17 Грудня, 2024
Час читання: 5 хв.

Понад 22,5 мільйони на Victory Projects: Кластер підбив підсумки ініціативи за 2024 рік

Уже третій рік поспіль Львівський ІТ Кластер активно підтримує Сили оборони України у межах ініціативи Victory Projects. Це низка проєктів, які спрямовані на підсилення технологічної спроможності української армії, створення кращих умов для наших воїнів, а також захист критичної та цивільної інфраструктури від ворожих атак.

Завдяки регулярним донатам компаній-учасниць асоціації, у 2024 році Кластер скерував більше ніж 22,5 мільйона гривень на потреби бойових підрозділів, допомогу мешканцям прифронтових міст та відновлення зруйнованого житла.

SKY: підсилюємо сили ППО

З першого дня війни Львівський ІТ Кластер працює над тим, щоб допомогти захистити українське небо від ворожих ракет і дронів. У межах проєкту SKY вдалося модернізувати технічне забезпечення аналітичного та командного центрів Повітряного командування “Захід”, яке опікується захистом неба над вісьмома областями західної України: від Рівненщини до Закарпаття.

У 2024 році Кластер забезпечив військових наземними станціями “T-Bone V4”, квадрокоптерами, FPV-окулярами, планшетами, пультами для керування дронами, зарядними станціями, радіостанціями, ноутбуками, моніторами, принтерами, проєкторами та іншим комунікаційним й мережевим устаткуванням. Нове обладнання допомагає оперативно виявляти ворожі позиції, мінімізуючи ризики для військових. А також дозволяє залишатися на зв’язку навіть у найскладніших умовах.

Ця допомога вже принесла відчутні результати: ефективність роботи сил ППО зросла на 40%.

Shahedbusters: автівки для сил ППО

Щоб захистити критичну інфраструктуру Львівщини від атак ворожих дронів, Львівський ІТ Кластер ініціював проєкт “ Shahedbusters”. У його межах військові Повітряного командування “Захід” отримали 5 пікапів. Це вже друга партія автівок для мобільно-вогневих груп, що знищують російські безпілотники. Кожен автомобіль вдалося оснастити автоматичною туреллю з кулеметом, що дозволяє вести вогонь по повітряних цілях без прямої участі людини.

Окрім пікапів, військові отримали й інше важливе обладнання: тепловізори, павербанки, планшети, лазерні указки, прожектори, портативні зарядні станції та біноклі. 

Guardian: на захисті українських рубежів

У травні 2023 року Львівський ІТ Кластер запустив проєкт Guardian. Він покликаний підвищити рівень підготовки і ефективності роботи прикордонників та поліпшити умови їхньої служби. Завдяки інціативі вдалося оснастити сучасним обладнанням підрозділи Західного регіонального управління Держприкордонслужби.

Охоронці кордону отримали системи КВЕРТУС AD KRAKEN Е, які створюють радіоперешкоди на 360⁰ і ефективно протидіють ворожим дронам. Пристрої оснащені спеціальним блоком направлених антен для посилення захисту в потрібному напрямку. Лише за тиждень один такий засіб може знешкодити майже 50 ворожих дронів-камікадзе.

Цьогоріч Кластер також підтримав підрозділи 7 прикордонного Карпатського загону. Військові отримали нове обладнання, яке дозволяє створити додатковий центр управління службою та цифровізувати процеси контролю і охорони держкордону не лише на Західному напрямку, а й на півночі. Зокрема, завдяки сучасним системам відеоспостереження прикордонники можуть відстежувати ситуацію на кордоні на відстані до 3 кілометрів у будь-який час доби.

Крім того, підрозділи постійно ротуються на найгарячіші ділянки фронту. Для забезпечення безперебійного та захищеного зв’язку в польових умовах Кластер передав термінали Starlink, генератори, акумулятори для радіостанцій, автомобільні обігрівачі, FPV-дрони, VR-окуляри та інше важливе обладнання.

Проєкт Guardian також охопив підтримку підрозділу управління оперативно-розшукової діяльності м. Краматорськ і 11 прикордонного загону, який служить на Вовчанському напрямку. Завдяки новітньому оснащенню, такому як РЕБи, підрозділи мають змогу ефективно нейтралізувати загрози від ворожих дронів.

Nezlamni Online: стабільний зв’язок для мешканців Херсонщини

У березні 2024 року Львівський IT Кластер спільно з партнерами встановив 12 автономних веж із терміналами Starlink на Херсонщині. Їх розташували поблизу медичних закладів, що дозволяє забезпечити надійний доступ до зв’язку для лікарів та місцевих мешканців навіть під час перебоїв з електропостачанням.

