30 Грудня, 2021
Час читання: 3 хв.

Основи Тестування та Розвиток Креативного Мислення. IT Future Mentors Підбиває Підсумки Навчального Семестру

IT Future Mentors проєкт покликаний налагодити співпрацю між ІТ-компаніями та школами, щоб зацікавити дітей ІТ-галуззю та розповісти про низку можливостей, які відкриває ця сфера. Цього семестру завдяки менторам із трьох компаній близько сотні школярів із чотирьох львівських шкіл вчилися креативному мисленню, роботі в команді, основам тестування ПЗ, SMM та онлайн-маркетингу.

Проект IT Future Mentors виник з ініціативи Львівської міської ради, яку підтримав та реалізував Львівський ІТ Кластер, залучивши працівників із компаній Спільноти. Протягом вересня-грудня 2021 року 15 менторів з компаній Avenga, DataArt та Inoxoft знайомили учнів із особливостями ІТ-галузі та ділилися власним досвідом, аби заохотити школярів тех-спеціальностями.

Співпраця шкіл та наставників максимально враховує можливості та потреби обох сторін. Заняття можуть відбуватися як в межах уроків інформатики, так і у формі факультативів. За час існування IT Future Mentors, проєктом зацікавилися працівники компаній різних напрямків: QA-інженери, рекрутери, девелопери, бізнес-аналітики та дизайнери. Ксенія Фесик – XSLT Specialist із компанії Inoxoft працює зі школярами із ліцею №93.

“Я займаюсь вивченням освітньої проблематики вже близько п’яти років. За цей час долучалась до кількох волонтерських ініціатив: від математичних змагань, менторингу дитячої команди з Minecraft до систематичної участі в Hour of code.Тому, коли мої колеги з Inoxoft запропонували взяти участь у волонтерському проєкті від Львівського IT Кластера, я з радістю погодилась. Адже профорієнтація підлітків та інформування школярів про освітні можливості в Україні – це важлива і потрібна ініціатива”, – розповідає Ксенія Фесик.

Три ментори із компанії DataArt працювали із ліцеєм “Надія”. Вони провели 10 занять для учнів 9 класу, яким розповідали про специфіку роботи в ІТ, технічні та нетехнічні професії, основні вимоги до ІТ-фахівців та життєвий цикл проєкту. Окрім цього, наставники проводили практичні заняття для розвитку креативного мислення, вчили давати ефективний зворотній зв’язок, вдосконалювали навички роботи в команді та обговорювали етикет у соціальних мережах.

“Ми не перший рік беремо участь у проєкті IT Future. В докарантинні часи DataArt залюбки приймали в нашому офісі школярів Львова та області, проводили екскурсії та розповідали про роботу в сфері IT. Цього року вирішили долучитись до онлайн версії проєкту. Разом з викладачем інформатики Анною Павлик ми узгодили цикл навчальних занять на теми, які б були цікаві усім без винятку школярам та мотивували їх до навчання та саморозвитку. Ми намагалися робити уроки більш практичними, щоб учні могли побачити, яких навичок їм не вистачає і над чим необхідно працювати”, – розповідає Ольга Денисенко, PR Coordination Lead, DataArt Lviv.

Із школою №45 працювали ментори із компанії Avenga. Вони навчали дітей тестуванню ПЗ, основам онлайн-маркетингу та SMM, особливостям маркетингу в ІТ та проєктному менеджменту. Також Avenga розпочала менторство у школі №50. Ініціаторкою стала працівниця компанії, яка є випускницею цього закладу.

“Це чудовий проєкт, який несе не лише освітньо-практичну цінність для школярів, але і посилює соціальну відповідальність ІТ-спеціалістів. Я рада, що значна кількість спеціалістів нашої  компанії вирішила долучитись до цього проєкту та показати, що розвиток та майбутнє ІТ-спільноти є справді важливим”, – зазначає Лілія Колівошка, Branding Lead at Avenga Ukraine.

Компанії, які працювали в цьому семестрі зі школами, планують продовжити співпрацю у 2022 році. А проєкт IT Future Mentors має намір розширити коло ІТ-компаній, які долучаться до менторства львівських навчальних закладів. Тому закликаємо працівників ставати частиною IT Future Mentors та змінювати ІТ-освіту ще зі шкільної  парти.

Якщо ви зацікавлені в проєкті IT Future Mentors напишіть менеджеру проєкту Оксані Корінь oksana.korin@itcluster.lviv.ua

Також ви можете підтримати освітні ініціативи фінансово. Нагадуємо про фонд Львівського ІТ Кластера EduFund. Обирайте свою підписку і ставайте благочинцями для освітніх програм всього від $1 за місяць. Виручені кошти будуть спрямовані на покращення технічної бази для університетів, де діють навчальні програми Львівського ІТ Кластера. 

Поділитися статтею:
Основи Тестування та Розвиток Креативного Мислення. IT Future Mentors Підбиває Підсумки Навчального Семестру

IT Future Mentors – проєкт покликаний налагодити співпрацю між ІТ-компаніями та школами, щоб зацікавити дітей ІТ-галуззю та розповісти про низку можливостей, які відкриває ця сфера. Цього семестру завдяки менторам із трьох компаній близько сотні школярів із чотирьох львівських шкіл вчилися креативному мисленню, роботі в команді, основам тестування ПЗ, SMM та онлайн-маркетингу. Проект IT Future Mentors […]

https://itcluster.lviv.ua/wp-content/uploads/2022/08/d0bed181d0bdd0bed0b2d0b8-d182d0b5d181d182d183d0b2d0b0d0bdd0bdd18f-d182d0b0-d180d0bed0b7d0b2d0b8d182d0bed0ba-d0bad180d0b5d0b0d182d0b8_62f866922ddad.png
Скопійовано!