16 Січня, 2024
Час читання: 4 хв.

Участь у Програмі підтримки менторів Львівського ІТ Кластера: Досвід Ciklum

Обмін знаннями – це дорога з двостороннім рухом, а менторство допомагає професійно розвиватися як наставникам, так і студентам бакалаврських програм, які підтримує наша спільнота. У межах проєкту ІТ Expert створено Програму підтримки менторів, до якої, зокрема, долучилася компанія Ciklum. Враженнями про співпрацю менторів і студентів поділилися Тетяна Ладуба, Global Employer Branding Director та Мар’ян Крекотень, Ruby On Rails Expert, ментор на програмі DevOps & Data Engineering у Львівській політехніці.

Менторство –  це той пазл, якого не вистачало сучасній технічній освіті. Спілкуючись з менторами, студенти переймають їх практичний досвід. Це допомагає їм одразу правильно визначати вектор розвитку і не витрачати час на зайве. Для наставників це можливість поглибити свою експертизу, прокачати лідерські навички та створювати спільні проєкти зі студентами. Програма підтримки менторів включає два основні напрямки: заохочення менторів зі сторони Львівського ІТ Кластера та зі сторони ІТ-компаній, які долучаються до програми.

Торік до менторства на бакалаврських програмах, які підтримує Кластер, долучилися експерти компанії Ciklum з Automation QA та Ruby on Rails. У новому навчальному році менторити зголосилося ще 4 фахівця Ciklum. Двоє з них вже почали роботу зі студентами програми Data Science у ЛНУ ім. І. Франка, а інші долучаться до співпраці у зимово-весняному семестрі.

“Обмін знаннями – зокрема й у форматі менторства, – є частиною нашої культури і Never Stand Still філософії. Сіклумери діляться своєю експертизою як всередині компанії, так і за її межами. До прикладу, наші внутрішні менторські практики дають змогу спеціалістам поглиблювати знання щодо окремих технологій, здобувати специфічні навички та покращувати свої софт скіли. Серед зовнішніх ініціатив варто згадати про участь у спеціалізованих конференціях, створення курсів для освітніх платформ, відкриті лекції у форматі Speakers’ Corners тощо,” – зауважує Тетяна Ладуба.

 Кожна компанія сама вирішує, як саме вона буде підтримувати менторів, що працюють зі студентами. У Ciklum фахівцям допомагають із підготовкою виступів – від створення презентаційних матеріалів до промоції подій. Також компанія допомагає у розвитку особистого бренду – постійно розповідає про досягнення своїх спеціалістів назовні – як у власних соцмережах, так і в медіа. Активності для менторів також організовує і L&D департамент. Серед них закриті зустрічі з лекторами, що дають поради по менторству, а також зустрічі для розвитку софт скілів.

В Ciklum переконані, що поглиблення експертизи, безперервне навчання, участь у житті професійних спільнот – це must have для розвитку ІТ-фахівців. Це насамперед про формування екосистеми, соціальну місію.

“Україна має величезний потенціал для подальшого розвитку індустрії та збільшення кількості ІТ-спеціалістів. І ми як бізнес прагнемо долучатися до популяризації ІТ-професій та відповідних освітніх програм у різних форматах”, – доповнює Тетяна Ладуба

Від компанії одним з менторів є Мар’ян Крекотень, Ruby On Rails Expert. Мар’ян вже більше 5 років займається менторством: 2 з них працює зі студентами бакалаврських програм, які підтримує Львівський ІТ Кластер. В минулому навчальному році він працював зі студентами Львівської політехніки. 

“Менторити інших працівників компанії і студентів – це різні речі. Утім менторство студентів є особливо цікавим. Під час мого навчання мені хотілося не лише спілкуватися з викладачами, а й з практиками, які знають, як це насправді працює, що потрібно знати/вміти, на що краще звернути увагу. Власне своїм менторством я намагаюсь компенсувати те, чого мені бракувало під час студентських років. 

Зазвичай студенти хочуть, щоб ти брав на себе роль ліда і повністю будував їхню роботу. Я одразу їм кажу, що я цього робити не буду. Тому що ментор – це той, хто повинен допомагати, але не робити замість студентів проєкт. Я доступний для студентів майже 18 год в добу, вони можуть в будь-який час приходити, питатися і я відповім,” – ділиться Мар’ян Крекотень

Волонтери, які передають студентам ключові знання і навички, заслуговують на всебічну підтримку, а Програма підтримки менторів Львівського ІТ Кластера є чудовим інструментом синергії, що дозволяє об’єднувати зусилля спільноти, її компаній та менторів задля розвитку майбутнього покоління.

Якщо ви хочете долучитися до розвитку техосвіти та культури менторства у своїй компанії, звертайтеся до керівника напрямку університетських програм Львівського ІТ Кластера, Олега Леськіва: oleh.leskiv@itcluster.lviv.ua.   

Поділитися статтею:
Участь у Програмі підтримки менторів Львівського ІТ Кластера: Досвід Ciklum

Обмін знаннями – це дорога з двостороннім рухом, а менторство допомагає професійно розвиватися як наставникам, так і студентам бакалаврських програм, які підтримує наша спільнота. У межах проєкту ІТ Expert створено Програму підтримки менторів, до якої, зокрема, долучилася компанія Ciklum. Враженнями про співпрацю менторів і студентів поділилися Тетяна Ладуба, Global Employer Branding Director та Мар’ян Крекотень, […]

https://itcluster.lviv.ua/wp-content/uploads/2024/01/osvita-programa-pidtrymky-mentoriv-na-sajt-08-1.png
Скопійовано!