11 квітня Львівський ІТ Кластер анонсував новий проєкт, спрямований на повернення ветеранів війни до роботи в ІТ-компаніях. Його реалізують у межах ініціативи Victory Projects спільно з Центром ментального здоров’я.
Початок повномасштабного вторгнення змусив багатьох працівників зі сфери ІТ, які підлягають мобілізації, призупинити свою роботу в техгалузі. За даними дослідження IT Research Ukraine 2023, дві третини опитаних ІТ-компаній мають у штаті мобілізованих спеціалістів. Переважно, їхня частка не перевищує 5% від усієї кількості працівників.
Половина опитаних ІТ-компаній забезпечують збереження робочого місця за мобілізованими спеціалістами. Однак, техфахівці, які стали на захист країни, зіткнулися з труднощами адаптації до цивільного життя після демобілізації. Ветерани потребують підтримки у відновленні як ментального здоров’я, так і своїх компетентностей. Відтак, інтеграція військових у ринок праці — одне з першочергових завдань, яке стоїть перед компаніями-роботодавцями.
Зважаючи на обставини, Львівський ІТ Кластер започатковує проєкт, мета якого — допомогти повернути фахівців ІТ-галузі на свої робочі місця після демобілізації.
“Основний концепт проєкту полягає в тому, щоб створити комплекс методичних матеріалів, які допоможуть компаніям в адаптації ветеранів. Він передбачатиме інструкції для всіх рівнів: CEO та власників, топ-менеджерів, HR та інших фахівців”, — розповідає Наталія Герас, керівниця проєкту, директорка програми лояльності IT Club Loyalty.
Участь в обговоренні майбутнього проєкту взяли представники ІТ-компаній EPAM, SoftServe, N-IX та Leobit.
“Це добре, що є така ініціатива Кластера, нести просвітництво. Ми маємо розуміти, що це нам потрібно адаптовуватися до ветеранів та знаходити до них підходи, а не навпаки”, — каже Марія Коваль, HR-директорка Leobit.
“Ми почали з освіти, з вебінарів, запрошували організації, які ділилися з нами досвідом, щоб підняти рівень обізнаності в колективі. Почали створювати формати того, як правильно вести розмову з ветеранами”, — додає Олена Хрипта, менеджерка команди People Partners компанії EPAM.
Ці ІТ-компанії уже розпочали процеси реінтеграції своїх співробітників.
“У нас вже є випадки повернення колег з фронту. Ми даємо їм час на відновлення, відпочинок, і радо чекаємо з вдячністю за їх внесок у захист України. Ми готові їм допомагати у силу наших можливостей”, — ділиться CSR Lead у N-IX, Наталія Соліна.
“Ми намагаємось забезпечити комфортне робоче середовище для ветеранів. Для цього наші менеджери проводять первинну співбесіду з ветераном. Це допомагає зрозуміти, чи потрібна йому додаткова відпустка по поверненню, навчання чи перекваліфікація”, — розповідає Юлія Тарковська, керівниця відділу CSR у SoftServe.
До реалізації проєкту залучать спеціалістів Центру ментального здоров’я.
“Ми будемо ділитися досвідом, який маємо. У нас є психологи, психотерапевти, лікарі, які безпосередньо працюють з важкими проявами ПТСР. Вони знають, як допомогти людині одужати”, — пояснює лікар-психіатр Центру ментального здоров’я, Олег Березюк.
Нагадаємо, з першого дня повномасштабного вторгнення, Львівський ІТ Кластер підтримує наших захисників та реалізовує низку проєктів, що наближають перемогу України. Вони мають назву Victory Projects. Так, у жовтні 2023 року, за підтримки спільноти, у Львові запрацював Центр ментального здоров’я. Він надає психологічну допомогу учасникам бойових дій та ВПО. Крім цього, у грудні того ж року, на базі дитячої лікарні Святого Миколая Першого медоб’єднання, Львівський ІТ Кластер відкрив Центр ментального здоров’я для дітей і підлітків.
11 квітня Львівський ІТ Кластер анонсував новий проєкт, спрямований на повернення ветеранів війни до роботи в ІТ-компаніях. Його реалізують у межах ініціативи Victory Projects спільно з Центром ментального здоров’я. Початок повномасштабного вторгнення змусив багатьох працівників зі сфери ІТ, які підлягають мобілізації, призупинити свою роботу в техгалузі. За даними дослідження IT Research Ukraine 2023, дві третини […]
https://itcluster.lviv.ua/wp-content/uploads/2024/04/kruglyj_stil_fb_1.png