Усі вежі оснащені автономними генераторами та освітленням, а термінали супутникового інтернету Starlink забезпечують стабільне з’єднання у критичних ситуаціях, таких як повний блекаут.

Допомогти мешканцям Херсонщини вдалося завдяки проєкту Nezlamni Online, мета якого забезпечити резервним інтернет-зв’язком жителів українських міст.

Інновації для розвідників ЗСУ

Цьогоріч Кластер також закупив чимало обладнання, яке підсилить розвідувальні можливості бойових підрозділів. 

Так, партію допомоги отримав батальйон безпілотних систем “Інквізиція” 59 окремої мотопіхотної бригади імені Якова Гандзюка. Портативні зарядні станції EcoFlow, батареї для безпілотників Mavic та системи супутникового зв’язку Starlink — все це допоможе бійцям проводити якісний моніторинг позицій.  

Також Кластер передав 10 терміналів Starlink для потреб бригади артилерійської розвідки. Формування брало участь у всіх операціях з деокупації України: на Київщині, Харківщині та Херсонщині. Системи Starlink забезпечать стабільний і захищений зв’язок, що є критично важливим для швидкої координації та коригування вогню.

Візьми будинок під опіку: відновлюємо знищене житло

Львівський ІТ Кластер разом з компаніями-учасницями та партнерами — компаніями “Kormotech” і “Enzym Group” взяли під опіку житловий будинок на вулиці Коновальця, 46. Він зазнав значних руйнувань внаслідок комбінованої атаки по Львову ракетами та шахедами 4 вересня. Реалізація проєкту передбачає проведення протиаварійних та відновлювальних робіт, аби родини, що втратили житло, якнайшвидше повернулися до рідних осель. 

Загальний бюджет проєкту становить 9,5 мільйонів гривень. На фінансування ініціативи фонд Львівського ІТ Кластера виділив 1 мільйон гривень. Ще 3,5 мільйони гривень вдалося залучити завдяки внескам техкомпаній-учасниць асоціації. Компанії “Kormotech” і “Enzym Group” спрямували 3 та 2 мільйони гривень відповідно.

Оптимізуємо меддопомогу: нова техніка для лікарів

Понад 60 телефонів та 13 планшетів команда Кластера передала Першому територіальному медоб’єднанню Львова. Техніка була необхідна для реалізації інноваційної системи екстреного виклику та сповіщення лікарів — knopka.

Завдяки натисканню однієї кнопки пацієнти можуть миттєво викликати чергових медиків на приймальні відділення. А за допомогою мобільного застосунку лікарі можуть збирати консиліуми спеціалістів у випадках, коли пацієнт поступає в лікарню у критичному стані. 

Лише через місяць після впровадження ініціативи середній час очікування на медичну допомогу для пацієнтів після поступлення у лікарні Першого ТМО скоротився до 2 хвилин 11 секунд. При цьому щодня медики оперативно надають допомогу понад 200 пацієнтам у важких та невідкладних станах.

Ініціатива Victory Projects стала можливою завдяки регулярним внескам компаній-учасниць Кластера.

“Ми щиро вдячні кожній компанії, яка протягом цього року не стояла осторонь і швидко відгукувалась на запити наших військових. Адже у сучасній війні технічне оснащення — це надважлива складова, яка дозволяє зберегти життя захисників. Для нас велика честь мати можливість підтримувати Сили оборони України”, — наголосив Степан Веселовський, CEO Львівського ІТ Кластера.

Загалом, від початку повномасштабного вторгнення компанії-учасниці Львівського ІТ Кластера спрямували на Victory Projects 142 700 000 гривень, що еквівалентно 4 088 825 доларів. 

Долучайтеся до підтримки Сил оборони України. Вступайте до Львівського ІТ Кластера та підтримуйте ініціативу Victory Projects. За деталями звертайтеся до Юрія Огоновського: yurii.ohonovskyi@itcluster.lviv.ua.

Поділитися статтею:
Понад 22,5 мільйони на Victory Projects: Кластер підбив підсумки ініціативи за 2024 рік

Уже третій рік поспіль Львівський ІТ Кластер активно підтримує Сили оборони України у межах ініціативи Victory Projects. Це низка проєктів, які спрямовані на підсилення технологічної спроможності української армії, створення кращих умов для наших воїнів, а також захист критичної та цивільної інфраструктури від ворожих атак. Завдяки регулярним донатам компаній-учасниць асоціації, у 2024 році Кластер скерував більше […]

https://itcluster.lviv.ua/wp-content/uploads/2024/12/post-pro-viktori_obkladynka-novyna.png
Скопійовано!