12 Червня, 2023
Час читання: 3 хв.

Львівський IT Кластер розвиває партнерство з Міністерством освіти і науки

12 червня 2023 року CEO Львівського IT Кластера Степан Веселовський та міністр освіти і науки Оксен Лісовий підписали Меморандум про співпрацю між Кластером та МОН. Партнерство передбачає взаємодію у сфері вищої, професійної (професійно-технічної), фахової передвищої та загальної середньої тех-освіти. Міністерство освіти і науки також підтримає створення Дослідного центру Львівського ІТ Кластера.

Через повномасштабну війну українська освіта зіткнулася з безліччю викликів. Серед них: ускладнена можливість виїхати студентам та викладачам за кордон для стажування, відтік талантів, необхідність повернутися до очного навчання, брак сучасних просторів для додаткового розвитку, навчання та менторства. Вирішувати ці питання Міністерство буде зокрема і у співпраці з Кластером. 

Домовилися працювати і над тим, щоб молодь залишалася навчатися в Україні. Міграція та втрата людського капіталу залишається одним із викликів. Наразі за кордоном перебувають півмільйона учнів та майже 12 тисяч педагогів. 

Прикладом для змін можуть слугувати ініціативи Львівського IT Кластера. Спільнота вже понад 7 років модернізує бакалаврські програми у межах проєкту IT Expert спільно з IT-компаніями. Понад 4500 студентів вже навчаються на 19 оновлених освітніх програмах у 4 університетах Львова. Вони з першого курсу створюють власні проєкти під керівництвом менторів та викладачів, фахівців з тех-сфери.

Трансформація профтехосвіти ще один  пріоритетний напрям для Міністерства. Кластер має досвід та експертизу, які допоможуть ефективніше впроваджувати реформи. У межах проєкту Vo-Tech School у львівському ВПУ №29 команда спільноти оновила програму “Оператор з обробки інформації та програмного забезпечення”. 

Також Міністерство освіти і науки України підтримало створення Львівським IT Кластером Дослідного центру для студентів інженерних спеціальностей у Львові. Центр надасть унікальну можливість студентам та науковцям не тільки здобувати додаткові знання, але й працювати над власними проєктами та стартапами. Для цього облаштують сучасні лабораторії для міжсекторальних досліджень і простори для лекцій та майстер-класів. 

“Переконаний, що підписання Меморандуму між Кластером та МОН – це важливий крок для трансформації тех-освіти в Україні. Кластер, як  найбільше об’єднання технологічних компаній в Україні, має багаторічний досвід інноваційного розвитку освіти і зможе запропонувати рішення, перевірені на практиці. Ми вдячні Міністерству за підтримку створення Дослідного центру. Віримо, що він стане важливим простором для співпраці, обміну знаннями та створенням синергії між освітою, наукою та підприємництвом. А також гарним прикладом для наслідування і створення подібних центрів у інших містах”, – зауважив Степан Веселовський, СЕО Львівського ІТ Кластера.

“Інновації та технології – саме те, чого потребує освіта сьогодні. Світ дуже динамічно розвивається, і завдання системи освіти – швидко знаходити ефективні відповіді на виклики сьогодення. Для цього маємо об’єднувати зусилля з усіма потужними стейкголдерами. Співпраця з Львівським IT Кластером — крута можливість впроваджувати інновації в українській освіті вже зараз” , – додав Міністр освіти і науки України Оксен Лісовий.

Нагадаємо, раніше Львівський IT Кластер долучився до реалізації спільного проєкту МОН та Мінцифри “Оновлена інформатика – IT-студії”. Він передбачає оновлення шкільного курсу “Інформатика”. Кластер залучає фахівців із компаній спільноти до перегляду та експертної оцінки навчальних матеріалів.

Також у червні 2022 року Кластер спільно з  Міністерством цифрової трансформації ініціювали освітній проєкт IT Generation. 2200 українців отримали змогу безкоштовно навчатися та здобувати актуальну професію у сфері IT. 

Поділитися статтею:
Львівський IT Кластер розвиває партнерство з Міністерством освіти і науки

12 червня 2023 року CEO Львівського IT Кластера Степан Веселовський та міністр освіти і науки Оксен Лісовий підписали Меморандум про співпрацю між Кластером та МОН. Партнерство передбачає взаємодію у сфері вищої, професійної (професійно-технічної), фахової передвищої та загальної середньої тех-освіти. Міністерство освіти і науки також підтримає створення Дослідного центру Львівського ІТ Кластера. Через повномасштабну війну українська […]

https://itcluster.lviv.ua/wp-content/uploads/2023/06/ktss0368.png
Скопійовано!