20 Червня, 2023
Час читання: 4 хв.

Львівський ІТ Кластер спільно з партнерами запускає всеукраїнське дослідження тех-індустрії IT Research Ukraine

Львівський ІТ Кластер продовжує розширювати дослідницький проєкт IT Research, який з 2015 року ґрунтовно вивчає та аналізує ІТ-ринок Львова. У 2022 Кластер провів унікальне дослідження IT Research Resilience та дослідив вплив повномасштабної війни на розвиток ІТ-індустрії України. Цьогоріч IT Research масштабується у велике дослідження IT Research Ukraine, в партнерстві з Міністерством цифрової трансформації України та за підтримки Програми USAID “Конкурентоспроможна економіка України”. У межах дослідження, в Україні вперше опитають 10 тисяч фахівців IT-галузі з усіх областей України*  та детально проаналізують кожну з них.

Мета проєкту IT Research Ukraine – комплексно дослідити ІТ-галузь України за верифікованою методологією, яка удосконалювалась протягом останніх восьми років. Дослідження сформує повну картину ІТ-індустрії країни на другий рік повномасштабної війни. Результати IT Research Ukraine забезпечать якісну уніфіковану аналітику, яка дозволить відстежувати стан та перспективи ІТ-індустрії в Україні та деталізовані особливості у кожному регіоні для стійкості та розвитку. 

Кластер та партнери дослідження анонсували проведення IT Research Ukraine ще у 2022 році. Однак, через повномасштабний наступ росії, проєкт адаптували під нові реалії: проаналізували стан тех-індустрії України під час війни, а також деталізовано дослідили 7 областей заходу України, куди після вторгнення перемістилася значна кількість IT-фахівців. 

Цьогоріч Кластер та партнери попри повномасштабну війну проведуть повноформатне всеукраїнське дослідження усіх областей України. Нині є надважливим комплексний та систематизований аналіз ринку, який допоможе зрозуміти, куди рухається індустрія та стане основою для прийняття бізнес та владних рішень. Агресивна війна росії проти України хоч і вплинула на тех-індустрію, як і на будь-яку іншу, водночас,  IT – єдина галузь, яка зросла у 2022 році. Крім того, упродовж періоду повномасштабного вторгнення індустрія складає від 42% до майже 49% усього експорту послуг України, відтак залишається однією з опорних для економіки.

“IT Research Ukraine – це унікальне детальне дослідження галузі, яке не має аналогів. Адже практично жоден з існуючих в індустрії оглядів не може забезпечити системність та науковий підхід. Здебільшого такі звіти, базовані на даних з відкритих джерел та реєстрів. Кластер, як найбільше в Україні об’єднання тех-компаній, під час IT Research Ukraine опитає 10 000 працівників галузі. Ми дослідимо профілі IT-компаній та спеціалістів; закономірність міграційних настроїв; вплив війни на галузь; виявимо економічні очікування гравців ринку; з’ясуємо виклики, з якими вони стикнулися та опишемо нові можливості; оцінимо економічний ефект української IT-індустрії. І як результат отримаємо вичерпну інформацію щодо стану тех-галузі в кожній з областей. А також проаналізуємо зміни за рік війни у 7 областях Заходу України, які ми досліджували минулоріч у межах IT Research Resilience. Це зробить IT Research Ukraine найбільшим та найдетальнішим дослідженням тех-сфери, яке коли-небудь проводилось в Україні”, – зазначає Степан Веселовський, СЕО Львівського ІТ Кластера.

Уже другий рік поспіль проєкт IT Research Ukraine Кластер підтримують Програма USAID “Конкурентоспроможна економіка України” та Міністерство цифрової трансформації. Комплексний соціологічний та економічний аналіз, а також верифікацію зібраних даних забезпечує Дослідницька агенція Fama

“ІТ — дуже динамічна галузь, тому для нас як для законотворців цієї сфери такі дослідження є надзвичайно цінними. Вони допомагають нам вести постійний та предметний діалог з бізнесом, а також вимірювати ефективність нашої роботи і визначати подальші кроки, щоб підтримувати стабільний розвиток індустрії. Це особливо важливо зараз, адже ІТ — фундамент економічної відбудови країни після перемоги”, — каже заступник Міністра цифрової трансформації Олександр Борняков

“Агентство США з міжнародного розвитку (USAID) надає допомогу технологічному сектору з 2019 року. Від початку повномасштабного вторгнення росії, USAID збільшує кількість ініціатив з українським хай-теком, нарощуючи обсяги підтримки органів влади України, бізнесу, підприємницьких об’єднань і працівників, аби сприяти впровадженню цифрових послуг світового рівня і створення IT-продуктів, які забезпечують валютні надходження та робочі місця з високим рівнем оплати праці. У минулому році Агентство виступило партнерами дослідження. Воно виявило високий рівень стійкості ІТ-індустрії та водночас розкрило загрози для зростання сектору в майбутньому, і окреслило горизонти перетворення української економіки в більш інноваційну і конкурентноздатну під час повоєнного відновлення. Всеукраїнське дослідження ІТ-сектору покликане визначити фактори, що ускладнюють відновлення динаміки ІТ-експорту, залучення інвестицій та створення робочих місць, впровадження інновацій. Розраховуємо, що донори та уряд разом з приватним сектором об’єднають зусилля задля вирішення цих проблем. Стимулювання ІТ-продажів, грантова підтримка, розвиток людського капіталу, розвиток стартового та експортного фінансування, посилення регіональних ІТ кластерів та підтримка державних активностей залишаються в нашому пріоритеті, і всеукраїнське ІТ-дослідження зокрема допоже найкращим чином визначити куди USAID направити технічну допомогу у цей критичний час. Ми вітаємо ініціативи і практики, які будуть основою для прийняття рішень і впровадження політик», – зазначає Наталя Петрова, менеджерка проєктів USAID.

* У дослідження не увійдуть тимчасово окуповані росією території та ті, де ведуться активні бойові дії.

Поділитися статтею:
Львівський ІТ Кластер спільно з партнерами запускає всеукраїнське дослідження тех-індустрії IT Research Ukraine

Львівський ІТ Кластер продовжує розширювати дослідницький проєкт IT Research, який з 2015 року ґрунтовно вивчає та аналізує ІТ-ринок Львова. У 2022 Кластер провів унікальне дослідження IT Research Resilience та дослідив вплив повномасштабної війни на розвиток ІТ-індустрії України. Цьогоріч IT Research масштабується у велике дослідження IT Research Ukraine, в партнерстві з Міністерством цифрової трансформації України та […]

https://itcluster.lviv.ua/wp-content/uploads/2023/06/novyna_golovna.png
Скопійовано!