19 Грудня, 2023
Час читання: 4 хв.

WebLab Technology виповнилося 10 років: як компанія пройшла цей шлях і чому вирішила не святкувати ювілей

Десять років – це визначна дата для команди. WebLab Technology розпочали свій шлях у грудні 2013 року будучи маленькою командою розробників на аутсорсинговому проєкті для маркетингової компанії, партнера Emaar Properties. Проєкт прийшов як запит до одного з ко-фаундерів, який зараз виконує роль CTO та Solution Architect,  і якраз завершив роботу по імплементації indoor навігаційних кіосків для торгових центрів.

Remote-first

Пригадуючи ті часи, коли тільки стартував проєкт, команда орендувала офісну кімнату в бізнес-центрі, у промисловій зоні Харкова. Вже через 6 місяців роботи отримали додаткове фінансування зі сторони клієнта і потребували більше людей до команди. 

Так вийшло, що в кінці того року один з ключових інженерів був вимушений переїхати до Франції, інший повертався до Дубая. Наймати в офіс інженерів з потрібним скілом було досить важко переважно тому, що WebLab Technology суттєво програвали великим компаніям в плані якості офісу та менеджменту простору. Так компанія прийшла до стратегії найму за принципом remote-first. На той час, на момент 2014 року, це стало великою конкурентною перевагою, адже існував значний пул інженерів, які хотіли працювати віддалено.

Після того, як кількість членів команди зросла до 10 осіб, у WebLab Technology побачили, що однієї тільки технічної компетенції для роботи в команді вже недостатньо. Зважаючи на remote-first підхід, команда усвідомила, що потребує інженерів, які можуть працювати автономно, здатні самостійно приймати рішення і готові брати відповідальність за результат.

Dedicated Teams

У WebLab Technology зрозуміли, що робота в форматі dedicated teams – це оптимальний підхід для компанії. Команда повністю зосереджується на потребах одного клієнта, розширюєм його in-house штат, адаптовується під його корпоративну культуру та фокусуєтьсяя на довгостроковій співпраці, яка може тривати роками.

Співпраця з готовими dedicated командами дозволяє клієнту найняти в штат дійсно зацікавлених в успіху людей, при цьому зазвичай кращих, ніж він міг би найняти сам, зважаючи на наш багаторічний досвід. І до цього також компанія додає готову систему масштабування, успішні патерни керування, і досить високу фінансову ефективність. Зараз WebLab Technology працює так само, але вже в іншому масштабі.

В основі роботи і тоді, і зараз завжди лежали ключові цінності, серед яких відкритість, скромність, повага, самостійність, чесність та ставлення до кожного проєкту як до свого власного. Вони визначають те, як компанія комунікує всередині команди і поза її межами, як працює і формує характер компанії.

Метрики, логіка та технології

В основному WebLab Technology працює з SaaS, B2B, які потребують вирішення конкретних бізнес-задач на масштабі, і насамперед з акцентом на логіку, функціонал, метрики, а не на естетичну візуалізацію. Компанія працювала зі стартапами на різних етапах: коли вони тільки починали і тоді, коли вони перебували в активній фазі зростання, нарощуючи потенціал та штат. Завдяки гнучкості підлаштовувалися під потреби клієнтів на будь-якому етапі, незалежно від розміру стартапу та бізнес-моделі. Окрім стартапів WebLab Technology реалізовувала складні рішення, що потребували оптимізації та масштабування, і для глобальних Enterprise компаній.
На сьогодні основний технічний фокус компанії зосереджений на AWS, мікрофронтендах з великим обсягом логіки, мікросервісах та AI. Також команда готує клієнтів до проходження стандартних сертифікацій та аудитів і підтримує високий рівень якості у сферах безпеки та комплаєнсу, одним з підверджень чого виступає SOC 2 Type II сертифікація, яку допомогли отримати нашому клієнту ShamanGo.

10 років

Відзначаючи 10-річчя компанії, у WebLab Technology вирішили не влаштовувати помпезних офлайн-подій, а натомість передати святковий бюджет на суму більше $10 000 до фонду Kolo та підтримати тих, хто зараз боронить Україну та решту цивілізованого світу.

“Фонд Kolo робить значну справу. Ми співпрацюємо з фондом з цього року і я гадаю, що це найкраще використання “святкового” бюджету нашої команди”, – розповідає CTO та Solution Architect WebLab Technology Олександр Книга.

За 10 років WebLab Technology виросла більш ніж у 10 разів. Сьогодні команда складається з професійних інженерів, які працюють над продуктами різної складності, а компанія має у своєму портфоліо таких клієнтів як ShamanGo , AstraZeneca, Novartis, Bryj (ex. FollowAnalytics), Emaar Properties.

Бачення розвитку

WebLab Technology постійно розвиває фахівців всередині dedicated команд та обмінюється  експертизою між ними для синергічного ефекту. На відміну від класичних аутсорсингових компаній, WebLab Technology в першу чергу, є командою сильних інженерів, де навіть CEO готовий зробити commit до репозиторію. Розвиток WebLab Technology – це підвищення середнього рівня seniority інженерів, а не кількісне зростання.

Також компанія є адептами філософії slow hiring – це дуже ретельний відбір кандидатів, який включає 6 етапів інтерв’ю. Така система дозволяє знайти справді висококласних професіоналів. Особливо активно зараз шукають компетентного AI Prompting Engineer. 

Якщо ви відчуваєте, що погляди і філософія збігаються з  WebLab Technology, можете ознайомитися з поточними вакансіями

Поділитися статтею:
WebLab Technology виповнилося 10 років: як компанія пройшла цей шлях і чому вирішила не святкувати ювілей

Десять років – це визначна дата для команди. WebLab Technology розпочали свій шлях у грудні 2013 року будучи маленькою командою розробників на аутсорсинговому проєкті для маркетингової компанії, партнера Emaar Properties. Проєкт прийшов як запит до одного з ко-фаундерів, який зараз виконує роль CTO та Solution Architect,  і якраз завершив роботу по імплементації indoor навігаційних кіосків […]

https://itcluster.lviv.ua/wp-content/uploads/2023/12/anniversary-new1-1.png
Скопійовано!