Львівський ІТ Кластер Нагородив Найактивніші Компанії

17 Dec, 2019

Добігає до кінця 2019 рік. Тому, традиційно, ми підбиваємо підсумки діяльності Львівського ІТ Кластеру. Станом на кінець 2019 року Кластер об’єднує 95 ІТ-компаній та понад 16 тисяч ІТ-спеціалістів. У 2019 Кластер запустив 5 інноваційних бакалаврських програм в ЛНУ ім.І.Франка, стартував два нові проекти – IT Village та Lviv Tech Angels, успішно провів масштабну конференцію IT Arena, а також нагородив найактивніших членів. Чим ще відзначився 2019 рік для Львівського ІТ Кластеру? Далі — детально про всі досягнення.

 

Цьогоріч Львівський ІТ Кластер вперше нагородив найактивніші компанії-учасниці під час Загальних Зборів Кластеру у п’ятницю, 13 грудня. У номінації “Proactive Member” перемогла компанія SoftServe, адже бере участь в абсолютно всіх проектах Кластеру. Нагороду “Best Team Player” отримав Intellias за надійну і стабільну підтримку. Звання “Icebreaker” дісталося компанії N-iX за те, що мотивує всіх довкола і першою вірить в успіх проектів Кластеру. Компанія PLVision за свій вклад в освіту отримала відзнаку “Academic High Achiever”. ELEKS, що відрізняється з-поміж інших сильним і дружнім ком’юніті, став “IT Club Champion”. Компанія Forbytes отримала нагороду в номінації “Best Neighbour”, тому що рекордна кількість працівників компанії мешкатиме у заміському просторі IT Village. У номінації “Newsmaker of the Year” переміг EPAM, адже компанія стала головною зіркою випусків нашого друкованого журналу ІТІD.

1 / 4

Освіта

 

Освіта є одним з головних напрямків роботи Львівського ІТ Кластеру. В рамках проекту ІТ Expert Кластер запустив в ЛНУ ім. І.Франка 5 інноваційних програм: Кібербезпека, Програмна Інженерія, Статистичний аналіз даних, Сенсорні та діагностичні електронні системи, Управління персоналом в публічній сфері та бізнес-структурах. Також відкрили ІоТ лабораторію в Національному університеті “Львівська Політехніка”. Крім того, у 2019 вперше провели Tech Battle змагання студентських інноваційних проектів. Переможцем стала команда з УКУ Fencing Assistant, яка придумали рішення для спортсменів-фехтувальників. На розвиток своєї ідеї студенти отримали 25 тисяч грн. В межах проекту IT Future, для 30 шкіл Львова і області ми провели екскурсії кращими ІТ-компаніями міста. В межах проекту IT Challenge ми організували змагання для талановитих школярів. Переможцем став учень середньої загальноосвітньої школи №9 у Львові Олександр Оглашенний. На розвиток свого проекту — роботизованої руки — він отримав 10 тисяч грн винагороди та техніку для комп’ютерного класу своєї школи.
 

Інфраструктура

 

ІТ Park – найбільший інфраструктурний проект Львівського ІТ Кластеру, який у майбутньому стане осередком ІТ-індустрії міста та місцем концентрації для понад 10 тисяч ІТ-спеціалістів. Цього року Львівський ІТ Кластер підписав попередні договори оренди з першими резидентами парку під час конференції ІТ Jazz у червні. Серед них – ключові лідери ІТ-індустрії міста, компанії – SoftServe, Perfectial, Intellias, GlobalLogic, N-iX. Окрім того, Кластер почав працювати над концепцією Innovation Labs Complex, яку планує завершити та оприлюднити наступного року.

 

IT Village це ще один амбітний проект Львівського ІТ Кластеру. Ми створюємо комфортний житловий простір за містом для ком’юніті ІТ-спеціалістів, згідно останніх технологічних тенденцій. У квітні стартував проект, і на кінець року вже розпочали другий етап будівництва будинків, 30 котеджів готові до накриття, 37 будинків вже продано.

 

Цього року до нашої програми лояльності ІТ Club долучилося 217 нових партнерів та більше 5 тисяч користувачів мобільного додатку, з них – понад 2,5 тисячі з Одеси і Києва. Також ми оновили мобільний додаток і створили веб-сайт ІТ Club Loyalty.

 

Події

 

Наприкінці вересня у Львові пройшла наймасштабніша тех подія року, ІТ Arena, яка зібрала 3816 відвідувачів з 30 країн, 104 представників медіа, 120 стартапів, щоб обговорити негативні та позитивні сторони розвитку технологій. Спікерами події стали експерти з компаній Microsoft, Spotify, The Number 1 Agency, UiPath, Ajax Systems та багато інших. Традиційно, відбувся IT Arena Startup Competition, чий загальний призовий фонд склав рекордних $96,000. Переможцями змагання стали Legal Nodes – це онлайн асистент, що допомагає компаніям визначити і задовольнити юридичні потреби. На розвиток своєї справи вони отримали $10,000.

 

Вже четверта за рахунком конференція ІТ Jazz, що відбулася в рамках Leopolis Jazz Fest у червні, зібрала 136 відвідувачів: лідерів ІТ-компаній, представників влади та інвесторів. На заході відбулися дві ключові події: підписання договорів орендарів Innovation District IT Park і презентація нового проекту від Львівського ІТ Кластеру – Lviv Tech Angels.

1 / 4

Промоційні проекти

 

ITID Lviv– щоквартальний англомовний друкований журнал про ІТ-індустрію і представників ІТ-спільноти міста. Проект стартував у 2017 році і продовжує набирати обертів. У 2018 році було видано 4 випуски, в яких порушувались найактуальніші питання розвитку глобальної технологічної індустрії, а також особливості розвитку галузі в Україні та Львові зокрема. Серед тем журналу – екологічні технології, життя в період стресу, корпоративні інновації, ведення ІТ-бізнесу у Львові, тощо. Журнал збільшив також місця своєї присутності, на сьогодні його можна знайти у 97 кращих закладах міста.

 

Четвертий рік поспіль Львівський ІТ Кластер разом з соціологічною агенцією “Fama” проводить опитування серед ІТ-спеціалістів. Цьогоріч у дослідженні взяло участь 820 ІТ-спеціалістів. Згідно з результатами дослідження, ІТ-індустрія міста швидко росте та розвивається і кількість ІТ-спеціалістів сягнула 25000, кількість компаній – 416, а економічний оборот перевищив 1 млрд доларів.

 

IT Law Department

 

IT Law Department Львівського ІТ Кластеру надає юридичну підтримку для всіх проектів і компаній, які є учасницями кластеру. Цього року ми організували 12 зустрічей з підприємцями,  IT Law Department надав 130 консультацій учасникам кластеру. Крім того, ми запустили онлайн сервіс “Ask your lawyer”, що діє 24/7.

 

Найновіші проекти

 

Lviv Tech Angles – це новий проект Львівського ІТ Кластеру, який розвиватиме стартап культуру Львова і України, закритий клуб інвесорів займатиметься інвестиціями в успішні та перспективні українські бізнес-ідеї. На сьогодні в клубі є вже 5 учасників. Очолює його Михайло Пузраков, COO та Co-Founder компанії Intellias. Проект запустили у червні цього року під час конференції IT Jazz. Представники клубу брали участь у складі журі на IT Arena Startup Competition у вересні та з нового року планують активну діяльність.

 

Щороку Львівський ІТ Кластер втілює все масштабніші і амбітні проекти. У нас ще багато ідей, які ми реалізуємо заради розвитку ІТ-індустрії у Львові та в Україні.