Програма Інтернет речей (Internet of things) на спеціальності Комп’ютерні науки у Львівській політехніці була створена Львівським ІТ Кластером ще у 2016 році. Вона стала першою з 17 програм, які були розроблені у колаборації викладачів та спеціалістів ІТ-індустрії. Зараз до програми ІоТ залучені більш, ніж півсотні ІТ-фахівців. У 2021 році вже другий випуск програми отримав дипломи бакалавра. Святкування нового випуску відбулося в компанії Intellias, представники якої значно доклалися до підготовки та реалізації освітньої програми ІоT.
Програма ІоТ є результатом ефективної співпраці багатьох провідних ІТ-компаній Львова. Серед них Intellias, SoftServe, PLVision, Perfectial, Infineon Technologies та інші компанії ІТ Кластера.

Представники IT-компаній висловили свої сподівання на нове покоління українських IT-фахівців.
“Ця освітня програма – приклад дуальної освіти, коли компанії беруть участь в освітньому процесі рівно так само, як студенти. За час існування програми дипломи бакалавра отримали більше ста студентів. Програма грунтується на реальних кейсах та складається з чотирьох компонентів: фундаментальні науки, технологічні науки в плані роботи з пристроями, програмування та галузеві дисципліни.” – поділився думками Роман Павлюк, Head of Technology Office в Intellias, викладач програми IoT.
Крім цього, щоб наблизити навчальний процес до реальних проєктів, велика увага приділяється командній роботі та заняттям з менторами, які мають значний професійний досвід в ІТ-індустрії.
Ще однією перевагою програми ІоТ є широкі можливості для здобуття першого професійного досвіду. Успішні студенти брали участь в хакатонах та конференціях, проходили стажування в найбільших ІТ-компаніях Львова, щоб за 4 роки здобути повний набір знань та навичок, необхідних для побудови успішної кар’єри.
“За ініціативи Зеновія Вереса, ми об’єдналися у групу волонтерів, хоча всі ми різні люди, але тим не менше, змогли разом створити досить успішну освітню програму, і маємо сьогодні вже другий випуск. Тому, я бажаю нашим випускникам теж підтримувати одне одного, це і є ключ до успіху,” – Ярослав Клочник, Sub Cluster Lead of Integration Platforms у SoftServe, викладач програми IoT.
“На одній з конференцій IT Arena, під час інавгурації наших студентів, СЕО Lifecell сказав: “Дивлячись на сцену, ви бачите теперішнє і минуле. Я ж у кращій ситуації, адже я дивлюсь у зал і бачу майбутнє”. Мені надзвичайно приємно бачити спільноту однодумців, які сьогодні стають творцями нового теперішнього. Щиро сподіваюсь, що їх вогонь в очах буде палати і надалі, ідеї будуть впроваджуватись і вони будуть прикладом для нових студентів.” – Зеновій Верес, Solution Architect у SoftServe, викладач програми ІоТ.

“Львівський ІТ Кластер вже протягом 5-ти років працює над розвитком освіти у Львові і саме програма Інтернет речей у Львівській політехніці була першою, яка дала поштовх до якісних змін в освіті. Успішне працевлаштування наших студентів та позитивні відгуки про практичне навчання показує, що зміни в освіті можливі лише завдяки синергії бізнесу та освіти можна досягти високого потенціалу в майбутньому,” – Христина Горбась, керівник освітнього напрямку ІТ Кластера.
Ще раз дякуємо усім фахівцям компаній, які активно беруть участь у розробці, впровадженні програми та забезпеченні програми менторами для підготовки студентських проєктів в межах командної роботи, а саме Андрію Скоропаду, СЕО компанії Perfectial, Андрію Сиваку, Software Engineering Manager компанії Infineon Technologies, Андрію Терлизі, Chief Delivery Officer в Intellias, Петру Саснику, Solutions Architect, SoftServe і Віталію Дутці, Business Director, Transportation & Logistics в Intellias. А також дякуємо власне компаніям, які активно долучаються до створення інноваційних бакалаврських програм та нагадаємо, що проєкт IT Expert Львівського ІТ Кластера включає 17 інноваційних програм у 3-х університетах Львова, на які можна вступати на загальних умовах.