4 Квітня, 2023
Час читання: 3 хв.

Львівський ІТ Кластер створить Дослідний центр для студентів інженерних спеціальностей

4 квітня Львівський IT Кластер, Львівська міська рада разом з Програмою USAID “Конкурентоспроможна економіка України” підписали меморандум про створення Дослідного центру з лабораторіями для навчання і практики для студентів інженерних спеціальностей закладів вищої освіти міста.

Дослідний центр об’єднуватиме лабораторії для міжсекторальних досліджень та простори для розвитку стартапів і підприємницьких навиків. У Центрі студенти, науковці, майбутні підприємці зможуть додатково вчитися, працювати над створенням власних проєктів та стартапів, слухати лекції та розвивати навички ведення бізнесу. 

Для Кластера цей проєкт є логічним продовженням розвитку інноваційної освіти у Львові. Понад 7 років учасники спільноти докладаються до трансформації вищої освіти у Львові. А для партнерів, в особі Львівської міської ради і Програми USAID “Конкурентоспроможна економіка України”, цей проєкт є особливо важливим, адже веде до розвитку інноваційного підприємництва, створення нових продуктів та стартапів, заснованих на дослідженнях, і в результаті до трансформації економіки регіону в більш конкурентоспроможну та інноваційну.

“Разом з компаніями спільноти оновили 19 бакалаврських програм у чотирьох університетах міста – ЛНУ ім.І.Франка, НУ “Львівська політехніка”, Львівському державному університеті безпеки життєдіяльності та Львівській національній академії мистецтв. На цих програмах навчається понад 4000 студентів. Дослідний центр створить відповідну інфрастуктуру для цих і, зокрема релокованиих студентів. Це буде місце, де вони зможуть втілювати свої найсміливіші ідеї, започаткуовувати власні стартапи, втілювати інноваційні проєкти, працювати у сучасних лабораторіях”, – зазнає Степан Веселовський, СЕО Львівського ІТ Кластера.

У Дослідному центрі передбачено створення лабораторій різних спрямувань:

 • Лабораторія Design Thinking.
 • Лабораторія ІоТ.
 • Лабораторія AI.
 • Лабораторія Робототехніки.
 • Лабораторія AR/VR + Gamedev.
 • Лабораторія Механічної обробки.
 • Лабораторія HCI (людино-машинної взаємодії).
 • Лабораторія Механічної обробки.
 • Лабораторія Кібербезпеки.
 • Лабораторія Радіоелектроніки.
 • Data Center .

Створення Дослідного центру підтримує Програма USAID “Конкурентоспроможна економіка України”.

“Ініціатива зі створення Дослідного центру є важливою саме зараз, адже якісна освіта є основою для відбудови країни та її подальшого розвитку. Реалізація проєкту у тристоронньому партнерстві між Програмою USAID “Конкурентоспроможна економіка України”, Львівською міською радою  та Львівським ІT кластером стане поштовхом до розвитку інноваційного підприємництва, створення нових продуктів та нестандартних рішень”, – зауважує Наталія Петрова, менеджерка проєктів USAID.

“Ми віримо, що реалізація проєкту стане каталізатором для появи стартапів і продуктів завдяки ґрунтовним академічним знанням та пулу талантів, які застосують їх на практиці. Такі Дослідні центри стануть основою для прототипування. Також цей Центр відіграє важливу роль у поверненні та залученні талантів в Україну. Тут буде простір для застосування знань, реалізації сміливих ідей та створення продуктів, які будуть конкурентними на глобальному ринку”, – додає Олеся Залуська, керівниця Програми USAID “Конкурентоспроможна економіка України”.

Дослідний центрі Львівського ІТ Кластера сприятиме розвитку нових робочих місць,  впровадженню нових  інновацій, розвитку Design thinking, що є важливою передумовою для конкурентоспроможності та інноваційності. Крім того, у Дослідному центрі буде створено умови не лише для запуску стартапів, а й розвитку інших технологічних секторів.

“Цим підписанням ми даємо початок створення у Львові якісного середовище для тисячі студентів. Лабораторії, лекторії та кімнати відпочинку мають сприяти зародженню власних проєктів та стартапів. Львів завжди був містом студентів. Завдяки цій співпраці наше місто стає лідером можливостей для студентів, де кожен матиме доступ до інноваційного простору, в якому можна реалізувати свої ідеї”, – наголосив Андрій Москаленко, перший заступник міського голови Львова.

“Я переконаний, що сьогоднішній меморандум дасть поштовх інноваціям, створенню нових робочих місць. Це дуже добре, що у Львові створюються такі важливі проєкти. Дякую партнерам, які підтримують розвиток міста” – доповнив Андрій Садовий, міський голова Львова.

Дослідний центр Львівського ІТ Кластера буде розташований за адресою: вул. Каліча Гора, 5.  Там передбачена повна реконструкція всіх будівель, що знаходяться за цією адресою. Наступним етапом розвитку Дослідного центру стане створення комплексного архітектурного рішення, яке відповідатиме вимогам проєкту. 

Поділитися статтею:
Львівський ІТ Кластер створить Дослідний центр для студентів інженерних спеціальностей

4 квітня Львівський IT Кластер, Львівська міська рада разом з Програмою USAID “Конкурентоспроможна економіка України” підписали меморандум про створення Дослідного центру з лабораторіями для навчання і практики для студентів інженерних спеціальностей закладів вищої освіти міста. Дослідний центр об’єднуватиме лабораторії для міжсекторальних досліджень та простори для розвитку стартапів і підприємницьких навиків. У Центрі студенти, науковці, майбутні […]

https://itcluster.lviv.ua/wp-content/uploads/2023/04/img_0515.jpg
Скопійовано!