24 Травня, 2024
Час читання: 3 хв.

Students Talent Expo: старт в ІТ для початківців

16 травня, у День вишиванки, Львівський ІТ Кластер об’єднав талановитих студентів та потенційних роботодавців на Students Talent Expo. У нетворкінг-події взяли участь близько 2 тисяч студентів з кращих університетів міста, які хочуть працювати в техгалузі. Усі вони навчаються на бакалаврських програмах, які підтримує наша спільнота. Про кар’єрні можливості для них розповідали досвідчені спеціалісти з-понад 30 техкомпаній-учасниць Кластера.

За даними дослідження IT Research Ukraine 2023, в Україні 14% від загальної кількості технічних талантів складають спеціалісти кваліфікації Junior. Це початківці, які лише розпочинають своє знайомство з ІТ-індустрією. Через відсутність або брак досвіду та шалену конкуренцію таким кандидатам найважче отримати бажану посаду.

Водночас, 56% опитаних HR-спеціалістів зазначили, що вони шукають фахівців рівня Junior. Хоча вхідний поріг для початку роботи у таких кандидатів дуже високий. Тому роботодавці звертають увагу на особисті якості: іноді саме вони можуть стати вирішальними при відборі.

“Неважливо студент ви, чи ні. Ми готові співпрацювати з вами, якщо ви амбітні та палаєте своєю справою. Будьте допитливими, вмійте приймати виклики та не бійтеся казати “так”. Це дозволить отримати багато різноманітного досвіду”, — пояснює Education Operations Director в Genesis Олексій Ніщик.

Щоб виділитися з-поміж сотень конкурентів, потрібно володіти і мистецтвом самопрезентації, зауважують рекрутери.

“Важливо вміти продавати себе. Потренуйтеся ходити на різні співбесіди, навіть якщо не плануєте працювати в конкретній компанії. Згодом, коли натрапите на вакансію своєї мрії, ви будете менше хвилюватися”, — радить Лілія Костишин, Talent Acquisition Specialist в N-iX.

Майже половина IT-фахівців розпочинали роботу чи стажування в компанії під час навчання. Зазвичай — з третього курсу.

“Важливо не лише знати теорію, а й мати практичний досвід. Рекомендую шукати trainee-програми та розвиватися під керівництвом ментора, працюючи над реальними проєктами”, — доповнює Сергій Єрін, СОО It-Jim.

Спільнота ІТ Кластера активно працює над створенням освітніх проєктів, що мотивують молоде покоління знайти своє покликання у світі ІТ. Адже без юних талантів неможливо уявити подальший розвиток техсфери. Завдяки нетворкінг-події Students Talent Expo ми прагнемо допомогти талановитим студентам знайти першу роботу, а компаніям — посилювати свої команди найкращими фахівцями.

На студентів чекали корисні інтерактиви з підготовки до першої співбесіди. Компанія Conscensia розповіла, як скласти якісне резюме, яке б зацікавило роботодавця. Спеціалісти з N-iX навчали мистецтву самопрезентації, а Sombra підказала, чого не варто казати на співбесіді. Протягом усього дня фахівці з Brainstack_ проводили пробні співбесіди зі студентами Львівської політехніки та Академії мистецтв на позицію Trainee UI/UX Designer. Представники Renesas Electronics підготували інтерактив для тих, хто цікавиться електронікою. Найактивніші учасники воркшопів отримали брендовані подарунки від компаній.

Загалом у межах освітніх проєктів Львівський ІТ Кластер розробив та оновив 19 бакалаврських програм у чотирьох університетах Львова. Вони охоплюють всі основні сфери ІТ-індустрії: від графічного дизайну до електроніки. Понад 4 500 студентів мають можливість працювати над створенням власних проєктів під керівництвом досвідчених менторів, професіоналів з техгалузі. А найперспективніші ідеї перетворюються у стартапи та залучають перше фінансування.

Генеральний партнер Students Talent Expo — Neoversity. Gold-партнерами стали IT-компанії Sombra, It-Jim, Genesis, Brainstack_ і Renesas Electronics. Silver-партнерами виступили N-iX та Conscensia.

Поділитися статтею:
Students Talent Expo: старт в ІТ для початківців

16 травня, у День вишиванки, Львівський ІТ Кластер об’єднав талановитих студентів та потенційних роботодавців на Students Talent Expo. У нетворкінг-події взяли участь близько 2 тисяч студентів з кращих університетів міста, які хочуть працювати в техгалузі. Усі вони навчаються на бакалаврських програмах, які підтримує наша спільнота. Про кар’єрні можливості для них розповідали досвідчені спеціалісти з-понад 30 […]

https://itcluster.lviv.ua/wp-content/uploads/2024/05/ekspo_tilo-novyn-kopiya.png
Скопійовано!