Цьогорічний IT Research – наймасштабніший за усі шість років проведення дослідження. Вперше у Львівському ІТ Кластері дослідили соціально-демографічний профіль, освіту та кількість IT-спеціалістів, приплив людського капіталу в ІТ-галузі одразу двох міст: Львова та Івано-Франківська. Окрім того, звіт містить дані про економічний ефект та оборот ІТ-галузі Львова.
Також IT Research 6.0. дослідив вплив пандемії COVID-19 на ІТ-індустрію: організацію роботи в нових умовах, ставлення до вакцинації та кількість щеплених. Опитування проводилось у період з вересня по листопад 2021 року. Опитали 800 респондентів у Львові та 400 в Івано-Франківську в ІТ-компаніях різного розміру.
“Така колаборація Кластерів дозволила вивчити та співставити дані двох міст та виокремити спільні тенденції. А результати досліджень будуть цінними як для компаній, що входять до Львівського і до Івано-Франківського ІТ Кластерів, так і зацікавлених потенційних інвесторів та компаній, які хочуть зростати та розвиватися у Львові та Івано-Франківську”, – зазначає Степан Веселовський, СЕО Львівського ІТ Кластера.
Львів: економічний ефект на понад мільярд гривень, 90 нових компаній і 67% вакцинованих ІТ-спеціалістів
За даними IT Research 6.0, компанії, обсягом 251 і більше працівників формують майже половину ринку ІТ-спеціалістів. Протягом 2021 року в місті відкрилось 90 компаній, а закрилось 74. Відтак, кількість ІТ-компаній у місті вперше перетнула позначку у півтисячі – 511. Тоді як в 2020 році їх було 492. Зростає кількість спеціалістів, які працюють у сфері ІТ – 30-31 тисяча людей. Для порівняння, у 2019 їх було 26-26,5 тисяч.

Середній вік розробників у Львові 29 років. 80% опитаних відзначили зростання доходу у порівнянні із 2020 роком. 92% опитаних живуть у Львові, а з них 48% переїхали до міста з інших регіонів чи країн. Нині медіана по зарплаті становить $2 102 проти $1 723 в минулому році.
Загальний економічний ефект від діяльності ІТ-сфери у Львові у 2020 становив $1,4 мільярди проти $1,2 мільярдів у 2019 році. Прямий економічний ефект – $865 мільйонів, а непрямий – $557 мільйонів.
Частка ІТ-галузі у ВРП Львова за минулий рік склала 21%. Компанії відзначають позитивну динаміку на ринку. У 2021 році 63% опитаних компаній позитивно оцінюють ситуацію із залученням нових працівників і клієнтів.
Другий рік поспіль IT Research досліджує вплив кризи спричиненої пандемією COVID-19. Компанії сприяють вакцинації своїх працівників: 67% опитаних пройшли повний курс вакцинації.
Івано-Франківськ: 70 компаній, більше 2 тисяч спеціалістів та 65% щеплених проти COVID-19
Дослідження Івано-Франківської ІТ-сфери відбувається вперше. За даними IT Research 6.0 в місті є 70 компаній, де працює 2,6 тисяч людей. 50% спеціалістів працюють у компаніях, які мають офіс у Львові.
Середній вік ІТ-спеціаліста в Івано-Франківську, як і у Львові – близько 29 років. Велику частку на ринку займають молоді спеціалісти, які працюють близько року (28%). Чверть опитаних – це фахівці, які у сфері ІТ від одного до трьох років. І ще чверть – працюють від трьох до шести років. Медіана по зарплатні в Івано-Франківську на $763 нижча ніж у Львові: $2102 проти $1339.
За даними IT Research 6.0 в місті кожен десятий ІТ-спеціаліст Івано-Франківська (13%) розглядає можливість релокації в межах України, а 16% – переїзд за кордон. Серед найпопулярніших напрямів: Польща, країни Скандинавії, Канада та США.
52% опитаних ІТ-спеціалістів в Івано-Франківську відзначають, що перехворіли на COVID-19. До вакцинації ставляться позитивно – 73%, а пройшли повний курс вакцинації 65% опитаних. Близько половини ІТ-спеціалістів щепились препаратом Pfizer (61%), AstraZeneca/Covisheld обрали 21%, Moderna (14%) і 6% отримали щонайменше одну дозу CoronaVac.
“Дослідження ІТ-ринку є важливим етапом сьогодні, адже пандемія відкрила для ІТ-сектору нові можливості та виклики водночас. Для Івано-Франківська ці результати стануть стартовим майданчиком для залучення нових інвестицій у галузь, посилення співпраці з дотичними бізнесами, розвитку та розширення ІТ-ринку регіону,” – додала Ірина Дарвай, виконавча директорка Івано-Франківського ІТ Кластера.
Дослідження ІТ Research 6.0. уже вшосте Львівський ІТ Кластер проводить разом із дослідницькою агенцією Fama. Повну інформацію про найважливіші тенденції Івано-Франківської та Львівської ІТ-індустрій, ефективність дистанційної роботи ІТ-спеціалістів, впливу карантину на умови праці, освіту, міграційні настрої ІТ-спеціалістів Львова, причини звільнення, ставлення до Дія City – дізнавайтесь у дослідженні IT Research 6.0, яке можна завантажити за цим посиланням.