декілька років прийдуть в наші офіси та пліч-о-пліч із нашими експертами розроблятимуть нові рішення, що будуть змінювати майбутнє на краще. І це – чи не найголовніша причина, чому ми виступили генеральними партнерами та підтримали відкриття інноваційної лабораторії для студентів кафедри «Комп’ютеризованих систем автоматики»

img_8224


Результати освітніх ініціатив Львівського ІТ Кластера вражають: понад 700 студентів навчаються на модернізованих освітніх програмах. Про результати співпраці ІТ-компаній з Кластером в освітньому розповідає віце-президент SoftServe та випускник Львівської Політехніки
Олег Дениc: “Немає жодного освітнього проєкту Львівського ІТ Кластера, який би SoftServe оминув підтримкою. Разом ми змінюємо освітню еко-систему міста. Ми бачимо, як ініціативи по модернізації освіти дають досить швидкий результат: відкриті за останні кілька років нові університетські ІТ-програми користуються великим попитом і, що найважливіше, готують випускників принципово нового рівня. Від цього, у результаті, виграють усі – і студенти, яким не складе труднощів знайти роботу; і ІТ-галузь, яка залучає цю талановиту молодь на роботу; і університети, які стають конкурентнішими та привабливішими з-поміж інших; і зрештою, Львів, що рік за роком зміцнює свої позиції як потужний ІТ-осередок України».

img_8152
Нагадуємо, що 10 липня стартує вступна кампанія 2019. Абітурієнти мають змогу податись на 14 освітніх програм від Львівського ІТ Кластера. Детальніше про програми читайте тут та на сторінках університетів Львівської Політехніки, ЛНУ ім. І.Франка та ЛДУБЖД.

Поділитися статтею:
600,000 грн від Львівських ІТ-Компаній для Студентів ІоТ

25 червня, відбулося відкриття нової IoT лабораторії у Львівській Політехніці, яку стартував Львівський ІТ Кластер спільно з ІТ компаніями. Відтепер, студенти програми “Інтернет Речей” мають необмежені можливості для проєктування та конструювання ІоТ пристроїв. Про можливості лабораторії та важливість ІоТ напрямку розповідаємо далі.  Це вже друга лабораторія інтернету речей у Львівській Політехніці. До створення та облаштування […]

https://itcluster.lviv.ua/wp-content/uploads/2022/08/600000-grn-vid-lvivskyh-it-kompanij-dlya-studentiv-iot_62f969cf68ed1.jpeg
Скопійовано!