13 Серпня, 2021
Час читання: 5 хв.

Перші Випускники Про Навчання на Програмах Львівського ІТ Кластера

Системи штучного інтелекту в Національному університеті “Львівська Політехніка” та Data Science & Intelligence Systems в Львівському національному університеті імені Івана Франка стали одними з пілотних освітніх програм, розроблених із залученням Львівського ІТ Кластера. У 2021-му році перші випускники цих програм отримали дипломи бакалавра. Про особливості навчання студентів, співпрацю з ІТ-індустрією, виклики та складнощі впровадження програм читайте далі.

 

Модернізація освітньої програми Системи штучного інтелекту була розпочата у вересні 2016 за ініціативи професора Наталії Шаховської та Івана Загороднього, випускника Національного університету “Львівська Політехніка” та   Director of Software Development Office у SoftServe. За підтримки Львівського ІТ Кластера було сформовано робочу групу з  ІТ-експертів та представників Національного Університету “Львівської Політехніки”, які розробили навчальну програму курсу. Значну підтримку в підготовці програми забезпечили компанії SoftServe, GlobalLogic, Ciklum, N-IX, EPAM. До викладацького складу кафедра штучного інтелекту залучила фахівців EPAM, Intellias, Inoxoft, GlobalLogic, Solidbrain, Grammarly. Перший набір на програму відбувся у вересні 2017 року. Тоді на вибірковий блок Системи штучного інтелекту було набрано 136 студентів, 88 з яких через 4 роки отримали бакалаврські дипломи.

 

“Коли ми, спільно з представниками ІТ-індустрії модифікували вибірковий блок Системи штучного інтелекту, доволі важко було передбачити затребуваність випускників у майбутньому. Але завдяки тому, що перших 2 курси забезпечують базову фундаментальну та професійну підготовку, студенти мали змогу знайти себе в різних сферах ІТ. Усі наші випускники працевлаштовані, а значна їх частина почали працювати ще з 2-3 курсів. Окрім того, ми ризикнули і організували разом з SoftServe дуальну освіту для 20 студентів, з яких на 3-му курсі створили окрему групу,” Наталія Шаховська, завідувач кафедри систем штучного інтелекту в Національному університеті “Львівська Політехніка”.
for-fb2021-08-12-2

“Ми починали з навчальних проєктів для АІ та ІоТ напрямків; запуск АІ став складнішим і зайняв біля 2 років, адже потрібно було допомогти не тільки з освітньою компонентною, але і з розвитком викладацької команди кафедри та інфраструктури для навчального процесу. Ця робота здійснювалась в активній кооперації команди університету, Львівського ІТ Кластера та ІТ-компаній Львова. Сумарно, до роботи було задіяно більше 150 людей. Чотири роки роботи над проєктом це випробування часом, яке програма та кафедра пройшли на відмінно. Я радий, що все задумане здійснено, і зараз ми маємо перший випуск, де майже сотня студентів отримали диплом бакалавра та успішно працюють в компаніях Львова,” Іван Загородній, Director of Software Development Office в SoftServe, лід освітньої програми Системи штучного інтелекту від ІТ-індустрії.

 

Андрій Натяглий, випускник спеціальності Системи штучного інтелекту, поділився враженнями про програму: “В першу чергу кафедра СШІ – це спільнота людей, які вибираючи місце навчання свідомо чи несвідомо обрали розвиток. Навчальна програма є дійсно непростою – в цьому і полягає її цінність. Студенти працюють над проєктами в невеликих групах, які необхідно презентувати в кінці семестру. Завдяки цьому вони наповнюють своє резюме та отримують як і технічні, так і комунікаційні навички.”

