Завершується перший місяць навчання для студентів бакалаврських програм Львівського IT Кластера в ЛНУ імені Івана Франка. Команда експертів влітку працювала над вдосконаленням діючих та впровадженням нових проєктів. Впродовж вересня відбулись зустрічі експертів, лідів програм з першокурсниками, на яких студенти більше дізналися про навчальні та кар’єрні можливості, які відкривають обрані ними навчальні програми.
У Львівському університеті імені Івана Франка вже запущено 8 бакалаврських програм, що були розроблені із залученням експертів компаній ІТ Кластера, а саме:
- Statistics and Data Science
- Data Science & Intelligent Systems
- Software Engineering
- Sensor and Analytical Systems
- HR Management
- Cybersecurity
- Electronics and Computer Systems
Сумарно на цих програмах зараз навчається майже 300 першокурсників.
“Львівський університет співпрацює з величезною кількістю ІТ-компаній, кожна з яких робить свій внесок у розвиток ІТ-освіти. Участь ІТ Кластера в процесі розбудови такої співпраці дуже важлива, адже часто саме команда спільноти є майданчиком для дебатів та спільних рішень. Одним із помітних результатів співпраці між Університетом та ІТ-компаніями за участі ІТ Кластера є нові освітні програми, які користуються особливою популярністю в абітурієнтів, а згодом і студентів. Варто зазначити, що ми регулярно проводимо моніторинг якості таких програм, а також задоволеності усіх стейкхолдерів. Результати таких моніторингів підтверджують, що тісна співпраця з потенційним роботодавцем, залучення його до навчального процесу, однозначно додає переваг на освітній програмі”, – ділиться думками проректор з науково-педагогічної роботи та інформатизації ЛНУ імені І.Франка Віталій Кухарський.
Цьогоріч зустрічі зі студентами усіх програм вдалося провести наживо. Більшість подій відбулися в університеті, а першокурсники програм “Cybersecurity” в ЛНУ імені Івана Франка та ЛДУБЖ отримали змогу зустрітися зі своїми лідами та представниками Львівського ІТ Кластера на терасі SoftServe HQ, фахівців якої значно докладаються до підтримки цих програм.
“Львівський ІТ Кластер вже протягом 4 років плідно працює з ЛНУ ім. І. Франка над розвитком бакалаврських програм в напрямку ІТ. Щороку спільно з експертами ми переглядаємо та вдосконалюємо навчальні плани. Завдяки плідній співпраці зростає й кількість та якість вступників, і це найкращий показник успішності наших спільних зусиль”, – розповіла Христина Горбась, керівник освітнього напрямку Львівського IT Кластера.
На всіх зустрічах керівники програм від Львівського університету імені Івана Франка говорили з першокурсниками про особливості навчання на обраних факультетах, ліди з ІТ-індустрії торкалися питань проходження практики та стажування в компаніях, які вони представляють, а також відповідали на запитання першокурсників.
Менеджер освітніх проєктів Львівського ІТ Кластера Олег Леськів знайомив студентів з основними напрямами роботи, зокрема, з головною освітньою ініціативою спільноти – проєктом ІТ Expert. Саме в межах цього проєкту студенти-першокурсники матимуть змогу працювати в командах над обраними проєктами під керівництвом досвідчених менторів від сфери ІТ. Окрім того, на зустрічах було анонсовано запуск закритої рекрутингової платформи, яка буде доступна виключно студентам і випускникам бакалаврських програм Кластера, а також компаніям-членам спільноти.
“Завдяки Львівському IT кластера, я та наш потік мали можливість дізнатися, як багато роботи та зусиль було вкладено у спеціальності нашого університету. Враження дуже позитивні! Було дуже цікаво поспілкуватися з лідами та представником Львівського ІТ Кластера. Сподіваюся, що в найближчому майбутньому ми зможемо більше контактувати і співпрацювати. Мене надихнуло бажання Львівського IT Кластера розвивати техосвіту у вищих навчальних закладах, а також їхня допомога у працевлаштуванні студентів. Дорога до мети буде нелегкою, але я впевнена, що це того вартує!” – прокоментувала Вікторія Мотько, староста групи на програмі Statistic and Data Science.