 

Програма Інформаційні системи та технології була розроблена викладачами факультету електроніки та комп’ютерних технологій Львівського національного університету імені Івана Франка спільно із учасниками Львівського IT Кластера, а саме спеціалістами SoftServe, GlobalLogic, PLVision, InfoPulse, Infineon Technologies, Vakoms, EPAM та N-iX. Її особливістю є те, що студенти можуть обрати один із 4 напрямів навчання після 1 курсу бакалаврату:

 

  • Інтернет речей;
  • Розумні системи та рішення;
  • Аналітика даних;
  • Штучний інтелект та машинне навчання.
В перший рік набору студентів на оновлену навчальну програму не було бюджетних місць. Проте, Львівський ІТ Кластер, спільно з Western NIS Enterprise Fund проводили конкурс для найкращих вступників на можливість отримання стипендії на оплату навчання протягом перших двох років. Можливістю отримання стипендії скористалась Лілія Леськів.
for-fb2021-08-12-3

“Для найкращих студентів була можливість отримати стипендію на навчання, яка покривала перші два роки. Для цього було потрібно мати високі бали ЗНО і добре вчитись впродовж цих двох років. Хочу подякувати Львівському ІТ Кластера і викладачам університету за можливість тут навчатися,” коментує Лілія Леськів, випускниця спеціальності Data Science and Intelligent Systems.

 

Окрім того, студенти цього напряму мають можливість розробляти власні проєкти, що пов’язані з опрацюванням великих масивів даних, в лабораторії Infopulse Data Science & Machine Learning Lab, що була відкрита у лютому 2019 р. за підтримки компанії Infopulse.

 

Ігор Оленич завідувач кафедри радіоелектронних та комп’ютерних систем факультету електроніки та комп’ютерних технологій ЛНУ ім. І. Франка про програму: “Освітня програма Інформаційні системи та технології є першою програмою Львівського університету, яка розроблена та впроваджена за підтримки Львівського ІТ Кластера. Наші студенти мають змогу скористатись міжнародною академічною мобільністю, поєднувати навчання і наукові дослідження, зокрема долучатись до воркшопів, зимових та літніх ІТ-шкіл, брати участь у роботі науково-технічних гуртків, та представляти результати своїх наукових досліджень на конференціях.”

 

“Розпочата у 2017 році, за ініціативи завідувача кафедри Системного проєктування Романа Шувара, освітня програма DS&IS була першою програмою на факультеті електроніки та комп’ютерних технологій створеною за новим підходом. Викладачі, інженери і Львівський ІТ Кластер зробили велику роботу, розробивши навчальний план, кожну лекцію для кожного курсу для чотирьох напрямків DS&IS,” Володимир Бігдай, Principal Engineer, Infineon Technologies, лід навчальної програми DS&IS у 2018-2020 роках.
for-fb2021-08-12-1

“За весь період офлайн навчання в університеті (до початку пандемії), ми майже щомісяця відвідували різні заходи, мали екскурсії на відомі ІТ-компанії, а також  воркшопи, лекції та  створювати власні проєкти разом з менторами від індустрії. Навіть двічі потрапили на IT Arena! Це був дуже класний досвід,” Анастасія Сенько, випускниця спеціальності Інформаційні системи та технології.

 

Загалом, проєкт IT Expert Львівського ІТ Кластера включає 17 інноваційних програм у 3-х університетах Львова; вже три з сімнадцяти програм можуть похвалитися випускниками-бакалаврами. Детальнішу інформацію про кожну програму та умови вступу можна знайти за посиланням.
Поділитися статтею:
Перші Випускники Про Навчання на Програмах Львівського ІТ Кластера

Системи штучного інтелекту в Національному університеті “Львівська Політехніка” та Data Science & Intelligence Systems в Львівському національному університеті імені Івана Франка стали одними з пілотних освітніх програм, розроблених із залученням Львівського ІТ Кластера. У 2021-му році перші випускники цих програм отримали дипломи бакалавра. Про особливості навчання студентів, співпрацю з ІТ-індустрією, виклики та складнощі впровадження програм […]

https://itcluster.lviv.ua/wp-content/uploads/2022/08/pershi-vypusknyky-pro-navchannya-na-programah-lvivskogo-it-klastera_62f9cefab1ae8.png
Скопійовано!